Recenzje

Lekarstwo na życie - recenzja
22-02-2017 11:03

Lekarstwo na życie - recenzja

Gore Verbinski, znany dotąd najbardziej jako reżyser "Piratów z Karaibów", wraca tym razem do horroru. Film jest świetnie zrealizowany, autentycznie i początkowo bardzo wciąga. Szkoda, że w pewnym momencie fabuła się rozjeżdża i widz jest coraz bardziej skonsternowany.
PolandJa - recenzja
17-02-2017 15:43

PolandJa - recenzja

Czy komedia o współczesnej Polsce, która ma coś zarówno z Barei, jak i z "Dnia Świra" i filmów Smarzowskiego ma szanse być porywająca i oryginalna? Debiutujący na dużym ekranie Cyprian T. Olencki chciał pokazać, że nasz kraj można pokazać w krzywym zwierciadle w znany sposób, ale jednak z nutką czegoś nowego. Jak wyszło?
Milczenie - recenzja
16-02-2017 11:19

Milczenie - recenzja

Do tego projektu Martin Scorsese przygotowywał się przez trzydzieści lat. "Milczenie" - opowieść o starciu zachodniej cywilizacji i kultury chrześcijańskiej z japońską wchodzi w lutym na ekrany kin w Polsce. Światowa premiera tego filmu odbyła się już pod koniec grudnia 2016 roku.
Fences - recenzja
13-02-2017 11:33

Fences - recenzja

Sztuka Agusta Wilsona "Fences" - uważana jest za jeden z najważniejszych dramatów XX wieku i stawiana obok takiego klasyka, jak "Śmierć komiwojażera" Arthura Millera. Dramat, za występ w którym na Broadwayu Denzel Washington i Viola Davis otrzymali nagrody Tony, w 2017 roku wejdzie na ekrany kin w Polsce, wyreżyserowany przez Denzela Washingtona.
John Wick 2 - recenzja
13-02-2017 09:05

John Wick 2 - recenzja

Film "John Wick" z 2014 roku okazał się całkiem przyzwoitą produkcją, dla wszystkich tych, którzy tęsknili za porządnym kinem akcji z solidną domieszką ironii. No i przypomniał o nieco już zapomnianym Keanu Reevesie. Sequel jest jednak dużo lepszy. To jeden z najlepiej zrealizowanych filmów akcji ostatnich lat.
Ciemniejsza strona Greya - recenzja
10-02-2017 14:43

Ciemniejsza strona Greya - recenzja

Gdy dwa lata temu do kin wchodziła ekranizacja "50 twarzy Greya", to każdy wiedział, że to będzie wielki hit. Niezależnie od tego, czy będzie to film udany, czy nie. I rzeczywiście - pod względem artystycznym arcydzieło to nie było, ale kina wyły wypełnione po brzegi. Teraz pewnie będzie podobnie, choć ekranizacja kolejnej powieści E. L. James jest jeszcze gorsza niż poprzednia.
Rings - recenzja
08-02-2017 20:46

Rings - recenzja

Historia Samary powraca. Tym razem jednak przenosimy się w czasie do momentu, zanim jeszcze powstała kaseta, która siała spustoszenie. Poznajemy w pewnym sensie motywy i możemy zrozumieć pewne wydarzenia, które działy się w "Ringu". Jednak czy pomysł Javiera Gutierreza, aby odtworzyć klasykę był dobry? Niestety wydaje się, że nie.
McImperium - recenzja
02-02-2017 08:36

McImperium - recenzja

Chyba każdy z nas przynajmniej od czasu do czasu odwiedza restauracje typu fastfood. Wśród nich zdecydowanie króluje słynny McDonald's. Całkiem niedawno powstał film, który przedstawia genezę i historię McDonalds'a, czyli "McImperium" w reżyserii Johna Lee Hancocka (na podstawie scenariusza Roberta D. Siegla).
Balerina - recenzja
31-01-2017 10:41

Balerina - recenzja

Niemal wszystkie współczesne animacje, które robią kariery w kinach, pochodzą z krajów anglosaskich. Warto dać więc czasem szansę czemuś innemu. Na przykład francuskiej "Balerinie". To bardzo ładna opowieść o spełnianiu marzeń w dziewiętnastowiecznym Paryżu.
Resident Evil: ostatni rozdział - recenzja
30-01-2017 09:47

Resident Evil: ostatni rozdział - recenzja

Choć pewnie trudno w to uwierzyć, ale pierwszy film z serii "Resident Evil" wszedł na ekrany w 2002 roku. Nigdy ta seria nie była specjalnie ceniona, ale chyba tak źle jeszcze nie było.

strona 1   |   2   |   3   |   4   |   5   |   6   |   7    Następna »