Lśnienie w CBS Europa


Niewielu autorów literatury grozy i horrorów jest równie rozpoznawalnych jak Stephen King. Jego poczytne powieści doczekały się również licznych adaptacji filmowych. Stanley Kubrick wziął na warsztat jedną z najpopularniejszych pozycji Kinga, tworząc film wybitny, wyrastający poza gatunek jakim jest horror.


Do położonego w górach Kolorado hotelu „Overlook” przyjeżdża pisarz Jack Torrance wraz z żoną i obdarzonym zdolnościami telepatycznymi synkiem, Dannym. Jack zgodził się mieszkać i pilnować hotel, który jest opuszczony na czas zimowych miesięcy. Przede wszystkim jest to jednak dla niego doskonała okazja do uwolnienia się od miejskiego szumu i przezwyciężenia kryzysu twórczego. Sprawy się komplikują, gdy po przybyciu na miejsce okazuje się, że hotel może skrywać groźną tajemnice z przeszłości. Tymczasem zima odcina rodzinę od cywilizacji. Do tego z dnia na dzień stan psychiczny Jacka się pogarsza. Mężczyzna zamiast tworzyć, siedzi całymi dniami przed maszyną do pisania, popadając coraz głębiej w paranoję. Tak właśnie wygląda początek strasznych wydarzeń, które dotkną rodzinę Torrance’ów.

Z okazji emisji filmu Lśnienie na kanale CBS Europa w poniedziałek 20 stycznia o godzinie 21.55 mamy dla Was konkurs.

ZASADY KONKURSU
W jakiej roli Jack Nicholson Twoim zdaniem zagrał najlepiej? Odpowiedź krótko uzasadnij na naszym forum lub na naszym profilu fb.com/filmuspl Nagrody trafią do autorów najciekawszych odpowiedzi.

NAGRODY
Do wygrania są 3 książki „Jack Nicholson. Biografia” autorstwa Marca Eliota, które ukazały się nakładem wydawnictwa Axis Mundi.NAGRODA:
Wnikliwy portret największego współczesnego aktora świętującego nieprzerwanie sukcesy od początków lat 70., ("Easy Rider", "Lot nad kukułczym gniazdem", "Lśnienie") aż do ostatniego dziesięciolecia, gdy zabłysnął między innymi w "Infiltracji", "Lepiej późno niż później". To opowieść o jego długiej drodze do wielkiej kariery, a także o zmaganiach w relacjach osobistych, które powodowały wiele zaskakujących zwrotów w jego życiu.

Konkurs zakończony

Zwycięzcy konkursu
emwusc, LECHO, pang,
Gratulujemy zwycięzcom

Sprawdź kto wygrał w naszych innych konkursach.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Polecamy