Ocean's Eleven

Ocean's Eleven: Ryzykowna gra (2001)

gatunek: Komedia
produkcja: USA
premiera filmu: 05-12-2001
ocena: 6.8/10 399 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Dżentelmen włamywacz, Danny Ocean (George Clooney) wychodzi z więzienia z planem kolejnego, skoku na sieć kasyn w Las Vegas. W tym celu dobiera sobie dziesięciu zaufanych współpracowników, którzy są specjalistami w różnych dziedzinach. Z nimi podzieli się łupem w wysokości 150 milionów dolarów. Pod warunkiem, że skok się powiedzie i właściciel kasyn - Terry Benedict (Andy Garcia), nie zdemaskuje ich.
Danny Ocean nie jest zwykłym włamywaczem. To prawdziwy artysta, który zawsze unika przemocy i okrada tylko tych, którzy na to zasługują. Mimo tak szlachetnych zasad odsiedział swój wyrok w stanowym więzieniu w New Jersey.
W więzieniu miał wystarczająco dużo czasu, aby to włamanie opracować. Danny zamierza wykorzystać zamieszanie, jakie będzie towarzyszyć meczowi bokserskiemu. Z najdalszych zakątków kraju sprowadza najwyższej klasy specjalistów. Są wśród nich między innymi: wytrawny krupier, świetny kieszonkowiec, pirotechnik, spec od systemów zabezpieczeń, emerytowany handlarz bronią, elektronicy, a nawet chiński akrobata, którego umiejętności przydadzą się tuż po wejściu do komory sejfu. Jeżeli plan Danny'ego się powiedzie, tej nocy Terry Benedict, bezwzględny i chciwy właściciel kasyn straci wszystko - pieniądze, prestiż i kobietę. Ocean zamierza bowiem zabrać ze sobą także swoją byłą żonę, Tess (Julia Roberts).

Tagi: handlarz bronią, kasyno, kieszonkowiec, krupier, mecz bokserski, oszustwo, pirotechnik, więzienie, włamywacz, złodzieje
Obsada i twórcy

reżyseria: Steven Soderbergh

scenariusz: Stephen Carpenter, Ted Griffin

muzyka: David Holmes

zdjęcia: Steven Soderbergh

Scott Caan
Elliott Gould
Carl Reiner
Bernie Mac
martinibross
martinibross
11-04-2007 18:52 gwiazdorska obsada! wartka akcja, jak dla mnie swietny film
Venila
Venila
09-06-2007 16:56 Kilkakrotnie oglądałam, łatwy i przyjemny, chociaż wymaga skupienia, żeby złapać o co w tym wszystkim chodzi.
kuba5x
kuba5x
03-07-2009 19:46 bardzo lubie ten film troche trudny ale da się spróbować
Dodaj opinię
Podobne filmy