Najlepsze filmy 2015 roku aktualizacja kwiecień

Tabela przedstawia ranking najlepszych filmów 2015 roku. W ranking filmów zawiera tylko filmy mające powyżej 20 ocen. Wyniki tworzone są na podstawie ocen zarejestrowanych użytkowników serwisu.
W tym miesiącu w najlepsze filmy to: Carol (reżyser: Todd Haynes), Spotlight oraz Wyznania nastolatki. Do trójki najlepszych komedii roku 2015 należą filmy: Top Five, Wykolejona, Agentka. Z kolei najlepsze horrory to : Crimson Peak: Wzgórze krwi, Gęsia skórka. Jeżeli na naszej liście nie Twoich ulubionych filmów zarejestruj się w naszym serwisie wyszukaj, twoim zdaniem najlepsze filmy 2015 roku i oceń je. Jak już ocenisz kilkanaście filmów możesz skorzystać z naszej propozycji najlepszych filmów przygotowanej specjalnie dla Ciebie. Udostępniliśmy też narzędzie które pozwoli Tobie na szybkie ocenianie filmów.

Carol (2015)

Carol

Ocena użytkowników 8.78

Spotlight (2015)

Spotlight

Ocena użytkowników 8.73

Wyznania nastolatki (2015)

Wyznania nastolatki

Ocena użytkowników 8.69

Brooklyn (2015)

Brooklyn

Ocena użytkowników 8.51

Sekret w ich oczach (2015)

Sekret w ich oczach

Ocena użytkowników 8.22

Top Five (2015)

Top Five

Ocena użytkowników 8.20

Lobster (2015)

Lobster

Ocena użytkowników 8.08

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy (2015)

Gwiezdne wojny: Przebudzenie Mocy

Ocena użytkowników 8.03

To bez dwóch zdań najbardziej wyczekiwany film 2015 roku. Nowa część legendarnej serii bije rekordy popularności i podoba się nawet najbardziej ortodoksyjnym fanom "Star Wars". Akcja wciąga od pierwszych minut, a już opuszczając kino tęsknimy do jedynego w swoim rodzaju gwiezdnego wszechświata. Czytaj recenzję.

Most szpiegów (2015)

Most szpiegów

Ocena użytkowników 8.02

Steven Spielberg to bez dwóch zdań jeden z najbardziej utytułowanych reżyserów naszych czasów. I trzeba docenić, że ciągle mu się chce robić nowe filmy. Nawet jeśli są nieco zbyt patetyczne i przewidywalne, to ciągle jest to kawał naprawdę dobrego kina. Czytaj recenzję.

Amy (2015)

Amy

Ocena użytkowników 8.00

Dokument Asifa Kapadia to tyleż tragiczna, co wciągająca historia dziewczyny, która szybko wspięła się na sam szczyt i jeszcze szybciej z niego spadła. Podróż do świata Amy nie pozostawi nikogo obojętnym. Czytaj recenzję.

The Big Short (2015)

The Big Short

Ocena użytkowników 8.00

"The Big Short" to produkcja z zaskakującą i wciągającą od pierwszych scen fabułą, trzymającą widza w ekscytacji, aż do napisów końcowych. Amerykanki komedio-dramat z elementami filmu dokumentalnego to koktajl gatunków pokazujący coś zupełnie nowatorskiego - przełamuje bariery i pokazuje inną jakość amerykańskiego kina. Scenariusz filmu w dużej mierze bazuje na książce pod tym samy tytułem opowiadającej o kryzysie finansowym w latach 2007-2008, autorstwa Michela Lewisa. Czytaj recenzję.

Sicario (2015)

Sicario

Ocena użytkowników 7.92

Nowy film Denisa Villeneuve'a był bardzo gorączkowo wyczekiwany. Twórca "Pogorzeliska" i "Labiryntu" jest w końcu znany z tego, że umie w niesamowity sposób trzymać w napięciu i balansować na granicy kina komercyjnego i niezależnego. "Sicario" to mocny obraz, który jednak pozostawia lekkie poczucie niedosytu. Czytaj recenzję.

Marsjanin (2015)

Marsjanin

Ocena użytkowników 7.89

Steve Jobs (2015)

Steve Jobs

Ocena użytkowników 7.80

Twórca Apple Steve Jobs to ikona popkultury - bez dwóch zdań. Na pewno zasłużył na film biograficzny z prawdziwego zdarzenia. Tym bardziej, że poprzedni - "Jobs" z Kutcherem - zyskał co najwyżej przeciętne recenzje. Tym razem jest naprawdę nieźle. Film może się spodobać nawet tym, którzy nie przepadają ani za Jobsem, ani za Sorkinem. Czytaj recenzję.

Księga dżungli (2015)

Księga dżungli

Ocena użytkowników 7.75

Za ekranizację jednej z najsłynniejszych powieści wszech czasów wziął się po raz kolejny Disney. I udowodnił, że branie na warsztatu klasyki ciągle ma sens. Produkcja Jona Favreau to świetnie zrealizowane i bezpretensjonalne kino familijne. Czytaj recenzję.

Eye in the Sky (2015)

Eye in the Sky

Ocena użytkowników 7.58

Snajper (2015)

Snajper

Ocena użytkowników 7.54

Choć polski dystrybutor usunął z tytułu przymiotnik "amerykański", nie ma wątpliwości, z jakim filmem mamy do czynienia. Czytaj recenzję.

Nienasyceni (2015)

Nienasyceni

Ocena użytkowników 7.51

Mission: Impossible - Rogue Nation (2015)

Mission: Impossible - Rogue Nation

Ocena użytkowników 7.50

Choć kino akcji od dawna przeżywa kryzys, to każdy kolejny film spod znaku "Mission: Impossible" okazuje się kinowym hitem. Piąta część podbija już zdobyła uznanie widzów, ale i ambitniejsi kinomani też nie powinni być tą produkcją zawiedzeni. Czytaj recenzję.

Dama w vanie (2015)

Dama w vanie

Ocena użytkowników 7.48

The Walk. Sięgając chmur (2015)

The Walk. Sięgając chmur

Ocena użytkowników 7.46

Wykolejona (2015)

Wykolejona

Ocena użytkowników 7.41

Amy może i jest wykolejona, ale też inteligentna i zabawna. Czytaj recenzję.

Straight Outta Compton (2015)

Straight Outta Compton

Ocena użytkowników 7.34

"Straight Outta Compton": jak się rodził gangsta rap Film F. Gary'ego Graya to nie tylko niezwykle wciągająca opowieść o początkach jednej z najważniejszych grup hip-hopowych w historii. To też historia, która pozwoli nam inaczej spojrzeć na kulturę amerykańskich przedmieść. Czytaj recenzję.

Ex Machina (2015)

Ex Machina

Ocena użytkowników 7.31

Uważany za jednego z czołowych estetów wśród reżyserów, Tarsem Singh postanowił wziąć na warsztat temat pogoni za nieśmiertelnością. "Klucz do wieczności" powinien być błyskotliwy i konkurować z "Ex Machiną". Niestety, w połowie seansu mamy wrażenie, że ktoś podmienił taśmy - moralne rozterki ustępują strzelankom i miotaczom ognia. Czytaj recenzję.

Agentka (2015)

Agentka

Ocena użytkowników 7.28

Zawsze wydawało mi się, że w temacie szpiegowskich komedii wszystko już zostało powiedziane. Ale okazuje się, że to nieprawda. Gdy na ekranie pojawia się Melissa McCarthy, nawet ograne dowcipy z agenta 007 stają się znowu zabawne. Czytaj recenzję.

Ave, Cezar! (2015)

Ave, Cezar!

Ocena użytkowników 7.25

Bracia Coen są na fali od wielu lat, ale nigdy nie osiedli na laurach. Ciągle chcą i potrafią zaskakiwać oraz pokazywać coś świeżego. Nie inaczej jest z ich ostatnim filmem "Ave, Cezar". To nie tylko doskonała komedia z pierwszoligową obsadą, ale też świetna satyra na złote lata Hollywoodu. Na współczesną "fabrykę snów" zresztą też. Czytaj recenzję.

Teoria wszystkiego (2015)

Teoria wszystkiego

Ocena użytkowników 7.23

Fizyka w wydaniu romantycznym. Tak najkrócej można podsumować "Teorię wszystkiego". Czytaj recenzję.

Nienawistna ósemka (2015)

Nienawistna ósemka

Ocena użytkowników 7.16

Ósmy film Quentina Tarantino (Nienawistna ósemka) zaskakuje - jest dużo bardziej melancholijny, niż wcześniejsze produkcje, znacznie mniej w nim przemocy i... jest nieco przegadany. Ale fani kultowego reżysera i tak powinni być zadowoleni. Czytaj recenzję.

Our Brand is Crisis (2015)

Our Brand is Crisis

Ocena użytkowników 7.14

Pakt z diabłem (2015)

Pakt z diabłem

Ocena użytkowników 7.07

Dziewczyna z portretu (2015)

Dziewczyna z portretu

Ocena użytkowników 7.02

Fistaszki - wersja kinowa (2015)

Fistaszki - wersja kinowa

Ocena użytkowników 7.00

Dobry dinozaur (2015)

Dobry dinozaur

Ocena użytkowników 6.91

Słynne studio filmowe PIXAR zaskoczyło widzów aż dwoma imponującymi animacjami w ciągu jednego roku. Po entuzjastycznie przyjętym "Inside Out", w grudniu 2015 roku na ekranach kin ukazał się "Dobry dinozaur". Kolorowa, familijna i zabawna opowieść dla dużych i małych. Czytaj recenzję.

Kopciuszek (2015)

Kopciuszek

Ocena użytkowników 6.90

Ant-Man (2015)

Ant-Man

Ocena użytkowników 6.86

"Ant-Man": Marvel w skali mikro Ledwie kilkanaście temu wydawało się, że świat Marvela odchodzi w zapomnienie. Dziś kina podbija kolejny bohater komiksów tego wydawnictwa. Ant-Man to nawrócony złodziej, który dzięki swojemu kostiumowi może się zmniejszać do mikroskopijnych rozmiarów. Dla wielbicieli komiksów - pozycja obowiązkowa. Czytaj recenzję.

Szybcy i wściekli 7 (2015)

Szybcy i wściekli 7

Ocena użytkowników 6.84

Niektórzy twierdzą, że podczas oglądania "Szybkich i wściekłych 7", Stigowi z "Top Gear" kask zaparował z wrażenia. I wcale nie z powodu horrendalnie drogich aut i wyścigów na ćwierć mili. Żadna poprzednia część serii nie była tak naszpikowana scenami pościgów, eksplozji i walk ulicznych. Czytaj recenzję.

Crimson Peak: Wzgórze krwi (2015)

Crimson Peak: Wzgórze krwi

Ocena użytkowników 6.83

Zjawa (2015)

Zjawa

Ocena użytkowników 6.78

Avengers: Czas Ultrona (2015)

Avengers: Czas Ultrona

Ocena użytkowników 6.64

Mad Max: Na drodze gniewu (2015)

Mad Max: Na drodze gniewu

Ocena użytkowników 6.42

Jurassic World (2015)

Jurassic World

Ocena użytkowników 6.42

Spectre (2015)

Spectre

Ocena użytkowników 6.39

Po hitowym "Skyfall", oczekiwania wobec nowego Bonda były gigantyczne. Wygląda jednak na to, że twórcy "Spectre" chcieli bardziej zrobić maszynkę do zarabiania pieniędzy, niż film, który porwałby fanów serii. Czytaj recenzję.

Czas próby (2015)

Czas próby

Ocena użytkowników 6.26

Focus (2015)

Focus

Ocena użytkowników 6.21

Cóż lepszego w kinie niż para oszustówt Szczególnie gdy on jest wyjątkowo przebiegły, a ona wyjątkowo atrakcyjna. Jak w "Focus". Czytaj recenzję.

Magic Mike XXL (2015)

Magic Mike XXL

Ocena użytkowników 6.16

Magic Mike wraca na scenę. Kto czeka na czystą rozrywkę i show z umięśnionymi striptizerami, niech pędzi do kina. Ale tym razem nie dostanie niczego więcej. "Magic Mike XXL" jako sequel rozczarowuje, ponieważ najzwyczajniej w świecie zanudza. Czytaj recenzję.

Idol (2015)

Idol

Ocena użytkowników 6.16

Nie ma co się oszukiwać - "Idol" to nieskomplikowana i momentami zbyt schematyczna komedia, ale ogląda się ją na tyle dobrze, że prosta fabuła nie irytuje. Spora w tym zasługa duetu Al Pacino-Annette Bening, którzy wnoszą do filmu Dana Fogelmana dużą dawkę energii. Lekkie i przyjemne kino na letnie dni. Czytaj recenzję.

Gęsia skórka (2015)

Gęsia skórka

Ocena użytkowników 6.11

Papierowe miasta (2015)

Papierowe miasta

Ocena użytkowników 6.11

Nowy film Jake'a Schreiera wyróżniają dwie rzeczy – po pierwsze jest oparty na bestsellerowej powieści Johna Greena. Po drugie, w rolę głównej bohaterki wciela się Cara Delevingne, dotychczas znana raczej jako skandalizująca modelka. Czytaj recenzję.

THE DUFF [#ta brzydka i gruba] (2015)

THE DUFF [#ta brzydka i gruba]

Ocena użytkowników 6.03

Trudno znaleźć polski odpowiednik dla etykietki "Duff", najbliżej jest chyba określenie "klasowy pasztet". Czytaj recenzję.