Najlepsze filmy sci-fi

Tabela przedstawia najlepsze filmy sci-fi wszechczasów. W tym tygodniu w kinie ma premierę film sci-fi Nowy początek. Reżyserem jest filmu jest Denis Villeneuve. Gorąco polecamy wybranie się na ten film. Jeżeli na naszej liście nie Twoich ulubionych filmów zarejestruj się w naszym serwisie wyszukaj twoim zdaniem najlepsze filmy sci-fi i oceń je. Jak już ocenisz kilkanaście filmów możesz skorzystać z naszej propozycji najlepszych filmów przygotowanej specjalnie dla Ciebie.

Nowy początek (2016)

Nowy początek

Ocena użytkowników 8.22

W ostatnich latach Hollywood wyprodukowało tyle taniego Science Fiction, że niektórzy obecnie zaliczają ten gatunek jako coś, co można umieścić obok kiepskich melodramatów. A to przecież nieprawda, filmy SF potrafią być czymś dużo więcej niż opowieściami rodem z fantazji kreatywnych uczniów podstawówki. "Nowy początek" to właśnie próba zrobienia czegoś zdecydowanie ambitniejszego w tym gatunku. Czytaj recenzję.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2015)

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Ocena użytkowników 8.21

To bez dwóch zdań najbardziej wyczekiwany film 2015 roku. Nowa część legendarnej serii bije rekordy popularności i podoba się nawet najbardziej ortodoksyjnym fanom "Star Wars". Akcja wciąga od pierwszych minut, a już opuszczając kino tęsknimy do jedynego w swoim rodzaju gwiezdnego wszechświata. Czytaj recenzję.

Marsjanin (2015)

Marsjanin

Ocena użytkowników 8.08

Cloverfield Lane 10 (2016)

Cloverfield Lane 10

Ocena użytkowników 7.78

W ostatnich latach mogliśmy obejrzeć niewiele naprawdę dobrych thrillerów. Dlatego warto docenić debiut reżyserski Dana Trachtenberga, którego wsparł sam J. J. Abrams. Zobaczymy tu wszystko, co uwielbiają fani gatunku: świetne twisty, dobre dialogi, postapokaliptyczną atmosferę? No i oczywiście zaskakujący rozwój akcji. Czytaj recenzję.

Looper - pętla czasu (2012)

Looper - pętla czasu

Ocena użytkowników 7.70

Miłość zwycięży wszystko. Zawsze. Nawet w przyszłości. Czytaj recenzję.

Kapitan Ameryka: wojna bohaterów (2016)

Kapitan Ameryka: wojna bohaterów

Ocena użytkowników 7.63

"Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" jest kontynuacją Avengers: Czas ultrona. Zapoznanie się z poprzednimi częściami nie podstawą do podejścia do tego kultowego filmu, pozwoli zrozumieć zaangażowanie i zachowanie bohaterów. Film jest odsłoną wzorowaną na komiksie jednak nie jest jego ekranizacją a jedynie ramą, szkieletem, w którym utrzymana jest cała akcja filmu. Jest to spektakularne widowisko pokazane w prosty sposób. Film bogaty jest w szereg wielu wątków jak i bohaterów, jednak jest zrozumiały dla szerokiej liczby widzów. Czytaj recenzję.

Grawitacja (2013)

Grawitacja

Ocena użytkowników 7.62

Porywające, niesamowite, technicznie perfekcyjne widowisko - "Grawitacja" to kinowa jazda obowiązkowa. Złapcie się mocno poręczy fotela, bo będzie wami rzucało! Czytaj recenzję.

Ex Machina (2015)

Ex Machina

Ocena użytkowników 7.54

Uważany za jednego z czołowych estetów wśród reżyserów, Tarsem Singh postanowił wziąć na warsztat temat pogoni za nieśmiertelnością. "Klucz do wieczności" powinien być błyskotliwy i konkurować z "Ex Machiną". Niestety, w połowie seansu mamy wrażenie, że ktoś podmienił taśmy - moralne rozterki ustępują strzelankom i miotaczom ognia. Czytaj recenzję.

Matrix (1999)

Matrix

Ocena użytkowników 7.51

Frankenweenie (2012)

Frankenweenie

Ocena użytkowników 7.50

Incepcja (2010)

Incepcja

Ocena użytkowników 7.48

Strażnicy galaktyki (2014)

Strażnicy galaktyki

Ocena użytkowników 7.47

Pewnie jak wiele osób odczuwam już pewien przesyt komiksowymi produkcjami, więc mimo zachęcających zapowiedzi, na "Strażników galaktyki" szłam bez większego przekonania. Miło czasem pozytywnie się zaskoczyć. Czytaj recenzję.

Interstellar (2014)

Interstellar

Ocena użytkowników 7.46

The World's End (2013)

The World's End

Ocena użytkowników 7.37

Mroczny Rycerz powstaje (2012)

Mroczny Rycerz powstaje

Ocena użytkowników 7.36

Jednego Christopherowi Nolanowi nie można odmówić - konsekwencji. Czytaj recenzję.

Wrogie niebo (2011)

Wrogie niebo

Ocena użytkowników 7.34

Efekt motyla (2004)

Efekt motyla

Ocena użytkowników 7.33

Avatar (2009)

Avatar

Ocena użytkowników 7.28

Na własne ryzyko (2012)

Na własne ryzyko

Ocena użytkowników 7.26

Ewolucja planety małp (2014)

Ewolucja planety małp

Ocena użytkowników 7.18

Ludzie są źli, ale małpy wcale nie są lepsze. Czytaj recenzję.