Władca Pierścieni: Powrót Króla

Lord of the Rings. The Return of the King, The (2003)

gatunek: Fantasy, Przygodowy
produkcja: Nowa Zelandia, USA
premiera filmu: 01-12-2003
ocena: 7.0/10 715 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Trzecia i ostatnia część trylogii Pierścienia. Frodo i Sam coraz bardziej zgłębiają się w kraj Nieprzyjaciela. Przed sobą mają czarne zastępy orków, które Sauron przygotował do wojny, a są sobą podstępnego Golluma, którego znów opanowała rządzą odzyskania "swojego skarbu", i który już raz, prawie doprowadził do śmierci hobbitów, prowadząc ich do jaskini straszliwej pajęczycy Szeloby. Na szczęście udało się im ujść z życiem. Ale od Góry Przeznaczenia dzieli ich jeszcze długa i niebezpieczna droga. Tymczasem Rohan i Gondor przygotowują się do wojny z potęgą Mordoru. Największa bitwa rozegrała się na Polach Pellenoru u stóp stolicy Gondoru, Minas Tirith. Gondorczycy ponieśli ogromne straty, jednak na czas przybyła odsiecz z Rohanu i Aragorn z zastępami Umarłych i bitwa została wygrana. Jednak nie był to koniec wojny, Frodo jeszcze nie zniszczył Pierścienia, Sauron jeszcze nie został pokonany. Jedyny może jeszcze wrócić do swego pana, a to byłby koniec Śródziemia. Ludzie, pod wodzą Aragorna, który okazał się prawowitym spadkobiercą tronu Gondoru decydują się na jeszcze jedną bitwę. Udają się pod Czarną Bramę Mordoru i wyzywają samego Nieprzyjaciela. Próba ta, od samego początku nie miała szans powodzenia, miała tylko odwrócić uwagę Oka od dwóch małych, wycieńczonych hobbitów, którzy wytrwale parli naprzód, by zniszczyć Jedyny Pierścień i zakończyć trwającą kilka tysiącleci wojnę. Czy im się to uda?

Tagi: adaptacja książki, atak, drużyna, królestwo, podróż
Nagrody i wyróżnienia
2004 Oscar w kategorii Najlepszy film
2004 Oscar w kategorii Najlepszy reżyser otrzymał Peter Jackson
Obsada i twórcy

producent: Barrie M. Osborne , Fran Walsh , Peter Jackson

reżyseria: Peter Jackson

scenariusz: Fran Walsh . Peter Jackson . Philippa Boyens

muzyka: Howard Shore

zdjęcia: Andrew Lesnie

Dominic Monaghan
Billy Boyd
Bernard Hill
Miranda Otto
Brad Dourif
Marton Csokas
Ian Hughes
Noel Appleby
Lawrence Makoare
Paul Norell
Sarah McLeod
Thomas Robins
Bruce Hopkins
John Noble
Peter Jackson
treg86
treg86
16-04-2007 19:47 Najlepsza wedlug mnie scena to ta, w ktorej aragorn toczy walke z duchami, a pozniej gdy duchy atakuje wojownikow Mordoru.
~gregor
~gregor
25-01-2012 19:14 super film
~WTF
~WTF
07-02-2013 18:09 Co to ma być? Jakieś cioty tu oceniają? Powinien mieć 9/10 a nie 7/10. Na tej stronie to same cioty i tyle.
Dodaj opinię
Podobne filmy