Przełęcz ocalonych

Hacksaw Ridge (2016)

gatunek: Biograficzny, Dramat, Wojenny
produkcja: USA
premiera filmu: 04-11-2016
ocena: 7.3/10 52 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
"Przełęcz ocalonych" to najnowsza produkcja Mela Gibsona, reżysera znanego z takich filmów jak „Brave Hart – waleczne serce” czy „Pasja”. Niewątpliwie jest to jeden z największych reżyserów wszechczasów a najnowsza produkcja znów pokazuje jego znakomity talent reżyserski. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Schyłek drugiej wojny światowej. Armia amerykańska toczy ciężkie walki z Japończykami o każdy skrawek lądu na Pacyfiku. Strategicz­nym celem jest wyspa Okinawa, której zdobycie może oznaczać osta­teczną klęskę Japonii. Wśród setek tysięcy amerykańskich żołnierzy trafia tu Desmond T. Doss, sanitariusz, który ze względu na wyznawa­ną religię odmówił noszenia broni. Traktowany z nieufnością, oskar­żany o tchórzostwo, wkrótce udowodni jak bardzo się wobec niego mylono. Podczas najcięższych starć, wielokrotnie ryzykując życiem, wydostaje z ognia walki ponad 70 rannych żołnierzy. Tak rodzi się le­genda bohatera, którego jedyną bronią jest wiara, nadzieja i miłość…
Nagrody i wyróżnienia
2017 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy reżyser otrzymał Mel Gibson
2017 Złote globy (nominacja) w kategorii Najlepszy dramat
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy otrzymał Andrew Garfield
2017 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy film
Obsada i twórcy

reżyseria: Mel Gibson

scenariusz: Robert Schenkkan, Randall Wallace, Andrew Knight

muzyka: John Debney

zdjęcia: Simon Duggan

Teresa Palmer
Luke Bracey
maniek
maniek
14-09-2016 15:16 Wybrane opinie:

Hollywood Reporter: "Powrót Gibsona to gwałtowny dramat o pacyfizmie, który z wielką gracją pokazuje horror wojny."
Variety: "Film zanurza cię w brutalnym szaleństwie wojny, zapuszcza korzenie w dramacie niezłomnego człowieka, który walcząc na froncie nie chce mieć nic wspólnego z wojną."
Guardian: "Można mówić o Gibsonie wiele niepochlebnych rzeczy, ale ?Przełęczą ocalonych? udowadnia, że potrafi zrobić coś naprawdę dobrego."
Onet.: "Gibson okazał się jednak dokładnie taki, jak bohaterowie jednego z nielicznych filmów, w których ostatnio zagrał. Niezniszczalny."
Filmweb: "Film na medal."
Aleksandra
Aleksandra
25-09-2016 10:08 Zdobywca dwóch Oscarów, jeden z największych gwiazdorów w historii kina, reżyser ?Pasji? i ?Braveheart? przedstawia opowieść o tym, że wielka odwaga rodzi się w sumieniu.
Dodaj opinię
Zdjęcia (7)
Zwiastun filmu Przełęcz ocalonych

Polecamy
Newsy

27-02-2017 10:26
Oscary 2017 rozdane - znamy zwycięzców
Gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli popularnych Oscarów, jak zwykle przyciągnęła zainteresowanie mediów i kinomaniaków z całego świata. Nie obyło się bez anegdot, nieprzewidywanych rozstrzygnięć a także wielkiej wpadki, dzięki której prawdopodobnie zapamiętamy tegoroczną galę na długo.

16-12-2016 13:34
Poznaliśmy nominacje do Złotych Globów
10 grudnia poznaliśmy tegoroczne nominacje do Złotych Globów. Jak wiadomo, Złote Globy to prestiżowe nagrody filmowe, które przyznawane są od 1944 roku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. W tym roku wręczenie nagród odbędzie się 8 stycznia. Właśnie wtedy poznamy najlepsze filmy i gwiazdy ubiegłego roku.

12-11-2016 09:26
Hollywood oklaskuje Gibsona
Na pokazie filmu w Los Angeles oklaski dla niesfornego reżysera i jego aktorów pojawiły się już na czerwonym dywanie. Ale nie tylko te brawa świadczą o tym, że Mel Gibson wraca na szczyt.


więcej »
Stronę współtworzą