Najlepsze filmy przygodowe

Tabela przedstawia najlepsze filmy przygodowe wszechczasów. W tym tygodniu w kinie ma premierę film przygodowy Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć oraz Doktor Strange. Obydwa filmy sa warte obejrzenia. Szczególnie polecamy Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć którego reżyserem jest David Yates. Jeżeli na naszej liście nie Twoich ulubionych filmów zarejestruj się w naszym serwisie wyszukaj twoim zdaniem najlepsze filmy przygodowe i oceń je. Jak już ocenisz kilkanaście filmów możesz skorzystać z naszej propozycji najlepszych filmów przygotowanej specjalnie dla Ciebie.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2015)

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Ocena użytkowników 8.21

To bez dwóch zdań najbardziej wyczekiwany film 2015 roku. Nowa część legendarnej serii bije rekordy popularności i podoba się nawet najbardziej ortodoksyjnym fanom "Star Wars". Akcja wciąga od pierwszych minut, a już opuszczając kino tęsknimy do jedynego w swoim rodzaju gwiezdnego wszechświata. Czytaj recenzję.

Gdzie jest Dory? (2016)

Gdzie jest Dory?

Ocena użytkowników 7.96

Megahit Pixara "Gdzie jest Nemo" wszedł do kin tak dawno temu, że większość fanów rybki zdążyła już dawno dorosnąć. Ale Pixar postanowił przypomnieć o rybkach, które podbiły młodszą publiczność ponad dekadę temu. Tym razem jest bardziej na poważnie, ale ciągle to animacja najwyższej próby. Czytaj recenzję.

Zwierzogród (2016)

Zwierzogród

Ocena użytkowników 7.91

W tej kreskówce mamy to, co najlepsze w Disneyu - niezły scenariusz, całkiem zabawne żarty (nie tylko dla dzieci), no i przesłanie - że trzeba walczyć o swoje i że przyjaźń jest najważniejsza. Na film warto wysłać swoje dzieci, ale dla dorosłych też nie będzie to strata czasu. Czytaj recenzję.

Księga dżungli (2015)

Księga dżungli

Ocena użytkowników 7.88

Za ekranizację jednej z najsłynniejszych powieści wszech czasów wziął się po raz kolejny Disney. I udowodnił, że branie na warsztatu klasyki ciągle ma sens. Produkcja Jona Favreau to świetnie zrealizowane i bezpretensjonalne kino familijne. Czytaj recenzję.

Wszystko za życie (2007)

Wszystko za życie

Ocena użytkowników 7.87

Kraina lodu (2013)

Kraina lodu

Ocena użytkowników 7.84

127 godzin (2010)

127 godzin

Ocena użytkowników 7.62

Spirited Away. W krainie Bogów (2001)

Spirited Away. W krainie Bogów

Ocena użytkowników 7.59

3D Hugo i jego wynalazek (2011)

3D Hugo i jego wynalazek

Ocena użytkowników 7.59

Podczas seansu "Hugo i jego wynalazek" na nowo zrozumiemy, co znaczą słowa fabryka snów i magia kina. Czytaj recenzję.

Mission: Impossible - Rogue Nation (2015)

Mission: Impossible - Rogue Nation

Ocena użytkowników 7.59

Choć kino akcji od dawna przeżywa kryzys, to każdy kolejny film spod znaku "Mission: Impossible" okazuje się kinowym hitem. Piąta część podbija już zdobyła uznanie widzów, ale i ambitniejsi kinomani też nie powinni być tą produkcją zawiedzeni. Czytaj recenzję.

Hobbit: Pustkowie Smauga (2013)

Hobbit: Pustkowie Smauga

Ocena użytkowników 7.54

Imponujące smoczysko, pełna akcji przygoda i rewelacyjne efekty - "Pustkowie Smauga" to najlepsze zakończenie filmowego roku, jakie mogliśmy sobie wymarzyć, przynajmniej jeżeli chodzi o rozrywkę. Czytaj recenzję.

Prosta historia (1999)

Prosta historia

Ocena użytkowników 7.48

Pingwiny z Madagaskaru (2014)

Pingwiny z Madagaskaru

Ocena użytkowników 7.47

Strażnicy galaktyki (2014)

Strażnicy galaktyki

Ocena użytkowników 7.47

Pewnie jak wiele osób odczuwam już pewien przesyt komiksowymi produkcjami, więc mimo zachęcających zapowiedzi, na "Strażników galaktyki" szłam bez większego przekonania. Miło czasem pozytywnie się zaskoczyć. Czytaj recenzję.

Most do Terabithii (2007)

Most do Terabithii

Ocena użytkowników 7.41

Gra o tron (2011)

Gra o tron

Ocena użytkowników 7.38

Życie Pi 3D (2012)

Życie Pi 3D

Ocena użytkowników 7.34

Młody człowiek, ocean i tygrys... w "Życiu Pi" Ang Lee roztacza przed nami baśniową wizję - trochę groźną, trochę słodką, trochę naiwną, ale przede wszystkim piękną. Wizualnie ten film to prawdziwy majstersztyk. Emocjonalnie - odrobinę mniej. Czytaj recenzję.

Księżniczka Mononoke (1998)

Księżniczka Mononoke

Ocena użytkowników 7.33

Gladiator (2000)

Gladiator

Ocena użytkowników 7.32

Doktor Strange (2016)

Doktor Strange

Ocena użytkowników 7.26