Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń

Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events (2004)

gatunek: Familijny, Fantasy, Komedia, Przygodowy
produkcja: USA
premiera filmu: 16-12-2004
ocena: 7.0/10 29 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Opis filmu
Jeśli do Twoich ulubionych przyjemności należy oglądanie filmów o śpiewających króliczkach, wybuchających statkach kosmicznych czy też tym podobne rozrywki, to niniejsza płyta dvd NIE jest przeznaczona dla Ciebie.

Trzymasz bowiem w rękach film bardzo niepokojący (co w tym wypadku oznacza „trzymająca w napięciu opowiastka o nieszczęśliwym losie osieroconego rodzeństwa, w której to pojawia się czarny charakter Hrabia Olaf (Carrey) pożądający fortuny należnej dzieciom”). W historii tej znalazło się też miejsce dla strasznego pożaru, pysznego obiadku, Jima Carry’ego, mięsożernych pijawek, bardzo jadowitej żmii, Meryl Streep oraz pewnego oszusta o bardzo podejrzanym nazwisku Jude Law.

Aby rzecz uczynić jeszcze bardziej posępną, postanowiono urozmaicić film o dodatki, w tym komentarz mojej skromnej osoby i scenki usunięte z filmu z racji swej drastyczności.

Pozostaje mi dalej śledzić dzieje rodzeństwa Baudelaire, choć Wam dane jest poszukać lżejszej strawy na miły wieczór jak choćby golonki z piwem.

Tagi: czarna komedia
Obsada i twórcy

reżyseria: Brad Silberling

scenariusz: Robert Gordon, Rick Heinrichs

muzyka: Thomas Newman

zdjęcia: Emmanuel Lubezki

Emily Browning
Liam Aiken
Kara Hoffman
Shelby Hoffman
Dodaj opinię
Zdjęcia (0)
Podobne filmy
Polecamy
Newsy

05-09-2015 02:13
Barry Sonnenfeld i Lemony Snicket w Netfliksie
Barry Sonnenfeld, twórca "Facetów w czerni", oraz Mark Hudis, jeden z autorów sukcesu "Czystej krwi", zrealizują nową wersję opowieści "Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń".


więcej »
Stronę współtworzą