Najlepsze filmy 2014 roku aktualizacja marzec

Tabela przedstawia ranking najlepszych filmów 2014 roku. W ranking filmów zawiera tylko filmy mające powyżej 30 ocen. Wyniki tworzone są na podstawie ocen zarejestrowanych użytkowników serwisu.
W tym miesiącu w najlepsze filmy to: 45 lat (reżyser: Andrew Haigh), Whiplash oraz Selma. Do trójki najlepszych komedii roku 2014 należą filmy: Birdman, The Grand Budapest Hotel, Pingwiny z Madagaskaru. Z kolei najlepsze horrory to : Zbaw nas ode złego, Wirus. Jeżeli na naszej liście nie Twoich ulubionych filmów zarejestruj się w naszym serwisie wyszukaj, twoim zdaniem najlepsze filmy 2014 roku i oceń je. Jak już ocenisz kilkanaście filmów możesz skorzystać z naszej propozycji najlepszych filmów przygotowanej specjalnie dla Ciebie. Udostępniliśmy też narzędzie które pozwoli Tobie na szybkie ocenianie filmów.

45 lat (2014)

45 lat

Ocena użytkowników 9.30

Whiplash (2014)

Whiplash

Ocena użytkowników 8.69

Z jednej strony intensywna kreacja J.K. Simmonsa, z drugiej mocno dwuznaczne przesłanie. Czy da się z kogoś wycisnąć geniusz przemocą? Czytaj recenzję.

Selma (2014)

Selma

Ocena użytkowników 8.60

Boyhood (2014)

Boyhood

Ocena użytkowników 8.59

Bogowie (2014)

Bogowie

Ocena użytkowników 8.23

Żadnej laurki, za to z taką werwą, taką emocją, jakie rzadko u nas w kinie oglądamy. "Bogowie" to wyjątkowo pozytywna, acz nie cukierkowa biografia. Polskie kino z hollywoodzką energią. Czytaj recenzję.

Birdman (2014)

Birdman

Ocena użytkowników 8.16

"Birdman" został już okrzyknięty arcydziełem, a za peanami krytyków poszły nominacje do Oscara. I nie ma się czemu dziwić. Czytaj recenzję.

Foxcatcher (2014)

Foxcatcher

Ocena użytkowników 8.00

Zbaw nas ode złego (2014)

Zbaw nas ode złego

Ocena użytkowników 7.93

Zaginiona dziewczyna (2014)

Zaginiona dziewczyna

Ocena użytkowników 7.92

Nazwać Davida Finchera mistrzem thrillerówł Truizm. Chwalić za nieprzewidywalne zwroty akcji i niepokojącą atmosferęs Przecież właśnie tego się spodziewaliśmy. A jednak "Zaginiona dziewczyna" zaskakuje, bo to obraz oszczędny w środkach, a jednocześnie intrygujący. I jeszcze dokonano cudu - sztuczność Bena Afflecka, za którą wszyscy go ganią, obrócono w jedną z największych zalet filmu. Czytaj recenzję.

The Grand Budapest Hotel (2014)

The Grand Budapest Hotel

Ocena użytkowników 7.84

"The Grand Budapest Hotel" to świetny film w reżyserii samego Wesa Andersona, twórcy kasowego hitu "Moonrise Kingdom". Dzieło to, jak zwykle w przypadku tego reżysera, skomponowane jest w sposób niebanalny. Fabuła została tak skonstruowana, że akcja filmu toczy w trzech niezależnych od siebie okresach. Głównym wątkiem jest jednak historia, która wydarzyła się w latach trzydziestych XX wieku. Czytaj recenzję.

Wada ukryta (2014)

Wada ukryta

Ocena użytkowników 7.64

Mama (2014)

Mama

Ocena użytkowników 7.57

Xavier Dolan to geniusz. Swoim piątym filmem udowodnił, że ci, którzy nazwali go już kilka temu cudownym dzieckiem światowego kina, mieli całkowitą rację. "Mama" to po prostu arcydzieło! Czytaj recenzję.

Wolny strzelec (2014)

Wolny strzelec

Ocena użytkowników 7.53

Kariera od złomiarza do rekina dziennikarstwa to spełnienie amerykańskiego snu. W dużym uproszczeniu, "Wolny strzelec" jest historią o realizacji marzeń. Jednak Lou Bloom, popisowo zagrany przez Jake'a Gyllenhalla, nie nadaje się na wzór do naśladowania. To postać groteskowa, ale niepokojąco prawdziwa, jak cały film Dana Gilroya. Czytaj recenzję.

Pingwiny z Madagaskaru (2014)

Pingwiny z Madagaskaru

Ocena użytkowników 7.50

Czarownica (2014)

Czarownica

Ocena użytkowników 7.47

"Czarownica" to opowieść trochę jakby inna, a trochę jakby nie. Czytaj recenzję.

Strażnicy galaktyki (2014)

Strażnicy galaktyki

Ocena użytkowników 7.36

Pewnie jak wiele osób odczuwam już pewien przesyt komiksowymi produkcjami, więc mimo zachęcających zapowiedzi, na "Strażników galaktyki" szłam bez większego przekonania. Miło czasem pozytywnie się zaskoczyć. Czytaj recenzję.

Gra tajemnic (2014)

Gra tajemnic

Ocena użytkowników 7.35

Hollywood kocha takie filmy, ale nie tylko Hollywood. "Gra tajemnic" to uniwersalne, pełne wdzięku i klasy kino. Czytaj recenzję.

LEGO: Przygoda (2014)

LEGO: Przygoda

Ocena użytkowników 7.35

Interstellar (2014)

Interstellar

Ocena użytkowników 7.34

Jak wytresować smoka 2 (2014)

Jak wytresować smoka 2

Ocena użytkowników 7.31

Miasto 44 (2014)

Miasto 44

Ocena użytkowników 7.31

"Miasto 44" to kolejne ujęcie tematyki Powstania Warszawskiego. Powstanie to, nawet kilkadziesiąt lat później wciąż budzi emocje i pytanie "Czy było trzeba? Czy warto". "Miasto 44" nie jest jednak kolejną patetyczną produkcją, ani patriotyczną laurką na cześć bohaterom. A przynajmniej nie dosłownie. Czytaj recenzję.

Gwiazd naszych wina (2014)

Gwiazd naszych wina

Ocena użytkowników 7.28

Ekranizacje bestsellerowych powieści dla młodzieży nie cieszą się sympatią recenzentów. Trudno doszukiwać się głębi i moralnych rozterek w filmach o wampirach, nocnych łowcach i pięknych istotach. Nieco lepsze oceny zyskują modne produkcje o antyutopiach. Na ekrany kin właśnie wchodzi propozycja tylko z pozoru pozbawiona fajerwerków - "Gwiazd naszych wina" ma szansę stać się klasykiem gatunku. Czytaj recenzję.

Z dala od zgiełku (2014)

Z dala od zgiełku

Ocena użytkowników 7.26

Ewolucja planety małp (2014)

Ewolucja planety małp

Ocena użytkowników 7.11

Ludzie są źli, ale małpy wcale nie są lepsze. Czytaj recenzję.

Wirus (2014)

Wirus

Ocena użytkowników 7.09

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii (2014)

Hobbit: Bitwa Pięciu Armii

Ocena użytkowników 6.96

Po raz ostatni przyjdzie nam oglądać film z tolkienowskiego świata. "Silmarillionu" nie da się nakręcić nawet w formie serialu, inne dzieła opisujące Śródziemie znają tylko pasjonaci. Obraz "Hobbit: Bitwa Pięciu Armii" należy postrzegać jako finał niezapomnianej przygody, a zarazem godny wstęp do trylogii "Władca Pierścieni". Czytaj recenzję.

22 Jump Street (2014)

22 Jump Street

Ocena użytkowników 6.95

Oficerowie Jenko i Schmidt wrócili. A z nimi cała parada niecenzuralnych żartów i niewybrednego poczucia humoru. Dobra zabawa gwarantowana! Czytaj recenzję.

Szef (2014)

Szef

Ocena użytkowników 6.95

Film Jona Favreau to zabawna opowieść o miłości do gotowania. Jest smacznie, lekko i niezwykle przyjemnie. Obowiązkowa pozycja w menu każdego kinomana! Czytaj recenzję.

Tajemnice lasu (2014)

Tajemnice lasu

Ocena użytkowników 6.93

Pierwszej części "Kosogłosa" - trzeciej odsłony serii "Igrzyska śmierci" - lepiej nie rozpatrywać w kategorii indywidualnego dzieła. Werdykt byłby okrutny - film jest przydługi, wątki rozwleczone, a tempo akcji drastycznie spada. Jeśli zaś potraktujemy go wyłącznie jako preludium do ostatecznej rozgrywki, wyda się dość intrygujący. Czytaj recenzję.

Na skraju jutra (2014)

Na skraju jutra

Ocena użytkowników 6.90

"Na skraju jutra" to imponujące widowisko z elementami komedii. Obraz Douga Limana przypadnie do gustu tym, którzy szukają w kinie przede wszystkim rozrywki. Czytaj recenzję.

Kamienie na szaniec (2014)

Kamienie na szaniec

Ocena użytkowników 6.81

Robert Gliński podejmuje wspaniałą próbę: o młodych bohaterach Walczącej Warszawy, Szarych Szeregach, chce opowiedzieć w stylu amerykańskim. Udaje mu się to tylko częściowo. Czytaj recenzję.

Furia (2014)

Furia

Ocena użytkowników 6.67

Czterej pancerni i szczeniak z czołgu o pieszczotliwej nazwie "Furia" liczą na jak najszybsze zakończenie II wojny światowej. Jednak naziści nie dają za wygraną, a załoga musi stanąć do najbardziej wyniszczającego etapu walk. Czytaj recenzję.

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (2014)

Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

Ocena użytkowników 6.61

Kapitan Ameryka ma się świetnie, Steve Rogers nieco mniej, gdyż nie może przystosować się do świata XXI wieku. Gdy świat ten potrzebuje jednak pomocy, nie będzie się zastanawiał. Czytaj recenzję.

Mów mi Vincent (2014)

Mów mi Vincent

Ocena użytkowników 6.61

"Mów mi Vincent" to film, który powinien obejrzeć każdy. Film ciepły, pozytywny, dający nadzieję, wzruszający i naprawdę zabawny. Czytaj recenzję.

Niezłomny (2014)

Niezłomny

Ocena użytkowników 6.50

"Niezłomny" nie jest pierwszym filmem Angeliny Jolie, wyjaśnia jednak, czemu ten poprzedni ("Kraina miodu i krwi") nie zdobył rozgłosu. Czytaj recenzję.

Sąsiedzi (2014)

Sąsiedzi

Ocena użytkowników 6.45

Bycie dorosłym i odpowiedzialnym jest straszne. Szczególnie, gdy za sąsiadów ma się studentów. Czytaj recenzję.

Kingsman: Tajne służby (2014)

Kingsman: Tajne służby

Ocena użytkowników 6.44

Noe: Wybrany przez Boga (2014)

Noe: Wybrany przez Boga

Ocena użytkowników 6.40

Organiczne science fiction. Takie określenie wymyśliłam podczas seansu "Noego". Czytaj recenzję.

Lucy (2014)

Lucy

Ocena użytkowników 6.35

John Wick (2014)

John Wick

Ocena użytkowników 6.35

Non-Stop (2014)

Non-Stop

Ocena użytkowników 6.34

Jeżeli na pokładzie jest Liam Neeson, lecę! Thriller "Non-Stop" jest dokładnie taki, jaki być powinien. To wciągająca rozrywkowa propozycja na weekend lub wolny wieczór. Czytaj recenzję.

Niezgodna (2014)

Niezgodna

Ocena użytkowników 6.20

"Igrzyska śmierci" to czyste fantasy - żaden prezydent nie wysłałby dzieciaków na krwawe reality show. Za to wizja podziału społeczeństwa według kodu behawioralnego mogłaby być kusząca. Na tym właśnie polegał sukces sagi "Niezgodna" Veroniki Roth. Utarte schematy z literatury młodzieżowej zastąpiła elementami thrillera politycznego. Szkoda tylko, że tym śladem nie poszli twórcy filmu "Zbuntowana" i zamiast skupić się na walce o władzę, położyli nacisk na efekty specjalne. Czytaj recenzję.

300: Początek imperium (2014)

300: Początek imperium

Ocena użytkowników 6.14

Trudno dogodzić dużym chłopcom, zwłaszcza gdy ich apetyty rozbudziła, często nazywana kultową, produkcja "300". W drugiej odsłonie serii wszystkie pożądane elementy - seks, przemoc i widowiskowe sceny walki - twórcy podali w rozmiarze XXL i zalali hektolitrami krwi. Tylko nowy główny bohater prezentuje się jak zubożała edycja Leonidasa. Czytaj recenzję.

Pan Peabody i Sherman (2014)

Pan Peabody i Sherman

Ocena użytkowników 6.08

Mądrze i wesoło, dla młodszych i starszych, chłopców i dziewczynek, czyli Pan Peabody i Sherman. Czytaj recenzję.

Muppety: Poza prawem (2014)

Muppety: Poza prawem

Ocena użytkowników 6.08

Podróż na sto stóp (2014)

Podróż na sto stóp

Ocena użytkowników 6.07

Magia w blasku księżyca (2014)

Magia w blasku księżyca

Ocena użytkowników 6.05

Niebo istnieje... naprawdę (2014)

Niebo istnieje... naprawdę

Ocena użytkowników 6.05

Godzilla (2014)

Godzilla

Ocena użytkowników 6.03