Najlepsze filmy akcji

Tabela przedstawia najlepsze filmy akcji wszechczasów. W tym tygodniu w kinie ma premierę film akcja Snajper oraz Underworld. Obydwa filmy sa warte obejrzenia. Szczególnie polecamy Snajper którego reżyserem jest Clint Eastwood. Jeżeli na naszej liście nie Twoich ulubionych filmów zarejestruj się w naszym serwisie wyszukaj twoim zdaniem najlepsze filmy akcji i oceń je. Jak już ocenisz kilkanaście filmów możesz skorzystać z naszej propozycji najlepszych filmów przygotowanej specjalnie dla Ciebie.

Reżyser J.J. Abrams potrafi tworzyć dobre filmy akcji dlatego też Jego film Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy znalazł się w czołówce naszego rankingu. Kolejna odsłona gwiezdnych wojen to ukłon w stronę klasycznych produkcji Lucas Arts. Jedną z głównych ról w filmie zagrał Harrison Ford.
Na drugiej pozycji znalazł się film Looper - pętla czasu, którego reżyserem jest Rian Johnson. W obsadzie zobaczymy dwójkę dobrych aktorów: Bruce Willis oraz Joseph Gordon-Levitt. Film opowiada o Loopersach - grupa zabójców działającej na usługach organizacji przestępczej. Ich szefowie z przyszłości przysyłają im ludzi, których ci mają się pozbyć. Scenariusz ciekawy a film wart jest obejrzenia.
Pierwszą trójke dobrych filmów akcji zamyka film Kapitan Ameryka: wojna bohaterów. Film jest kontynuacją Avengers: Czas ultrona. Film bogaty jest w szereg wielu wątków jak i bohaterów, jednak jest zrozumiały dla szerokiej liczby widzów. Robert Downey Jr. na stałe wpisał się w kolejne odsłony filmów akcji o superbohaterach.

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2015)

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Ocena użytkowników 8.21

To bez dwóch zdań najbardziej wyczekiwany film 2015 roku. Nowa część legendarnej serii bije rekordy popularności i podoba się nawet najbardziej ortodoksyjnym fanom "Star Wars". Akcja wciąga od pierwszych minut, a już opuszczając kino tęsknimy do jedynego w swoim rodzaju gwiezdnego wszechświata. Czytaj recenzję.

Looper - pętla czasu (2012)

Looper - pętla czasu

Ocena użytkowników 7.70

Miłość zwycięży wszystko. Zawsze. Nawet w przyszłości. Czytaj recenzję.

Ostatni bastion (2001)

Ostatni bastion

Ocena użytkowników 7.65

Kapitan Ameryka: wojna bohaterów (2016)

Kapitan Ameryka: wojna bohaterów

Ocena użytkowników 7.63

"Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów" jest kontynuacją Avengers: Czas ultrona. Zapoznanie się z poprzednimi częściami nie podstawą do podejścia do tego kultowego filmu, pozwoli zrozumieć zaangażowanie i zachowanie bohaterów. Film jest odsłoną wzorowaną na komiksie jednak nie jest jego ekranizacją a jedynie ramą, szkieletem, w którym utrzymana jest cała akcja filmu. Jest to spektakularne widowisko pokazane w prosty sposób. Film bogaty jest w szereg wielu wątków jak i bohaterów, jednak jest zrozumiały dla szerokiej liczby widzów. Czytaj recenzję.

127 godzin (2010)

127 godzin

Ocena użytkowników 7.62

Gran Torino (2008)

Gran Torino

Ocena użytkowników 7.59

Mission: Impossible - Rogue Nation (2015)

Mission: Impossible - Rogue Nation

Ocena użytkowników 7.59

Choć kino akcji od dawna przeżywa kryzys, to każdy kolejny film spod znaku "Mission: Impossible" okazuje się kinowym hitem. Piąta część podbija już zdobyła uznanie widzów, ale i ambitniejsi kinomani też nie powinni być tą produkcją zawiedzeni. Czytaj recenzję.

Czarownica (2014)

Czarownica

Ocena użytkowników 7.57

"Czarownica" to opowieść trochę jakby inna, a trochę jakby nie. Czytaj recenzję.

Snajper (2015)

Snajper

Ocena użytkowników 7.56

Choć polski dystrybutor usunął z tytułu przymiotnik "amerykański", nie ma wątpliwości, z jakim filmem mamy do czynienia. Czytaj recenzję.

Matrix (1999)

Matrix

Ocena użytkowników 7.51

Incepcja (2010)

Incepcja

Ocena użytkowników 7.48

Wyścig (2013)

Wyścig

Ocena użytkowników 7.48

Strażnicy galaktyki (2014)

Strażnicy galaktyki

Ocena użytkowników 7.47

Pewnie jak wiele osób odczuwam już pewien przesyt komiksowymi produkcjami, więc mimo zachęcających zapowiedzi, na "Strażników galaktyki" szłam bez większego przekonania. Miło czasem pozytywnie się zaskoczyć. Czytaj recenzję.

Mroczny rycerz (2008)

Mroczny rycerz

Ocena użytkowników 7.43

LEGO: Przygoda (2014)

LEGO: Przygoda

Ocena użytkowników 7.42

Warrior (2011)

Warrior

Ocena użytkowników 7.40

The World's End (2013)

The World's End

Ocena użytkowników 7.37

Mroczny Rycerz powstaje (2012)

Mroczny Rycerz powstaje

Ocena użytkowników 7.36

Jednego Christopherowi Nolanowi nie można odmówić - konsekwencji. Czytaj recenzję.

Wrogie niebo (2011)

Wrogie niebo

Ocena użytkowników 7.34

Droga do Zatracenia (2002)

Droga do Zatracenia

Ocena użytkowników 7.26