Skazany na śmierć

Prison Break (2005)

gatunek: Serial
produkcja: USA
ocena: 7.0/10 407 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Hit serialowy w Ameryce. Najpopularniejszy dramat telewizyjny i faworyt krytyków – zdobywca nagród: Publiczności (People’s Choice Awards) i Emmy oraz dwukrotnie nominowany do Golden Globe w 2006. Bohaterem serialu jest Michael Scofield - młody, niezwykle utalentowany inżynier, którego brat Lincoln Burrows został skazany na karę śmierci. Do wykonania wyroku w więzieniu stanowym Fox River pozostało już tylko trzy tygodnie. Scolfield przekonany o jego niewinności podejmuje brawurową próbę ratowania jego życia. Większość mężczyzn zrobiłoby wszystko, by uwolnić się zza krat, on odrzuca wszystko, przekreśla błyskotliwą karierę i pozorując napad na bank dostaje się do tego samego więzienia, by od środka przygotować wielką ucieczkę. Nikt nie wie, że Michael projektował Fox River i wchodzi do niego z wytatuowanym na ciele schematem pod postacią nic nie znaczącej grafiki. Od pierwszej chwili wprowadza w czyn idealnie precyzyjny plan działania. Każdy kolejny odcinek tego serialu odsłania kolejne elementy bezbłędnej układanki. Krok po kroku odkrywamy geniusz Michaela. Ale czy on i jego brat przetrwają w więziennej rzeczywistości, by móc uciec?

Tagi: bracia, miłość, morderstwo, napad na bank, ojciec, plan, podstęp, tatuaż, ucieczka, więzienie
Obsada i twórcy

producent: Nick Santora, Garry Brown

muzyka: Ramin Djawadi

Wentworth Miller
Robin Tunney
Amaury Nolasco
Wade Williams
Marshall Allman
Paul Adelstein
nateeq
nateeq
21-08-2007 23:14 pierwsza seria wciągała, natomiast druga całkowicie rozczarowała
kondimybondi
kondimybondi
12-02-2009 00:33 Pierwszy sezon pochłonął mnie bez reszty- zaskakiwał, czarował , w miarę przypływu nowych odcinków, wymyślanych zdaje sięna bierząco coraz bardziej mnie rozczarowywał. Dziś zastanawiam się czy oglądać kolejny odcinek...czy lepiej poprostu się zdrzemnąć.
~Majkel
~Majkel
15-01-2011 11:00 Ten serial wymiata tylko szkoda że majkel w ostatnim odcinku zginie. ja to bym sobie jeszcze raz obejżał wszystkie sezony
Dodaj opinię
Podobne filmy