Najlepsze filmy 2014 roku aktualizacja grudzień

Tabela przedstawia ranking najlepszych filmów 2014 roku. W ranking filmów zawiera tylko filmy mające powyżej 30 ocen. Wyniki tworzone są na podstawie ocen zarejestrowanych użytkowników serwisu.
W tym miesiącu w najlepsze filmy to: Selma (reżyser: Ava DuVernay), Whiplash oraz Boyhood. Do trójki najlepszych komedii roku 2014 należą filmy: Birdman, The Grand Budapest Hotel, Pingwiny z Madagaskaru. Z kolei najlepsze horrory to : Zbaw nas ode złego. Jeżeli na naszej liście nie Twoich ulubionych filmów zarejestruj się w naszym serwisie wyszukaj, twoim zdaniem najlepsze filmy 2014 roku i oceń je. Jak już ocenisz kilkanaście filmów możesz skorzystać z naszej propozycji najlepszych filmów przygotowanej specjalnie dla Ciebie. Udostępniliśmy też narzędzie które pozwoli Tobie na szybkie ocenianie filmów.

Selma (2014)

Selma

Ocena użytkowników 8.75

Whiplash (2014)

Whiplash

Ocena użytkowników 8.72

Z jednej strony intensywna kreacja J.K. Simmonsa, z drugiej mocno dwuznaczne przesłanie. Czy da się z kogoś wycisnąć geniusz przemocą? Czytaj recenzję.

Boyhood (2014)

Boyhood

Ocena użytkowników 8.62

Bogowie (2014)

Bogowie

Ocena użytkowników 8.30

Żadnej laurki, za to z taką werwą, taką emocją, jakie rzadko u nas w kinie oglądamy. "Bogowie" to wyjątkowo pozytywna, acz nie cukierkowa biografia. Polskie kino z hollywoodzką energią. Czytaj recenzję.

Birdman (2014)

Birdman

Ocena użytkowników 8.22

"Birdman" został już okrzyknięty arcydziełem, a za peanami krytyków poszły nominacje do Oscara. I nie ma się czemu dziwić. Czytaj recenzję.

Foxcatcher (2014)

Foxcatcher

Ocena użytkowników 8.16

Zbaw nas ode złego (2014)

Zbaw nas ode złego

Ocena użytkowników 8.05

Zaginiona dziewczyna (2014)

Zaginiona dziewczyna

Ocena użytkowników 8.02

Nazwać Davida Finchera mistrzem thrillerówł Truizm. Chwalić za nieprzewidywalne zwroty akcji i niepokojącą atmosferęs Przecież właśnie tego się spodziewaliśmy. A jednak "Zaginiona dziewczyna" zaskakuje, bo to obraz oszczędny w środkach, a jednocześnie intrygujący. I jeszcze dokonano cudu - sztuczność Bena Afflecka, za którą wszyscy go ganią, obrócono w jedną z największych zalet filmu. Czytaj recenzję.

The Grand Budapest Hotel (2014)

The Grand Budapest Hotel

Ocena użytkowników 7.87

"The Grand Budapest Hotel" to świetny film w reżyserii samego Wesa Andersona, twórcy kasowego hitu "Moonrise Kingdom". Dzieło to, jak zwykle w przypadku tego reżysera, skomponowane jest w sposób niebanalny. Fabuła została tak skonstruowana, że akcja filmu toczy w trzech niezależnych od siebie okresach. Głównym wątkiem jest jednak historia, która wydarzyła się w latach trzydziestych XX wieku. Czytaj recenzję.

Wada ukryta (2014)

Wada ukryta

Ocena użytkowników 7.75

Wolny strzelec (2014)

Wolny strzelec

Ocena użytkowników 7.59

Kariera od złomiarza do rekina dziennikarstwa to spełnienie amerykańskiego snu. W dużym uproszczeniu, "Wolny strzelec" jest historią o realizacji marzeń. Jednak Lou Bloom, popisowo zagrany przez Jake'a Gyllenhalla, nie nadaje się na wzór do naśladowania. To postać groteskowa, ale niepokojąco prawdziwa, jak cały film Dana Gilroya. Czytaj recenzję.

Czarownica (2014)

Czarownica

Ocena użytkowników 7.57

"Czarownica" to opowieść trochę jakby inna, a trochę jakby nie. Czytaj recenzję.

Mama (2014)

Mama

Ocena użytkowników 7.57

Xavier Dolan to geniusz. Swoim piątym filmem udowodnił, że ci, którzy nazwali go już kilka temu cudownym dzieckiem światowego kina, mieli całkowitą rację. "Mama" to po prostu arcydzieło! Czytaj recenzję.

Strażnicy galaktyki (2014)

Strażnicy galaktyki

Ocena użytkowników 7.47

Pewnie jak wiele osób odczuwam już pewien przesyt komiksowymi produkcjami, więc mimo zachęcających zapowiedzi, na "Strażników galaktyki" szłam bez większego przekonania. Miło czasem pozytywnie się zaskoczyć. Czytaj recenzję.

Pingwiny z Madagaskaru (2014)

Pingwiny z Madagaskaru

Ocena użytkowników 7.47

Interstellar (2014)

Interstellar

Ocena użytkowników 7.46

Miasto 44 (2014)

Miasto 44

Ocena użytkowników 7.43

"Miasto 44" to kolejne ujęcie tematyki Powstania Warszawskiego. Powstanie to, nawet kilkadziesiąt lat później wciąż budzi emocje i pytanie "Czy było trzeba? Czy warto". "Miasto 44" nie jest jednak kolejną patetyczną produkcją, ani patriotyczną laurką na cześć bohaterom. A przynajmniej nie dosłownie. Czytaj recenzję.

LEGO: Przygoda (2014)

LEGO: Przygoda

Ocena użytkowników 7.42

Jak wytresować smoka 2 (2014)

Jak wytresować smoka 2

Ocena użytkowników 7.39

Gra tajemnic (2014)

Gra tajemnic

Ocena użytkowników 7.36

Hollywood kocha takie filmy, ale nie tylko Hollywood. "Gra tajemnic" to uniwersalne, pełne wdzięku i klasy kino. Czytaj recenzję.