Requiem dla snu

Requiem for a Dream (2000)

gatunek: Dramat
produkcja: USA
premiera filmu: 14-05-2000
ocena: 7.8/10 477 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
"Requiem dla snu" opowiada historię czterech bohaterów z Coney Island: drobnego dealera narkotyków, jego połykającej pigułki matki, dziewczyny i najlepszego przyjaciela. Wszyscy oni marzą o lepszym świecie i za wszelką cenę pragną uciec od rzeczywistości.

"Requiem dla snu", filmowa adaptacja powieści Huberta Selby Jr., to dantejska wyprawa czwórki bohaterów do piekła złudzeń i głęboko skrywanych pragnień. Aronofsky ukazuje wzloty i upadki ludzi rozpaczliwie próbujących zrealizować swoje pragnienia w dzisiejszym Brooklynie. Jednak nadzieje bohaterów na odmianę w ich życiu to marzenia, które nie mają szans się ziścić. Nie mogąc poradzić sobie z otaczającym ich światem, uciekają od rzeczywistości w uzależnienia, jak narkotyki, słodycze, telewizja czy papierosy. Wszystkie postaci, dążąc na ślepo do zrealizowania swojej własnej wizji szczęścia, nie zauważają, kiedy ich marzenia przemieniają się w coś, w co żadna z nich by nawet nie przypuszczała. Każdy z bohaterów ostatecznie pozostaje zupełnie sam ze swoimi fantazjami, tym samym przeżywając osobistą tragedię.

Tagi: adaptacja książki, miłość, narkotyki, odchudzanie, teleturniej, uzależnienie
Nagrody i wyróżnienia
2001 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa otrzymała Ellen Burstyn
Obsada i twórcy

producent: Palmer West, Eric Watson

reżyseria: Darren Aronofsky

scenariusz: Darren Aronofsky, Hubert Selby Jr.

muzyka: Clint Mansell, Kronos Quartet

zdjęcia: Matthew Libatique

Christopher McDonald
kasiek_pwr
kasiek_pwr
25-08-2010 12:17 robi ogromne wrażenie i dłuuugo pozostaje w pamięci.. i lubię do niego wracać chociaż nie łatwo było od razu ;)
maiks
maiks
19-09-2011 12:27 uwielbiam! idealnie obrazuje prawdziwe życie, brawo!
~Gość
~Gość
11-05-2013 10:30 niesamowity
Dodaj opinię
Podobne filmy
Polecamy
Newsy

16-07-2013 09:41
Christopher Nolan powiększa obsadę
Ellen Burstyn ("Requiem dla snu"), Mackenzie Foy ("Saga Zmierzch: Przed świtem. Część 2") i Timothee Chalamet ("Homeland") dołączyli do obsady nowego filmu Christophera Nolana, "Interstellar".

01-06-2012 12:43
Nowy projekt producenta "Requiem dla snu"
Nick Wechsler, producent takich filmów, jak "Requiem dla snu", "Droga", "Źródło" czy "25. godzina", znalazł nowy mroczny projekt, który chce przenieść do kina.


więcej »