Recenzje

Pokot - recenzja
23-02-2017 08:31

Pokot - recenzja

Mała wieś w Kotlinie Kłodzkiej staje się scenerią serii niewyjaśnionych, brutalnych ataków. Dobry pomysł na zawiązanie akcji? Na pewno za interesujący uznała go Olga Tokarczuk, pisząc powieść "Prowadź swój pług przez kości umarłych", oraz reżyserka Agnieszka Holland, autorka jej ekranizacji - filmu "Pokot".
Lekarstwo na życie - recenzja
22-02-2017 11:03

Lekarstwo na życie - recenzja

Gore Verbinski, znany dotąd najbardziej jako reżyser "Piratów z Karaibów", wraca tym razem do horroru. Film jest świetnie zrealizowany, autentycznie i początkowo bardzo wciąga. Szkoda, że w pewnym momencie fabuła się rozjeżdża i widz jest coraz bardziej skonsternowany.
PolandJa - recenzja
17-02-2017 15:43

PolandJa - recenzja

Czy komedia o współczesnej Polsce, która ma coś zarówno z Barei, jak i z "Dnia Świra" i filmów Smarzowskiego ma szanse być porywająca i oryginalna? Debiutujący na dużym ekranie Cyprian T. Olencki chciał pokazać, że nasz kraj można pokazać w krzywym zwierciadle w znany sposób, ale jednak z nutką czegoś nowego. Jak wyszło?
Milczenie - recenzja
16-02-2017 11:19

Milczenie - recenzja

Do tego projektu Martin Scorsese przygotowywał się przez trzydzieści lat. "Milczenie" - opowieść o starciu zachodniej cywilizacji i kultury chrześcijańskiej z japońską wchodzi w lutym na ekrany kin w Polsce. Światowa premiera tego filmu odbyła się już pod koniec grudnia 2016 roku.
Fences - recenzja
13-02-2017 11:33

Fences - recenzja

Sztuka Agusta Wilsona "Fences" - uważana jest za jeden z najważniejszych dramatów XX wieku i stawiana obok takiego klasyka, jak "Śmierć komiwojażera" Arthura Millera. Dramat, za występ w którym na Broadwayu Denzel Washington i Viola Davis otrzymali nagrody Tony, w 2017 roku wejdzie na ekrany kin w Polsce, wyreżyserowany przez Denzela Washingtona.
John Wick 2 - recenzja
13-02-2017 09:05

John Wick 2 - recenzja

Film "John Wick" z 2014 roku okazał się całkiem przyzwoitą produkcją, dla wszystkich tych, którzy tęsknili za porządnym kinem akcji z solidną domieszką ironii. No i przypomniał o nieco już zapomnianym Keanu Reevesie. Sequel jest jednak dużo lepszy. To jeden z najlepiej zrealizowanych filmów akcji ostatnich lat.
Ciemniejsza strona Greya - recenzja
10-02-2017 14:43

Ciemniejsza strona Greya - recenzja

Gdy dwa lata temu do kin wchodziła ekranizacja "50 twarzy Greya", to każdy wiedział, że to będzie wielki hit. Niezależnie od tego, czy będzie to film udany, czy nie. I rzeczywiście - pod względem artystycznym arcydzieło to nie było, ale kina wyły wypełnione po brzegi. Teraz pewnie będzie podobnie, choć ekranizacja kolejnej powieści E. L. James jest jeszcze gorsza niż poprzednia.
Rings - recenzja
08-02-2017 20:46

Rings - recenzja

Historia Samary powraca. Tym razem jednak przenosimy się w czasie do momentu, zanim jeszcze powstała kaseta, która siała spustoszenie. Poznajemy w pewnym sensie motywy i możemy zrozumieć pewne wydarzenia, które działy się w "Ringu". Jednak czy pomysł Javiera Gutierreza, aby odtworzyć klasykę był dobry? Niestety wydaje się, że nie.
McImperium - recenzja
02-02-2017 08:36

McImperium - recenzja

Chyba każdy z nas przynajmniej od czasu do czasu odwiedza restauracje typu fastfood. Wśród nich zdecydowanie króluje słynny McDonald's. Całkiem niedawno powstał film, który przedstawia genezę i historię McDonalds'a, czyli "McImperium" w reżyserii Johna Lee Hancocka (na podstawie scenariusza Roberta D. Siegla).
Balerina - recenzja
31-01-2017 10:41

Balerina - recenzja

Niemal wszystkie współczesne animacje, które robią kariery w kinach, pochodzą z krajów anglosaskich. Warto dać więc czasem szansę czemuś innemu. Na przykład francuskiej "Balerinie". To bardzo ładna opowieść o spełnianiu marzeń w dziewiętnastowiecznym Paryżu.

« Poprzednia 1   |   2   |   strona 3   |   4   |   5   |   6   |   7    Następna »

Polecamy
Najnowsze newsy