Sin City - Miasto grzechu

Sin City (2005)

gatunek: Kryminał, Thriller
produkcja: USA
premiera filmu: 28-03-2005
ocena: 6.8/10 345 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Witaj w Sin City. To miasto przyciąga ludzi bezwzględnych, zdeprawowanych i ze złamanym sercem. Niektórzy nazywają je mrocznym. Inni nazywają je domem. Skorumpowani gliniarze. Seksowne ulicznice. Zdesperowani samozwańczy obrońcy prawa. Niektórzy pragną zemsty. Inni - odkupienia. Jeszcze inni chcą po trochu i tego, i tego. Zbieranina nieprawdopodobnych i działających nieco wbrew samym sobie bohaterów, którzy mimo wszystko próbują zrobić to co trzeba, w mieście, któremu na niczym nie zależy. Ich historie - szokujące, pełne napięcia i ciętych ripost - są tematem nowego filmu wyreżyserowanego przez Roberta Rodrigueza i Franka Millera, z gościnnym udziałem reżysera Quentina Tarantino.

Rodriguez i Miller przedstawiają opowieści o Sin City z animuszem i pomysłowością. Użyli najnowszych technik cyfrowej realizacji obrazu, zachowując rytm staccato i szkicowy sposób przedstawiania. Są to jedyne w swoim rodzaju miejskie opowieści o szumowinach, mętach, bohaterach i oszustach. Sin City ożywa dzięki grze światła i cienia, urywanym dialogom, wystylizowanej grze aktorskiej i nowatorskim efektom wizualnym.

Tagi: adaptacja komiksu, miasto grzechu, policjant, prostytutka, przestępstwo, striptizerka, zabójcy
Obsada i twórcy

reżyseria: Frank Miller, Robert Rodriguez, Quentin Tarantino

scenariusz: Frank Miller, Robert Rodriguez

muzyka: John Debney

zdjęcia: Robert Rodriguez

Jaime King
Altair
Altair
17-04-2007 02:19 Nie wiem dlaczego, ale właśnie to sformułowanie przychodzi mi do głowy za każdym razem, kiedy oglądam Sin City. Plastyczny - nawet nie potrafię sprecyzować, co dokładnie to oznacza, ale tak go odbieram.

Świetnie uchwycony klimat komiksu, wspaniałe zdjęcia, uzupełniająca się z biegiem czasu fabuła, no i ta muzyka...
Niestety, jak to ma miejsce w przypadku filmów charakterystycznych, do wielu osób taki sposób przedstawienia akcji po prostu nie trafi.

W każdym razie ja gorąco polecam spróbować.
kaniasty
kaniasty
23-06-2007 11:51 boże jaki gniot! [1/10]
Lurco8
Lurco8
20-07-2007 23:29 Może to nie jest w istocie wybitny film, ale czemu obrywa się za to Amerykanom? Wydaje mi się że to oni jednak zrobili znakomitą większość dobrych filmów i najlepiej opanowali ich produkcję. Dlatego nawet tak debilny film, jakim z zamysłu był "Sin City" potrafi przez ich realizację stać się wciągającym i w pewnym stopniu interesującym.
Dodaj opinię
Podobne filmy
Polecamy
Newsy

19-04-2016 11:28
Czarno białe filmy. Co w nich widzą twórcy?
Czarno-biały film kojarzy się z bardzo starym kinem, artystami takimi jak Charlie Chaplin czy też pełnometrażowymi klasykami jak na przykład "Casablanca".

24-04-2014 15:26
Eva Green i Jessica Alba w mieście grzechu
Do sieci trafił kolejny zwiastun obrazu Sin City 2: Damulka warta grzechu.


więcej »
Stronę współtworzą