Maria Skłodowska-Curie

Marie Curie (2017)

gatunek: Biograficzny, Dramat
produkcja: Belgia, Francja, Niemcy, Polska
premiera filmu: 03-03-2017
ocena: 5.0/10 2 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Skłodowskiej-Curie chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Jaka jednak była pierwsza kobieta z tytułem doktora i dwukrotna noblistka prywatnie? Międzynarodowa produkcja ma to nam pokazać. I wcale nie zamierza uciekać od kontrowersji. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
"Maria Skłodowska-Curie" to wierna faktom opowieść o niesamowitym życiu odkrywczyni dwóch pierwiastków - polonu i radu, ale także portret Skłodowskiej, jakiej nie znaliśmy - czułej matki, kochającej żony, kobiety charyzmatycznej, zdecydowanej, choć pełnej dylematów i sprzeczności. Była pierwszą kobietą, która zdobyła Nagrodę Nobla i do tej pory pozostaje jedyną kobietą wyróżnioną dwukrotnie tą nagrodą. Jako pierwsza w Europie uzyskała tytuł doktora, a w 1906 roku przyznano jej profesurę i równocześnie objęła własną katedrę na paryskiej Sorbonie, co we Francji było wydarzeniem bez precedensu. Jednak droga do sławy wiodła ścieżką pełną wyzwań i wyrzeczeń. By wypełnić misję dla ludzkości, Skłodowska musiała zmierzyć się z samotnością w obcym kraju i nieoczekiwaną śmiercią męża, a także bronić swoich racji w świecie naukowym zdominowanym przez mężczyzn. Z emocjonującej i pełnej zwrotów akcji batalii, wyszła jednak zwycięsko, jako osoba godna naśladowania, zasługująca na podziw i wybitna pod każdym względem. Stała się najbardziej wpływową kobietą swoich czasów. /opis dystrybutora/
Obsada i twórcy

reżyseria: Marie Noelle

scenariusz: Marie Noelle, Andrea Stoll

muzyka: Bruno Coulais

zdjęcia: Michał Englert

Charles Berling
Fabrizio Rongione
Dodaj opinię
Zdjęcia (6)
Oficjalny zwiastun filmu Maria Skłodowska-Curie

Polecamy
Newsy

22-02-2017 12:45
Plejada sław na warszawskiej premierze filmu „Maria Skłodowska-Curie”.
Prezentujemy zdjęcia z uroczystej premiery filmu „Maria Skłodowska-Curie”.

30-01-2017 15:36
Oficjalny plakat filmu "Maria Skłodowska-Curie".
Prezentujemy oficjalny plakat filmu "Maria Skłodowska-Curie".

23-01-2017 15:31
"Maria Skłodowska-Curie" z prestiżowymi nagrodami Bavarian Film Awards za najlepszą reżyserię i scenografię.
20 stycznia poznaliśmy zwycięzców Bavarian Film Awards - najważniejszych, obok German Film Awards, niemieckich nagród filmowych. Wśród zdobywców prestiżowych wyróżnień znalazł się film "Maria Skłodowska-Curie" - wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Obraz z Karoliną Gruszką w roli tytułowej triumfował w dwóch kategoriach. Został nagrodzony za najlepszą reżyserię i najlepszą scenografię.


więcej »
Stronę współtworzą