Nowy początek

Arrival (2016)

gatunek: Sci-Fi
produkcja: USA
premiera filmu: 11-11-2016
ocena: 8.2/10 61 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
W ostatnich latach Hollywood wyprodukowało tyle taniego Science Fiction, że niektórzy obecnie zaliczają ten gatunek jako coś, co można umieścić obok kiepskich melodramatów. A to przecież nieprawda, filmy SF potrafią być czymś dużo więcej niż opowieściami rodem z fantazji kreatywnych uczniów podstawówki. "Nowy początek" to właśnie próba zrobienia czegoś zdecydowanie ambitniejszego w tym gatunku. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Wybitna lingwistka Louise Banks (Amy Adams) zostaje wezwana przez siły obronne kraju, by spróbować porozumieć się z wysłannikami innej cywilizacji po tym, jak gigantyczny obiekt zawisł nieruchomo tuż nad Ziemią. Nikt tak naprawdę nie wie, czy obcy przybyli na Ziemię w celach pokojowych czy może są zwiastunem inwazji. W zespole badawczym wspomagają ją pułkownik Weber (Forest Whitaker) i wybitny fizyk Ian Donnelly (Jeremy Renner).

Psychologiczny thriller science fiction to pełna napięcia metaforyczna opowieść o płynności czasu, tajemnicy, zdarzeniach, których ludzki umysł nie potrafi objąć intelektualnie.
Nagrody i wyróżnienia
2017 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy film
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepsza aktorka pierwszoplanowa otrzymała Amy Adams
2017 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy reżyser otrzymał Denis Villeneuve
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepszy reżyser otrzymał Denis Villeneuve
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepszy film
Obsada i twórcy

reżyseria: Denis Villeneuve

scenariusz: Eric Heisserer

muzyka: Jóhann Jóhannsson

zdjęcia: Bradford Young

Michael Stuhlbarg
Mark O'Brien
Tzi Ma
Dodaj opinię
Zdjęcia (7)
Polecamy
Newsy

27-02-2017 10:26
Oscary 2017 rozdane - znamy zwycięzców
Gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli popularnych Oscarów, jak zwykle przyciągnęła zainteresowanie mediów i kinomaniaków z całego świata. Nie obyło się bez anegdot, nieprzewidywanych rozstrzygnięć a także wielkiej wpadki, dzięki której prawdopodobnie zapamiętamy tegoroczną galę na długo.

14-02-2017 09:14
Rozdano Nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA
Nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA rozdano w niedzielę, 12 lutego, już po raz 70. Kolejny raz po Złotych Globach triumfował „La La Land” – najprawdopodobniej więc to także ten obraz zgarnie najwięcej Oscarów.

30-01-2017 10:02
Oscary 2017 - ogłoszono nominacje
Ogłoszenie nominacji do Nagród Akademii Filmowej, popularnie zwanych Oscarami przebiegło w tym roku pod znakiem ogromnych emocji i rekordów. Wygranych nominacji 2017 roku jest dwóch, niewątpliwie największym zwycięzcą został "La La Land", ale także nie można zapomnieć o Meryl Streep.


więcej »
Stronę współtworzą