Zwierzęta nocy

Nocturnal Animals (2016)

gatunek: Dramat, Kryminał, Romantyczny, Thriller
produkcja: USA
premiera filmu: 18-11-2016
ocena: 7.2/10 52 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Pierwsze co zwraca uwagę w tym filmie, to postać reżysera. Tom Ford to prawdziwa ikona mody - dotychczas był znany z projektowania superluksusowych ubrań i poruszaniu się w świecie gwiazd. Teraz znów stanął za kamerą i nakręcił - jakżeby inaczej - film o życiu elit. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Przed piętnastoma laty Susan Morrow opuściła męża, Edwarda, ambitnego pisarza w wiecznym kryzysie twórczym. Dziś Susan jest właścicielką galerii i szczęśliwą małżonką innego mężczyzny. Któregoś dnia otrzymuje od Edwarda rękopis jego pierwszej książki, brutalnego thrillera, który Susan interpretuje jako symboliczną zemstę za rozstanie. Poznajemy koleje losu Tony’ego Hastingsa, profesora matematyki, i jego rodziny. Hipnotyczna, tajemnicza, przerażająca treść książki sprawia, że Susan z trudem rozpoznaje rzeczywistość, w której się znajduje. Oba plany (realne życie i fabuła książki) mieszają się, zamazują, przeplatają. Mroczna historia z kart powieści zmusza Susan do zmierzenia się z ciemnością, jaka kryje się w jej sercu i przeszłości…
Nagrody i wyróżnienia
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy otrzymał Aaron Taylor-Johnson
2017 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy otrzymał Michael Shannon
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepszy reżyser otrzymał Tom Ford
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy otrzymał Jake Gyllenhaal
Obsada i twórcy

reżyseria: Tom Ford

scenariusz: Tom Ford

zdjęcia: Seamus McGarvey

Armie Hammer
Ellie Bamber
maniek
maniek
04-10-2016 10:01 Na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji ?Zwierzęta nocy" zostały wyróżnione prestiżową nagrodą jury (Grand Jury Prize).
maniek
maniek
22-10-2016 14:33 Jury największych na świecie targów książki ? Frankfurckich Targów Książki ? przyznało swoje wyróżnienie w kategorii najlepszej zagranicznej adaptacji filmowej. Nagroda trafiła w ręce Toma Forda, reżysera i scenarzysty ?Zwierząt nocy?. Scenariusz filmu powstał na podstawie powieści ?Tony & Susan? Austina Wrighta.
Dodaj opinię
Zdjęcia (5)
Polecamy
Newsy

16-12-2016 13:34
Poznaliśmy nominacje do Złotych Globów
10 grudnia poznaliśmy tegoroczne nominacje do Złotych Globów. Jak wiadomo, Złote Globy to prestiżowe nagrody filmowe, które przyznawane są od 1944 roku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. W tym roku wręczenie nagród odbędzie się 8 stycznia. Właśnie wtedy poznamy najlepsze filmy i gwiazdy ubiegłego roku.


więcej »
Stronę współtworzą