Konwój

Konwój (2016)

gatunek: Thriller
produkcja: Polska
premiera filmu: 13-01-2017
ocena: 7.0/10 3 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Czy da się połączyć typowe kino drogi z socjologicznym obrazem polskiej służby więziennej? Maciej Żak w swoim najnowszym filmie podejmuje to wyzwanie, próbując do tego sprostać zapowiedziom i reklamom, przedstawiających „Konwój” jako największy hit przełomu roku 2016/2017. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Kierujący aresztem śledczym dyrektor Nowacki (Janusz Gajos) odnajduje ukrywającego się przed światem sierżanta Zawadę (Robert Więckiewicz). Doświadczony funkcjonariusz wraca do gry i dostaje nowe zadanie – zostaje dowódcą konwoju, który ma przetransportować więźnia do szpitala psychiatrycznego. Członkowie jego ekipy to ludzie ze skomplikowaną przeszłością, mający odmienne motywacje udziału w akcji. Wśród nich jest także pełen ideałów Feliks (Tomasz Ziętek), prywatnie mąż córki dyrektora Nowackiego (Agnieszka Żulewska), który z tajemniczych powodów nigdy nie powinien był znaleźć się w więźniarce. Wkrótce okazuje się, że strażnicy wiozą kompletnie innego człowieka niż myśleli – o wiele bardziej niebezpiecznego – i tylko nieliczni znali całą prawdę przed ruszeniem w trasę. Między mężczyznami narastają konflikty i rośnie napięcie, z każdą minutą następują nieoczekiwane zwroty akcji. Wydarzenia nabierają dodatkowo tempa, gdy w pościg za konwojem wyrusza Nowacki. Od tej pory sprawiedliwość może być wymierzona na własną rękę.
Obsada i twórcy

reżyseria: Maciej Żak

scenariusz: Maciej Żak

muzyka: Antoni Łazarkiewicz

zdjęcia: Michał Sobociński

Ireneusz Czop
~
~
19-01-2017 10:09 Bardzo dobry film nie dla frajerów.Polecam
~Gość
~Gość
19-01-2017 20:40 Byłem na tym filmie i nie zgodzę się z przedmówcą. Nie wiem czemu ludzie dopatrują się dokumentu w tym filmie. Film naprawdę wciąga. Nie porównywałbym go do filmu "Dom Zły". Jest to naprawdę mocna historia, którą dobrze się ogląda. Bardzo ciekawy scenariusz oraz ujęcia w połączeniu z bardzo dobrą muzyką gwarantują bardzo dobre doznania( nie nie jestem klakierem tylko piszę to co widziałem i jak to odbieram). Mogę powiedzieć, że po obejrzeniu tego filmu zostaje coś pod skórą, to nie jest tak, że napisy i koniec. Szczerze polecam, bo to naprawdę kawałek dobrego kina. Nie jest to film na 1 raz. Z miłą chęcią obejrzę go jeszcze raz, bo ma to coś. Warto zobaczyć!
~po prjekcji
~po prjekcji
21-01-2017 14:15 Wczoraj obejrzałem film i jestem rozczarowany. Słaba w mojej ocenie fabuła, wręcz mocno odrealniona. Aktorzy grają świetnie, niemniej ogólnie film dla mnie był mało interesujący.
Dodaj opinię
Drugi zwiastun filmu Konwój

Zwiastun filmu Konwój

Polecamy
Newsy

12-01-2017 15:23
Gajos i Więckiewicz kontra "Bestie"
Jak głosi plansza na początku zwiastuna filmu „Konwój” – w 2014 roku na podstawie amnestii z polskich więzień wypuszczono ponad 100 wyjątkowo groźnych przestępców. Obecnie w mediach trwa dyskusja nad tzw. „ustawą o bestiach”. Tematyka ta przyświecała powstaniu najnowszego filmu Macieja Żaka z Januszem Gajosem i Robertem Więckiewiczem w rolach głównych. „Konwój” od jutra w kinach (13 stycznia).

10-01-2017 15:13
Uroczysta premiera "Konwoju"
9 stycznia w warszawskim kinie Cinema City Sadyba odbyła się uroczysta premiera wyczekiwanego „Konwoju” w reżyserii Macieja Żaka, którego producentem jest Jacek Rzehak.

21-12-2016 14:27
Gajos, Więckiewicz, Żulewska, Simlat i Ziętek na nowych zdjęciach z "Konwoju"
"Konwój", to nowy film producenta „Pod Mocnym Aniołem” Wojciecha Smarzowskiego. Film pojawi się w polskich kinach już 13 stycznia. Prezentujemy zestaw nowych zdjęć z "Konwoju".


więcej »
Stronę współtworzą