Les Miserables: Nędznicy

Les Misérables (2012)

gatunek: Dramat, Muzyczny
produkcja: Wielka Brytania
ocena: 6.5/10 63 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Jeżeli sądzicie, iż seans "Les Misérables Nędzników" pozwoli wam przenieść się do świata jednego z najsłynniejszych musicali świata, poczuć jego magię i energię, możecie się srogo zawieść. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Adaptacja powieści Victora Hugo. Historia rozgrywa się na tle burz i zamętu rewolucji francuskiej, wojen napoleońskich, stanowi pretekst do przedstawienie panoramy ludzkich losów . Galernik i złoczyńca / Jean Valjean/ po 19 latach więzienia wychodzi warunkowo na wolność. Jednak cienie przeszłości nie dają mu spokoju. Celem inspektora Javerta/ Russell Crowe/ jest odnalezienie skazańca.

Tagi: adaptacja książki
Nagrody i wyróżnienia
2013 Oscar w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa otrzymała Anne Hathaway
2013 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy film
2013 Oscar (nominacja) w kategorii Najlepszy aktor pierwszoplanowy otrzymał Hugh Jackman
Obsada i twórcy

producent: Eric Fellner,Liza Chasin,Tim Bevan

reżyseria: Tom Hooper

scenariusz: William Nicholson

muzyka: Claude-Michel Schönberg

zdjęcia: Danny Cohen

Aaron Tveit
George Blagden
Samantha Barks
maniek
maniek
29-01-2013 14:22 Niech Was nie zniechęci śpiewający na samym początku filmu Russell Crowe. Poziom śpiewu jaki reprezentuje przypomina Pierca Brosnana z Mamma Mia!. Film jest naprawdę wart obejrzenia.
Szukając Nędzników z filmusie zauważyłem że produkcji filmowych na bazie powieści Victora Hugo trochę już powstało. Jest to jednak pierwsza produkcja stworzona w formie filmu muzycznego. Podejście bardzo ciekawe. Muzyka wbija w kinowy hotel. Ciężko jest więc skupić się na dialogach i śledzić fabułę filmu.

Film chyba jednak nie jest popularny. W sobotę wieczorem w multikinie nie miałem problemu z kupnem biletu i rezerwacją dobrego miejsca tuż przed seansem.
mandragorn
mandragorn
05-07-2013 10:45 DNO
martita81
martita81
29-01-2014 23:12 Uwielbiam!!! Troche dziwna historia (czym zachwycaja sie anglicy-chyba nigdy ich nie zrozumiem) ale film super.
Dodaj opinię
Podobne filmy
Polecamy
Newsy

12-03-2014 10:48
Fantastyczna czwórka szuka wroga
Sam Riley ("W drodze"), Eddie Redmayne ("Les misérables: Nędznicy"), Toby Kebbell ("Gniew tytanów") i Domhnall Gleeson ("Czas na miłość") są kandydatami do roli czarnego charakteru w nowej adaptacji komiksu "Fantastyczna czwórka".

30-07-2013 11:54
Z "Nędzników" w objęcia Drakuli
Znana z musicalu "Les Misérables: Nędznicy" Samantha Barks wystąpi w nowym filmie o historii Drakuli.

16-05-2013 08:45
Chris Pine i Amanda Seyfried po wojnie nuklearnej
Chris Pine ("Star Trek"), Amanda Seyfried ("Les misérables: Nędznicy") i Chiwetel Ejiofor ("Ludzkie dzieci") zagrają u boku Tobeya Maguire'a w filmie "Z for Zachariah".


więcej »
Stronę współtworzą