Podziemny krąg

Fight Club (1999)

gatunek: Psychologiczny, Thriller
produkcja: Niemcy, USA
premiera filmu: 10-09-1999
ocena: 8.0/10 485 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Co ty możesz o sobie wiedzieć, jeśli nigdy nie walczyłeś ? W tym niezwykłym, pełnym niespodziewanych zwrotów akcji i nie pozbawionym swoistego humoru filmie w reżyserii Davida Finchera (Siedem) oryginalne i dynamiczne kreacje stworzyli Brad Pitt (Siedem) i Edward Norton (Lęk pierwotny).

Jack (Norton) cierpi na chroniczną bezsenność i jest całkowicie znudzony swym dotychczasowym życiem. Do czasu, gdy spotyka charyzmatycznego Tylera Durdena (Pitt) - sprzedawcę mydła o dość pokrętnej filozofii życia... Uważa on bowiem, że samo-doskonalenie jest dla słabeuszy, a to co rzeczywiście sprawia, że warto żyć to samo-destrukcja. Kiedy mieszkanie Jacka zostaje kompletnie zniszczone w wyniku tajemniczego wybuchu, Tyler oferuje mu gościnę. Spotykają się w barze, piją na umór i wszczynają bójkę na gołe pięści, która nieoczekiwanie przynosi im ogromną satysfakcję.

Wkrótce cotygodniowe walki stają się celem ich życia i przyciągają coraz to nowych zwolenników. Zainicjowany przez nich Podziemny krąg obejmuje swym brutalnym zasięgiem cały kraj i odnosi oszałamiający sukces. Jednak już niedługo Jacka spotka szokująca niespodzianka, za sprawą której zmieni się wszystko...

[opis dystrybutora]

Tagi: adaptacja książki, alter ego, bezsenność, bójka, sprzedawca, walka, wybuch
Obsada i twórcy

producent: Ross Grayson Bell, Ceán Chaffin, Art Linson

reżyseria: David Fincher

scenariusz: Jim Uhls

muzyka: Rolfe Kent, John King, Michael Simpson

zdjęcia: Jeff Cronenweth

Meat Loaf
Zach Grenier
David Andrews
George Maguire
Eugenie Bondurant
Christina Cabot
Sydney 'Big Dawg' Colston
Rachel Singer
Christie Cronenweth
Tim De Zarn
kasiek_pwr
kasiek_pwr
25-08-2010 12:34 film zrobił na mnie ogromne wrażenie, nie wiadomo momentami o co tam chodzi.. nie jest tylko dla chłopców, ale też dziewczynkom może się spodobać :) dużo walk i ciekawie zrobiony :)
~Gość
~Gość
15-12-2012 12:59 dziewczynkom w wieku 5 lat czy młodszym?
Dodaj opinię
Zdjęcia (4)
Podobne filmy
Polecamy
Newsy

14-07-2015 00:24
"Podziemny krąg" musicalem
Chuck Palahniuk, autor powieści "Podziemny krąg" ("Fight Club"), zdradził, że trwają prace nad muzyczną wersją dzieła.

23-07-2013 21:23
"Podziemny krąg" doczeka się sequela
Powieść Chucka Palahniuka "Podziemny krąg" i jej ekranizacja w reżyserii Davida Finchera uchodzą za manifest pokolenia X. Pisarz potwierdził, że wkrótce powstanie sequel książki i zostanie wydany w formie komiksu.

04-07-2012 16:13
Kolejna ekranizacja Chucka Palahniuka
Chuck Palahniuk, autor książek "Podziemny krąg" oraz "Rozbitek", doczeka się kolejnego filmu na podstawie swojej prozy. Tym razem na warsztat trafi "Snuff".


więcej »