Najlepsze filmy biograficzne

Tabela przedstawia najlepsze filmy biograficzne wszechczasów. W tym tygodniu w kinie ma premierę film biograficzny Ostatnia Rodzina oraz Sully. Obydwa filmy sa warte obejrzenia. Szczególnie polecamy Ostatnia Rodzina którego reżyserem jest Jan P. Matuszyński. Jeżeli na naszej liście nie Twoich ulubionych filmów zarejestruj się w naszym serwisie wyszukaj twoim zdaniem najlepsze filmy biograficzne i oceń je. Jak już ocenisz kilkanaście filmów możesz skorzystać z naszej propozycji najlepszych filmów przygotowanej specjalnie dla Ciebie.

Selma (2014)

Selma

Ocena użytkowników 8.75

Serafina (2008)

Serafina

Ocena użytkowników 8.48

Bogowie (2014)

Bogowie

Ocena użytkowników 8.30

Żadnej laurki, za to z taką werwą, taką emocją, jakie rzadko u nas w kinie oglądamy. "Bogowie" to wyjątkowo pozytywna, acz nie cukierkowa biografia. Polskie kino z hollywoodzką energią. Czytaj recenzję.

Zwycięzca (2009)

Zwycięzca

Ocena użytkowników 8.30

Moneyball (2011)

Moneyball

Ocena użytkowników 8.21

Amy (2015)

Amy

Ocena użytkowników 8.19

Dokument Asifa Kapadia to tyleż tragiczna, co wciągająca historia dziewczyny, która szybko wspięła się na sam szczyt i jeszcze szybciej z niego spadła. Podróż do świata Amy nie pozostawi nikogo obojętnym. Czytaj recenzję.

Jackie (2016)

Jackie

Ocena użytkowników 8.11

Przeklęta liga (2009)

Przeklęta liga

Ocena użytkowników 8.04

"Przeklęta liga" to film w reżyserii Toma Hoopera według scenariusza Petera Morgana. Jest pozycją obowiązkową dla każdego fana piłki nożnej. Opowiada historię jednego z najbardziej utalentowanych trenerów wszechczasów Briana Clougha. Głównym wątkiem filmu jest krótki etap w jego karierze, kiedy to był trenerem drużyny Leeds United, będącej ówcześnie u szczytu swej potęgi. Czytaj recenzję.

Lincoln (2012)

Lincoln

Ocena użytkowników 7.98

"Lincoln" to ciekawy, skrupulatnie zrealizowany, kapitalnie zagrany film. Nie przekona on jednak wszystkich. Czytaj recenzję.

Steve Jobs (2015)

Steve Jobs

Ocena użytkowników 7.96

Twórca Apple Steve Jobs to ikona popkultury - bez dwóch zdań. Na pewno zasłużył na film biograficzny z prawdziwego zdarzenia. Tym bardziej, że poprzedni - "Jobs" z Kutcherem - zyskał co najwyżej przeciętne recenzje. Tym razem jest naprawdę nieźle. Film może się spodobać nawet tym, którzy nie przepadają ani za Jobsem, ani za Sorkinem. Czytaj recenzję.

Boski (2008)

Boski

Ocena użytkowników 7.95

Wszystko za życie (2007)

Wszystko za życie

Ocena użytkowników 7.87

Człowiek z księżyca (1999)

Człowiek z księżyca

Ocena użytkowników 7.73

Sully (2016)

Sully

Ocena użytkowników 7.72

Bohaterstwo, tak bardzo tego w dzisiejszych czasach potrzebujemy. Wiele osób kreuje się na bohaterów, choć niekoniecznie nimi są i nie zwraca się uwagi na tych prawdziwych, którzy potrafią jedną prostą decyzją uratować wiele ludzkich istnień. O tym właśnie opowiada film "Sully" w reżyserii Clinta Eastwooda. Czytaj recenzję.

Control (2007)

Control

Ocena użytkowników 7.70

Southside With You (2016)

Southside With You

Ocena użytkowników 7.69

Wielki Liberace (2013)

Wielki Liberace

Ocena użytkowników 7.65

Związek Liberace ze Scottem Thorsonem był niezdrowy, toksyczny, pochłaniający. Tego dowiadujemy się jednak, wyciągając logiczne wnioski, a nie z tego, co przedstawia nam Steven Soderbergh w "Wielkim Liberace". Czytaj recenzję.

Wilk z Wall Street (2013)

Wilk z Wall Street

Ocena użytkowników 7.57

Martin Scorsese w wieku 71 lat postanowił nakręcić teledysk. Trzygodzinny. Czytaj recenzję.

Piękny umysł (2001)

Piękny umysł

Ocena użytkowników 7.55

Invictus - Niepokonany (2009)

Invictus - Niepokonany

Ocena użytkowników 7.55