Zielona mila

The Green Mile (1999)

gatunek: Dramat
produkcja: USA
premiera filmu: 06-12-1999
ocena: 8.1/10 644 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Paul Edgecomb przez 60 lat pracował jako szef strażników w celi śmierci więzienia Cold Mountain. Zajmował się nadzorem nad mordercami czekającymi na ostatni spacer "zieloną milą" - korytarzem z podłogą pokrytą zielonym linoleum, która prowadziła ich do sali z krzesłem elektrycznym. Latami Edgecomb przechodził tę milę z licznymi skazańcami. Nigdy jednak nie spotkał kogoś takiego jak John Coffey, czarny olbrzym skazany za morderstwo na dziewięcioletnich siostrach. Coffey ma wystarczająco dużo siły by kogoś zabić, ale jego delikatna natura bardzo kontrastuje z jego wyglądem. Co więcej ten olbrzymi mężczyzna panicznie bojący się ciemności posiada ponadnaturalny dar. Edgecomb zaczyna zadawać sobie pytanie czy Coffey naprawdę jest winny śmierci dziewczynek.

[opis dystrybutora]

Tagi: adaptacja książki, cela śmierci, lata 30, więzienie, więźniowie
Nagrody i wyróżnienia
2000 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy film
2000 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy otrzymał Michael Clarke Duncan
Obsada i twórcy

producent: Frank Darabont, David Valdes

reżyseria: Frank Darabont

scenariusz: Frank Darabont

muzyka: Thomas Newman

zdjęcia: David Tattersall

Bonnie Hunt
Michael Clarke Duncan
James Cromwell
Michael Jeter
Graham Greene
Doug Hutchison
Jeffrey DeMunn
David E. Browning
Mack Miles
Harry Dean Stanton
Alicja87
Alicja87
26-03-2011 01:20 zaje fajny;)
krzysztof69691
krzysztof69691
09-07-2013 18:10 Jeśli ktoś nie oglądał tego filmu to musi szybko nadrobić zaległości . To najbardziej wzruszający film jaki oglądałem . Pytanie, kto jest, a kto nie jest zbrodniarzem i kto ma prawo oceniać innych,wydawać osąd,jak łatwo można się pomylić
Evelynka94
Evelynka94
06-08-2014 15:14 Postanowiłam najpierw przeczytać książkę, a dopiero później obejrzeć film. Nie zawiodłam się - jest to jedna z najlepszych ekranizacji, jakie kiedykolwiek widziałam! Świetnie pokazane emocje, zachowane opisy, budowane napięcie. Realizm scen sprawił, że się popłakałam, tak samo jak przy książce... Polecam jak najbardziej.
Dodaj opinię
Zdjęcia (4)
Podobne filmy