Pamięć absolutna

Total Recall (1990)

gatunek: Sci-Fi
produkcja: USA
premiera filmu: 01-06-1990
ocena: 5.3/10 127 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Oparty na powieści Philipa K. Dicka film opowiadający o przyszłości, w której planety naszego układu słonecznego są już skolonizowane, a na Marsie istnieją już całe miasta. Ludziom zamiast zwykłych wakacji proponuje się "wszczepienie pamięci", dzięki której czują się jakby spędzili cudowny urlop w wymarzonym miejscu. Tak też robi Doug Quaid (Arnold Schwarzenegger), który mimo iż ma dom, pracę i piękną żonę czuje, że jest stworzony do czegoś większego. Udaje się do punktu wszczepiania wspomnień pragnąc przeżyć jakąś przygodę np. polecieć na Marsa jako tajny agent. Podczas zabiegu okazuje się, że wspomnienia, które zamierzano mu wszczepić już są w jego podświadomości a dokonać mogły tego tylko służby specjalne. Od tego momentu Doug jest ścigany przez agentów, chociaż sam nie wie dlaczego, bo nie wiele pamięta. Wie tylko jedno, że aby odzyskać swoją pamięć musi udać się na Marsa!

Tagi: agent, Mars, operacja
Obsada i twórcy

reżyseria: Paul Verhoeven

scenariusz: Ronald Shusett, Dan O'Bannon, Gary Goldman

muzyka: Jerry Goldsmith

zdjęcia: Jost Vacano

Ronny Cox
Michael Ironside
Rachel Ticotin
Marshall Bell
Mel Johnson Jr.
Roy Brocksmith
Ray Baker
maniek
maniek
17-01-2010 13:04 Film miałem okazję obejrzeć wczoraj w TV. Nie oglądałem go już chyba z kilkanaście lat. Przyznam że kiedyś mi się podobał. Po wczorajszym seansie stwierdzam, że ... nadal tak jest.

Wydaje się jednak, że reżyser ze swoją świata przyszłości za daleko nie wybiegł. Oto kilka niesprawdznych wizji:

Owszem wszędzie są telewizory, ale kineskopowe. Wygląda śmieszny np w metrze. Dziwne, bo głównego aktora stać na płaski telewizor w ścianie :)

Na ulicach widać wielki telebimy z reklamami. Reklamy już raczej nie akutalne, bo widzimy w nich Fuji Film oraz Sony Trinitron.

Aktorzy rozmawiają przez telefony, które wiszą na kablu. Dziwne bo nawet w latach dziewięćdziesiątych telefonia komórkowa była już bardzo rozwinięta. Nawet w starych Startrekach aktorzy rozmawiali przez coś przyczepione do piersi.

Podsumowując. Pamięć absolutna to ciekawy film akcji, ale w 20 lat po premierze niektóre pomysły wywołują uśmieszek na twarzy.
Dodaj opinię
Podobne filmy