Ukryta strategia

Lions For Lambs (2007)

gatunek: Dramat, Wojenny
produkcja: USA
ocena: 5.1/10 45 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Robert Redford, Meryl Streep i Tom Cruise tworzą znakomite, przejmującekreacje w prowokującym dramacie, który skupia się na konsekwencjach dokonywanych wyborów.
Pełen ideałów kalifornijski wykładowca profesor Malley (Redford) przekonuje zdolnego, jednakże znudzonego studenta o potrzebie zaangażowania, przestrzegając go jednocześnie przed skutkami niewykorzystania niezwykłego potencjału jaki posiada. Tymczasem charyzmatyczny senator (Cruise) przekazuje ambitnej dziennikarce (Streep) sensacyjną wiadomość o nowej strategii wojennej dotyczącej walk w rejonie Środkowego Wschodu. Równocześnie na drugim końcu świata, w Afganistanie, dwaj byli studenci Malleya, na przekór tezom stawianym przez nauczycieli i polityków, uczestniczą w starciu o wolność ryzykując własne życia. Te trzy opowieści łączą się ze sobą dając pełny obraz obieranych przez nas działań i reperkusji, które im towarzyszą.
[opis dystrybutora]

Tagi: Afganistan, dziennikarka, helikopter, walka, wojna, wykładowca
Obsada i twórcy

producent: Andrew Hauptman, Matthew Michael Carnahan, Robert Redford, Tracy Falco, Paula Wagner, Tom Cruise, Daniel Lupi

reżyseria: Robert Redford

scenariusz: Matthew Michael Carnahan

muzyka: Mark Isham

zdjęcia: Philippe Rousselot

Peter Berg
Derek Luke
Tracy Dali
Jennifer Sommerfield
Rustee Rutherford
Muna Otaru
Louise Linton
Wade Harlan
Michael Peoples
Babar Peerzada
Dodaj opinię
Podobne filmy