Pulp Fiction

Pulp Fiction (1994)

gatunek: Komedia, Sensacyjny, Gangsterski
produkcja: USA
premiera filmu: 26-09-1994
ocena: 8.0/10 603 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Płatni mordercy, Jules (Samuel L.Jackson) i Vincent (John Travolta), dostają zlecenie, by odzyskać z rąk przypadkowych rabusiów tajemniczą walizkę bossa mafii. Niedość tego, Vincent dostaje kolejną robotę - na czas nieobecności gangstera w mieście, ma zaopiekować się jego poszukującą wrażeń żoną Mią (Uma Thurman). Vincent i Jules niespodziewanie wpadają po uszy, gdy przypadkowo zabijają zakładnika. Kłopoty ma też podupadły bokser (Bruce Willis), który otrzymał dużą sumę za przegranie swojej walki. Walkę jednak wygrywa, a Los Angeles staje się od tej chwili dla niego za małe. Specjaliści od mokrej roboty będą mieli co robić...

Tagi: bokser, gangsterzy, gwałt, motocykl, napad, taksówka, zegarek
Obsada i twórcy

reżyseria: Quentin Tarantino

scenariusz: Quentin Tarantino, Roger Avary

muzyka: Rolf Johnson

zdjęcia: Andrzej Sekuła

Amanda Plummer
Maria de Medeiros
Eric Stoltz
Altair
Altair
17-04-2007 02:15 Wspaniała muzyka, świetna gra aktorów, rewelacyjne dialogi i klimat. Żeby pokochać ten film, trzeba go obejrzeć conajmniej kilka razy. A kiedy wydaje Ci się, że znasz go na pamięć, to i tak przy kolejnym seansie wychwycisz jakieś nowe smaczki.

Niestety, kto nie dostrzeże "tego czegoś" już przy pierwszym obejrzeniu, prawdopodobnie nie zaprzyjaźni się z Pulp Fiction.
b0czek
b0czek
10-05-2007 21:22 absolutnie bezkonkurencyjny film. Dużo zalezy od tłumaczenia.... Najlepsze należy zdecydowanie do Elżbiety Gałązki-Salomon. Teksty można cytować bez końca:
- Gdzie moja Honda?
- Bardzo mi przykro kochanie, ale musiałem ją skasować...
- Czyj to motor?
- To nie motor... To Harley!
- Czyj to Harley?
- Zeda?
- Kto to jest Zed?
- Zed zszedł! Zed zszedł...

Czyż trzeba więcej?
rubinozo
rubinozo
29-05-2007 09:41
Dodaj opinię
Zdjęcia (0)
Polecamy
Newsy

26-11-2014 01:18
Alternatywny plakat "Pulp Fiction"
Specjalizujący się w sprzedaży różnego rodzaju oryginalnych gadżetów związanych z popkulturą serwis Mondo przedstawił alternatywny plakat "Pulp Fiction".


więcej »
Stronę współtworzą