Moonlight

Moonlight (2016)

gatunek: Dramat
produkcja: USA
premiera filmu: 17-02-2017
ocena: 6.9/10 10 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
"Moonlight" - kameralny dramat w reżyserii Barry’ego Jenkinsa - stał się jednym z najbardziej zaskakujących filmów roku 2016, zdobywając liczne nominacje do BAFT, Złotych Globów i przede wszystkim Oscary dla najlepszego filmu, dla Mahershala Aliego w roli drugoplanowej oraz za najlepszy scenariusz adaptowany. To subtelne, wyważone i znakomicie poprowadzone kino, które przewrotnie gra ze stereotypami związanymi z tematyką dotyczącą środowisk afroamerykańskich i problemów z tożsamością płciową. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Historia czarnoskórego chłopca. Dorasta on w jednej z niebezpieczniejszych dzielnic Miami i stara się znaleźć swoje miejsce w świecie. To portret współczesnego życia społeczności afroamerykańskiej. To jednocześnie bardzo osobista i poetycka medytacja, zaduma nad tożsamością, rodziną, przyjaźnią i miłością. Moonlight to kawałek dobrego kina, w którym rozbrzmiewa głębokie współczucie oraz uniwersalne prawdy. Fundamentem tego filmu jest wspaniała gra bardzo utalentowanych aktorów. Jenkins w swoim dziele oszałamia wizją głęboko poruszających momentów, ludzi oraz nieznanej siły, która kształtuje nasze życie oraz czyni nas tym kim jesteśmy.
Nagrody i wyróżnienia
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa otrzymała Naomie Harris
2017 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy reżyser otrzymał Barry Jenkins
2017 Złote globy w kategorii Najlepszy dramat
2017 Oscar w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy otrzymał Mahershala Ali
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepszy aktor drugoplanowy otrzymał Mahershala Ali
2017 BAFTA (nominacja) w kategorii Najlepszy film
2017 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa otrzymała Naomie Harris
2017 Oscar w kategorii Najlepszy film
Obsada i twórcy

reżyseria: Barry Jenkins

scenariusz: Barry Jenkins

Dodaj opinię
Polski zwiastun filmu Moonlight

Zwiastun filmu Moonlight

Polecamy
Newsy

27-02-2017 10:26
Oscary 2017 rozdane - znamy zwycięzców
Gala rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, czyli popularnych Oscarów, jak zwykle przyciągnęła zainteresowanie mediów i kinomaniaków z całego świata. Nie obyło się bez anegdot, nieprzewidywanych rozstrzygnięć a także wielkiej wpadki, dzięki której prawdopodobnie zapamiętamy tegoroczną galę na długo.

14-02-2017 09:14
Rozdano Nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA
Nagrody Brytyjskiej Akademii Sztuk Filmowych i Telewizyjnych BAFTA rozdano w niedzielę, 12 lutego, już po raz 70. Kolejny raz po Złotych Globach triumfował „La La Land” – najprawdopodobniej więc to także ten obraz zgarnie najwięcej Oscarów.

30-01-2017 10:02
Oscary 2017 - ogłoszono nominacje
Ogłoszenie nominacji do Nagród Akademii Filmowej, popularnie zwanych Oscarami przebiegło w tym roku pod znakiem ogromnych emocji i rekordów. Wygranych nominacji 2017 roku jest dwóch, niewątpliwie największym zwycięzcą został "La La Land", ale także nie można zapomnieć o Meryl Streep.


więcej »
Stronę współtworzą