Recenzje

Powidoki - recenzja
15-01-2017 19:29

Powidoki - recenzja

Andrzej Wajda wielkim reżyserem był - z tym chyba każdy może się zgodzić. I nawet jeśli pod koniec życia jego forma już taka mistrzowska nie była, to "Powidoki" to ciągle świetne, historyczne kino. Film to też popis aktorskich umiejętności Bogusława Lindy, a może i jego najlepsza rola w dorobku.
Konwój - recenzja
14-01-2017 18:06

Konwój - recenzja

Czy da się połączyć typowe kino drogi z socjologicznym obrazem polskiej służby więziennej? Maciej Żak w swoim najnowszym filmie podejmuje to wyzwanie, próbując do tego sprostać zapowiedziom i reklamom, przedstawiających „Konwój” jako największy hit przełomu roku 2016/2017.
11-01-2017 08:38

"Autopsja Jane Doe" - recenzja

Norweski reżyser, Andre Ovredal, choć ma na swoim koncie już dwa filmy, w tym głośne mockumentary „Łowca trolli”, debiutuje w Hollywood klasycznym horrorem, umiejętnie wykorzystując wszelkie reguły tego gatunku. „Autopsja Jane Doe” to kameralny horror, który choć rozgrywa się w ciągu jednego wieczoru między zaledwie trójką bohaterów, potrafi nieźle przestraszyć.
Po prostu przyjaźń - recenzja
10-01-2017 20:39

Po prostu przyjaźń - recenzja

Wiecie kto to Filip Zylber? Jego nazwisko nie jest może zbyt rozpoznawalne, ale to jeden z czołowych reżyserów filmów i seriali TVN. Teraz bierze się za historię o przyjaźni. Nie można powiedzieć, że jest to obraz ani specjalnie udany, ani że to kinowa katastrofa. Po prostu kolejna produkcja, w której możemy pooglądać polskie gwiazdy, parę razy się roześmiać i parę razy wzruszyć.
“Assassin’s Creed” - recenzja
09-01-2017 08:53

“Assassin’s Creed” - recenzja

„Final Fantasy”, „Silent Hill”, „Street Fighter”… Filmowe adaptacje gier komputerowych były zazwyczaj albo niewypałami, albo kompletnymi katastrofami. W przypadku nowego filmu Justina Kurzela może aż tak dramatycznie nie jest, ale obraz raczej nie usatysfakcjonuje nikogo, nawet zagorzałych fanów serii gier.
Ukryte piękno - recenzja
06-01-2017 13:22

Ukryte piękno - recenzja

"Ukryte piękno" to poruszający dramat w wykonaniu Davida Frankela, wielu widzów po obejrzeniu tego filmu twierdzi, że przypomina on do złudzenia "Opowieść Wigilijną" naszych czasów. Połączenie to jest bardzo dobre, ponieważ wiele elementów naprawdę przypomina wyżej wymieniony film, jednak jest tak wykonany, że ogląda się go bardzo przyjemnie, pomimo kilku małych wad, które niewątpliwie posiada.
Paterson - recenzja
30-12-2016 13:45

Paterson - recenzja

Premiera każdego nowego filmu Jima Jarmuscha to wydarzenie w filmowym światku. Reżyser i scenarzysta w jednym niemal zawsze zaskakuje. I zaskoczył także tym razem. Jego nowy obraz jest zdumiewająco zwykły. Choć nie brakuje mu ani przesłania, ani klimatu.
Dusigrosz - recenzja
28-12-2016 21:47

Dusigrosz - recenzja

Francuskie filmy nieczęsto podbijają ostatnio światowe kina. Trochę szkoda, bo styl filmów z tego kraju może być całkiem miłą odmianą dla anglosaskich produkcji, które zdominowały nasz rynek kinowy. Najnowszy film Freda Cavayé trudno porównywać z kultowymi komediami Louisa de Funèsa czy trochę bardziej współczesną "Amelią". Ale to kawał całkiem zabawnego, bezpretensjonalnego kina.
Witajcie w Norwegii! - recenzja
26-12-2016 20:04

Witajcie w Norwegii! - recenzja

Jeśli myślicie, że to komedia o tym, jak miłym i przyjemnym do życia krajem, jest Norwegia, to możecie się rozczarować. Film Runa Denstada Langlo to bardziej dramat, niż komedia, a prawdziwym tematem filmu jest chyba najbardziej gorąca politycznie sprawa ostatnich lat.
Pasażerowie - recenzja
23-12-2016 15:17

Pasażerowie - recenzja

We współczesnym kinie wyraźnie trwa moda na filmy o kosmosie. Tym razem więc norweski reżyser Morten Tyldum zaserwował nam coś pomiędzy filmem katastroficznym, przygodowym i romansem. Film ma świetne zdjęcia, doskonałą obsadę, ale niestety jest dość nudny i przewidywalny.

« Poprzednia 2   |   3   |   4   |   strona 5   |   6   |   7   |   8    Następna »

Polecamy
Najnowsze newsy