Najlepsze komedie romantyczne

Tabela przedstawia najlepsze komedie romantyczne wszechczasów. W tym tygodniu w kinie ma premierę komedia romantyczna Bridget Jones 3 oraz Listy do M. 2. Obydwa filmy sa warte obejrzenia. Szczególnie polecamy Bridget Jones 3 którego reżyserem jest Peter Cattaneo. Jeżeli na naszej liście nie Twoich ulubionych filmów zarejestruj się w naszym serwisie wyszukaj twoim zdaniem najlepsze komedie romantyczne i oceń je. Jak już ocenisz kilkanaście filmów możesz skorzystać z naszej propozycji najlepszych filmów przygotowanej specjalnie dla Ciebie.

Angel-A (2005)

Angel-A

Ocena użytkowników 7.12

Młody mężczyzna, którego życie dosłownie legło w gruzach, zostaje uratowany w wyniku niezwykłego zbiegu okoliczności przy wydatnym udziale pięknej kobiety. Czy można sobie wyobrazić bardziej francuskie rozpoczęcie filmu? Nie jest to łatwe - i właśnie dlatego "Angel-A", bo właśnie o obrazie Luca Bessona z 2005 r. mowa - od ponad dziesięciu lat przyciąga przed ekrany miłośników kraju nad Sekwaną, a także zbiera z ich strony pozytywne recenzje. Chór opinii na temat filmu nie jest jednak jednogłośny - jak w przypadku wielu produkcji, tak i tu głosów jest niewiele mniej, niż widzów. O co w takim razie może chodzić? Czytaj recenzję.

Wpadka (2006)

Wpadka

Ocena użytkowników 6.96

Niechciane ciąże i związane z tym kwestie światopoglądowe to temat bardzo ryzykowny. Doskonale wiedzieli o tym twórcy "Wpadki" - amerykańskiej komedii z 2007 r. w reżyserii Judda Apatowa. Jednak można powiedzieć, że dali sobie z nim radę - świadczy o tym zarówno umiarkowany sukces filmu, jak i stosunkowo duża ilość pozytywnych komentarzy na jego temat. Również recenzje nieprzychylne, płynące od komentatorów reprezentujących różne światopoglądy, świadczą o zainteresowaniu "Wpadką" i pozycji, jaką film zdobył w historii kina. Czytaj recenzję.

Lepiej być nie może (1997)

Lepiej być nie może

Ocena użytkowników 6.72

Lepiej być nie może jest oscarową rolą Jacka Nicholsona oraz Helen Hunt. Jest to jeden z najbardziej wzruszających filmów ostatniego dziesięciolecia. Osoba, która nie lubi ludzi - z wzajemnością zostaje pokazana, jako postać negatywna, ale taka, która potrafi też pokazać dobro, bo pomimo swojego trybu życia samotnika posiada uczucia jak i potrzeby. Lepiej być nie może jest przedstawieniem gry dwójki fenomenalnie grających aktorów. Film Lepiej być nie może pokazuje jeden z większych szczytów połączenia komedii, dramatu oraz romansu w jednym. Lepiej być nie może, jako film z 1997 roku został wyróżniony trzema Złotymi Globami, był pięć razy nominowany do Oscara jak i dwoma został nagrodzony. Czytaj recenzję.

Zakochany Anioł (2005)

Zakochany Anioł

Ocena użytkowników 6.71

Listy do M. (2011)

Listy do M.

Ocena użytkowników 6.60

"Listy do M" nie są kolejną pustą komedią romantyczną, przewidywalną na każdym kroku. Ta produkcja wzięła to, co najlepsze od wielkich twórców komedii tego typu, głównie z Wielkiej Brytanii. Sięgając po "Listy do M", spodziewać się możemy dawki pozytywnego humoru, ciepłej atmosfery i oczywiście, romantycznych akcji. To produkcja zdecydowanie godna uwagi, zwłaszcza na długie, jesienne wieczory. Czytaj recenzję.

Bridget Jones 3 (2016)

Bridget Jones 3

Ocena użytkowników 6.57

Narzeczony mimo woli (2009)

Narzeczony mimo woli

Ocena użytkowników 6.48

Brzydka prawda (2009)

Brzydka prawda

Ocena użytkowników 6.47

Oto kolejna, propozycja dla wszystkich miłośników Katherine Heigl oraz jej ciała w obcisłych sukienkach. Film z 2009 roku o wdzięcznym tytule "Brzydka prawda" reżyserstwa Robert'a Luketic'a to nowa komedia romantyczna opowiadająca o paradoksalnych relacjach damsko-męskich między głównymi bohaterami. Czytaj recenzję.

Holiday (2006)

Holiday

Ocena użytkowników 6.47

Druhny (2011)

Druhny

Ocena użytkowników 6.44

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas teraz zalew niegrzecznych komedii z weselem w tle. Szkoda tylko, że nie wszystkie są równie udane co "Kas Vegas" i "Druhny". Czytaj recenzję.

To skomplikowane (2009)

To skomplikowane

Ocena użytkowników 6.26

Życie ludzkie jest nieraz bardzo skomplikowane, a los potrafi pisać scenariusze, których nie byłby w stanie wymyślić nawet Alfred Hitchcock. Każdy z nas doświadczył nieraz niespodziewanych zbiegów okoliczności, które dodatkowo są spotęgowane najbardziej nieobliczalnym czynnikiem - psychologią człowieka. O tym, w zamierzeniu twórców, miał opowiadać amerykański film "To skomplikowane" z 2009 r. Czytaj recenzję.

Ja cię kocham, a ty z nim (2007)

Ja cię kocham, a ty z nim

Ocena użytkowników 6.19

Jeżeli masz dość pustych romantycznych komedii, które są do siebie łudząco podobne i przewidywalne, koniecznie obejrzyj "Ja cię kocham, a ty z nim". Angielski tytuł brzmi "Dan In Real Life", co sugeruje niezbyt trafne tłumaczenie tytułu. To jednak jest nieważne, ważna jest zaskakująca fabuła i wciągająca akcja, którą po prostu trzeba przeżyć. Czytaj recenzję.

Notting Hill (1999)

Notting Hill

Ocena użytkowników 6.13

Pod koniec XIX wieku w Londynie powstało nie tylko metro, ale i inna, jakże ważna dla ludzkości, rzecz. Czytaj recenzję.

Myśl jak facet (2012)

Myśl jak facet

Ocena użytkowników 6.10

Dziewczyna z sąsiedztwa (2004)

Dziewczyna z sąsiedztwa

Ocena użytkowników 6.07

Hitch (2005)

Hitch

Ocena użytkowników 6.06

"Hitch- Najlepszy doradca przeciętnego faceta", czyli film o mężczyźnie przeżywającym zawód miłosny. Fakt ten jednak nie zniechęca go do płci pięknej, a wręcz przeciwnie. Alex Hitchens genialnie zagrany przez Will'a Smith'a poznaje tajniki kobiet i wykorzystuje je w celu pomocy zakochanym nieudacznikom jako tajemniczy doradca randkowy. Akcja filmu rozgrywa się na tle pięknego Manhattanu. Czytaj recenzję.

Dziewczyna mojego kumpla (2008)

Dziewczyna mojego kumpla

Ocena użytkowników 6.04

Prosto w serce (2007)

Prosto w serce

Ocena użytkowników 6.00

Jeżeli lubisz romantyczne komedie, chwytające za serce, z niebanalną fabułą i dobrą muzyką w tle, film "Prosto w serce" stworzony jest właśnie dla ciebie. Tutaj nic nie jest oczywiste, a głównymi bohaterami jest miłość i muzyka. Czytaj recenzję.

Plan B (2010)

Plan B

Ocena użytkowników 5.98

Ciąża, rodzicielstwo i przygotowanie do bycia matką to tematy ważkie i powstało o nich wiele dobrych filmów. W opinii większości widzów nie należy jednak do nich "Plan B" - amerykańska komedia romantyczna z 2010 r. Film został przyjęty chłodno zarówno przez krytykę, jak i widzów - i to pomimo, iż porusza ważne egzystencjalne zagadnienia, a potencjał fabuły jest całkiem niemały. Co jednak nie wypaliło? Czytaj recenzję.