McImperium

The Founder (2016)

gatunek: Biograficzny, Dramat
produkcja: USA
premiera filmu: 03-02-2017
ocena: 7.0/10 46 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Chyba każdy z nas przynajmniej od czasu do czasu odwiedza restauracje typu fastfood. Wśród nich zdecydowanie króluje słynny McDonald's. Całkiem niedawno powstał film, który przedstawia genezę i historię McDonalds'a, czyli "McImperium" w reżyserii Johna Lee Hancocka (na podstawie scenariusza Roberta D. Siegla). czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Ray Kroc (Keaton) to charyzmatyczny biznesman, który od lat walczy o swoje pięć minut sławy. Jednak każdy jego pomysł przeradza się w klęskę, a szanse na realizację marzeń maleją z dnia na dzień. Niespodziewanie otrzymuje zamówienie od nieznanej mu restauracji w Kalifornii. Poznaje braci McDonaldów, którzy wymyślili nowatorski system serwowania jedzenia w 30 sekund od złożenia zamówienia. Ray, zachwycony rewolucyjnym pomysłem, namawia braci do stworzenia sieci restauracji w całych Stanach Zjednoczonych. W miarę rozrastania się fastfoodowego imperium, Ray chce mieć coraz więcej władzy. Jak wiele poświęci, aby zbudować najbardziej rozpoznawalną markę na świecie i stać się jedną z największych osobowości XX wieku?
Obsada i twórcy

reżyseria: John Lee Hancock

scenariusz: Robert D. Siegel

zdjęcia: John Schwartzman

Linda Cardellini
Nick Offerman
B.J. Novak
Kimberly Battista
maniek
maniek
16-01-2017 14:39 Dramat opowiadający prawdziwą historię Raya Kroca (Michael Keaton), sprzedawcy z Illinois który poznał braci MAc i Dick McDonald prowadzących sieć restaruracji w latach 50 w południowej Kaliforni. Kroc był zafascynowany systemem sprzedaży jedzenia i odkrył potencjał franczyzowy przedsięwzięcia.
Dodaj opinię
Drugi zwiastun filmu McImperium

Zwiastun filmu McImperium

Podobne filmy
Polecamy
Newsy

16-01-2017 14:42
"McImperium": Krótka historia wielkiej korporacji
Z marką McDonald's - symbolem kapitalizmu, konsumpcji oraz ekspansji amerykańskiej kultury masowej i amerykańskich standardów - wiąże się fascynująca historia, która do tej pory nie przebiła się do powszechnej świadomości. To się zapewne zmieni za sprawą filmu "McImperium" z Michaelem Keatonem ("Batman", "Spotlight", "Birdman") w roli Raya Kroca, twórcy fastfoodowego imperium.


więcej »
Stronę współtworzą