Konwój

Konwój (2016)

gatunek: Thriller
produkcja: Polska
premiera filmu: 13-01-2017
ocena: 7.0/10 2 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Czy da się połączyć typowe kino drogi z socjologicznym obrazem polskiej służby więziennej? Maciej Żak w swoim najnowszym filmie podejmuje to wyzwanie, próbując do tego sprostać zapowiedziom i reklamom, przedstawiających „Konwój” jako największy hit przełomu roku 2016/2017. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością, mający odmienne motywacje udziału w akcji. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki dyrektora Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który z tajemniczych powodów nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Wkrótce okazuje się, że strażnicy wiozą kompletnie innego człowieka niż myśleli – o wiele bardziej niebezpiecznego – i tylko nieliczni znali całą prawdę przed ruszeniem w trasę. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Wydarzenia nabierają dodatkowo tempa, gdy w pościg za konwojem wyrusza Nowacki. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.
Obsada i twórcy

reżyseria: Maciej Żak

scenariusz: Maciej Żak

muzyka: Antoni Łazarkiewicz

zdjęcia: Michał Sobociński

Ireneusz Czop
~
~
19-01-2017 10:09 Bardzo dobry film nie dla frajerów.Polecam
~Gość
~Gość
19-01-2017 20:40 Byłem na tym filmie i nie zgodzę się z przedmówcą. Nie wiem czemu ludzie dopatrują się dokumentu w tym filmie. Film naprawdę wciąga. Nie porównywałbym go do filmu "Dom Zły". Jest to naprawdę mocna historia, którą dobrze się ogląda. Bardzo ciekawy scenariusz oraz ujęcia w połączeniu z bardzo dobrą muzyką gwarantują bardzo dobre doznania( nie nie jestem klakierem tylko piszę to co widziałem i jak to odbieram). Mogę powiedzieć, że po obejrzeniu tego filmu zostaje coś pod skórą, to nie jest tak, że napisy i koniec. Szczerze polecam, bo to naprawdę kawałek dobrego kina. Nie jest to film na 1 raz. Z miłą chęcią obejrzę go jeszcze raz, bo ma to coś. Warto zobaczyć!
~po prjekcji
~po prjekcji
21-01-2017 14:15 Wczoraj obejrzałem film i jestem rozczarowany. Słaba w mojej ocenie fabuła, wręcz mocno odrealniona. Aktorzy grają świetnie, niemniej ogólnie film dla mnie był mało interesujący.
Dodaj opinię
Zwiastun filmu Konwój

Drugi zwiastun filmu Konwój

Repertuar kin Warszawa Zmień
Cinema City Bemowo
20:10

Cinema City Mokotów
16:00

Newsy

12-01-2017 15:23
Gajos i Więckiewicz kontra "Bestie"
Jak głosi plansza na początku zwiastuna filmu „Konwój” – w 2014 roku na podstawie amnestii z polskich więzień wypuszczono ponad 100 wyjątkowo groźnych przestępców. Obecnie w mediach trwa dyskusja nad tzw. „ustawą o bestiach”. Tematyka ta przyświecała powstaniu najnowszego filmu Macieja Żaka z Januszem Gajosem i Robertem Więckiewiczem w rolach głównych. „Konwój” od jutra w kinach (13 stycznia).

10-01-2017 15:13
Uroczysta premiera "Konwoju"
9 stycznia w warszawskim kinie Cinema City Sadyba odbyła się uroczysta premiera wyczekiwanego „Konwoju” w reżyserii Macieja Żaka, którego producentem jest Jacek Rzehak.

21-12-2016 14:27
Gajos, Więckiewicz, Żulewska, Simlat i Ziętek na nowych zdjęciach z "Konwoju"
"Konwój", to nowy film producenta „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego. Film pojawi się w polskich kinach już 13 stycznia. Prezentujemy zestaw nowych zdjęć z "Konwoju".


więcej »
Stronę współtworzą