Titanic

Titanic (1997)

gatunek: Dramat, Romantyczny
produkcja: USA
premiera filmu: 19-12-1997
ocena: 5.9/10 668 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Jake i Rose (Leonardo DiCaprio i Kate Winslet), para młodych kochanków, poznają i zakochują się podczas dziewiczego rejsu "niezatapialnego" transatlantyku Titanic. Nie dane im było jednak zaznać pełni szczęścia i miłosnych uniesień. Gdy luksusowy liniowiec wpada na górę lodową, ich pełen pasji, płomienny romans przeradza się w przerażającą, mrożącą krew w żyłach walkę o przetrwanie o życie. Reżyserem "Titanica" jest prawdziwy wizjoner w świecie kina, James Cameron, wielokrotnie nagradzany reżyser. Stworzył on nieporównywalne z niczym dzieło, po mistrzowsku żonglując uczuciami swoich bohaterów, miłość przeplatając z nienawiścią, hart ducha i odwagę konfrontując z podłością i tchórzostwem w obliczu wielkiej katastrofy i sprawiając, że film "Titanic" to istny triumf kinematografii.
[opis dystrybutora dvd]

Tagi: film na faktach, góra lodowa, kamień, katastrofa, miłość, rysunek, serce, statek
Obsada i twórcy

producent: James Cameron, Jon Landau

reżyseria: James Cameron

scenariusz: James Cameron

muzyka: James Horner

zdjęcia: Russell Carpenter

Kathy Bates
Frances Fisher
Gloria Stuart
Bernard Hill
David Warner
Jonathan Hyde
Suzy Amis
Lewis Abernathy
Nicholas Cascone
Dr. Anatoly M. Sagalevitch
Jason Barry
Danny Nucci
matimat
matimat
24-04-2007 14:54 Film powinien teoretycznie zaspokoić każdego widza - jest romansem, pokazem efektów specjalnych i dramatem obyczajowym. Po za tym Titanic jest zdobywcą 12 Oscarów, co chyba coś znaczy. Mimo to na tym serwisie ma żałośnie niską pozycję. Byćmoże większość oceniających go nawet nie obejrzała, skoro stoi na poziomie trzeciej części Matrixa.
ble ble ble
Agnnieszka
Agnnieszka
10-07-2008 11:39 Ten film to arcydzieło nie wiem jak może mieć tak słabą ocenę.Przyznaje racje koledze powyżej.Ja widziałam ten film chyba z 10 razy i nadal bardzo mi się podoba.W moim rankingu a jest on niemały, ponieważ oglądam filmy już od ponad 13 lat Titanic zajmuje czołowe pierwsze miejsce.
agnieszka389
agnieszka389
27-12-2008 09:46 moim zdaniem film naprawdę udany:) Za każdym razem kiedy go oglądam to płacze na nim:/ Super fabuła,aktorzy po prostu genialni,efekty użyte w filmie b.dobre:) Wszystko super się komponuje i porusza oglądacza (no przynajmniej mnie poruszył :D ) xP
Dodaj opinię
Zdjęcia (4)
Podobne filmy
Polecamy
Newsy

05-05-2014 11:04
James Cameron w sądzie za "Titanic"
James Cameron, Huaxia Film Distribution, 20th Century Fox oraz Paramount Pictures, a także inni zaangażowani w produkcję filmu "Titanic" z 1997 roku, zostali pozwani do sądu przez kobietę, która twierdzi, że ukradziono jej pomysł na trójwymiarową przejażdżkę.

24-02-2014 12:46
Leonardo DiCaprio i Jonah Hill jak w "Titanicu"
Leonardo DiCaprio sparodiował słynną scenę z filmu "Titanic" w programie "Saturday Night Live".


więcej »
Stronę współtworzą