Przerażające lalki w CBS Europa


Już w najbliższą sobotę 18 października o godzinie 22.05 na kanale CBS Europa będzie można zobaczyć film "Opowieści z krypty: Orgia Krwi".ZASADY KONKURSU
Narratorem "Opowieści z Krypty" jest lalka obsługiwana przez 6 lalkarzy - Strażnik Krypty. To właśnie z nią związane jest nasze konkursowe pytanie: Jak myślisz, czemu boimy się przerażających lalek, kukiełek i marionetek w filmach? Odpowiedzi udzielamy na forum lub na stronie facebook.


NAGRODY
Odpowiedz w ciekawy sposób na to pytanie i wygraj jedną z książek, które ukazały się nakładem Grupy Wydawniczej Foksal. Do rozdania mamy aż sześć sztuk (dwie w każdym tytule).

- "Wilki Lokiego" K.L. Armstrong & M.A. Maar.

W Blackwell w Południowej Dakocie wszyscy mają coś wspólnego z bohaterami podań wikingów. Każdy z mieszkańców jest bezpośrednio spokrewniony z Thorem lub Lokim. Nie inaczej jest w przypadku Matta Thorsena, nastolatka z prawdziwą pasją do rodzinnych historii. Mitologia nordycka nie ma przed nim tajemnic – chłopak wie wszystko o wikingach, sagach, bóstwach i całej armii pobocznych postaci z legend. Podobnie jak jego dwaj przyjaciele z tej samej klasy, Fen i Laurie, doskonale zna podanie o Ragnarök – zmierzchu bogów, podczas którego stoczona zostanie walka pomiędzy bogami i olbrzymami, dowodzonymi przez Lokiego. Koniec świata mogą powstrzymać tylko bogowie, a jeśli przegrają walkę, ziemia spłonie, gwiazdy zgasną, a świat zaleje morze.

- "Tancerze burzy" Jay Kristoff.

Pierwsza część trylogii Wojna lotosowa wprowadza czytelników w świat wysp Shima, które, rządzone przez okrutnego szoguna, są na granicy przetrwania: toksyczny przemysł wyniszcza państwo, a władca dba wyłącznie o własne interesy. Tajemnicza, wszechmocna Gildia surowo każe każdego, kogo podejrzewa o Nieczystość. W tym świecie zaawansowana technologia przeplata się z japońską mitologią.

- "Bogowie i wojownicy" Michelle Paver
Bogowie i wojownicy to pierwszy z pięciu tomów nowej sagi Michelle Paver. Po bestsellerowych Kronikach Pradawnego Mroku, których akcja toczy się w epoce kamiennej, autorka zabiera czytelnika w kolejną podróż w czasie – w epokę brązu. Bohater opowieści, dwunastoletni Hylas, jest Osobnym – wykluczonym ze swojej społeczności. Mało komu ufa, nie cofa się przed kłamstwami i kradzieżą. Ścigają go wojownicy zwani Krukami. To przez nich uciekła jego młodsza siostra. Chłopiec nie ma pojęcia, co się z nią dzieje, ale wie jedno: za wszelką cenę musi ją odnaleźć. Decyduje się wypłynąć na morze, cudem unika śmierci i trafia na niezwykłą wyspę. Na miejscu spotyka Pirrę – córkę despotycznej kapłanki, swoją rówieśniczkę, która również znalazła się tam przypadkowo. Różnią się niemal wszystkim. Wspólnie jednak muszą się zmierzyć z potęgą przyrody, gniewem bogów, wielką polityką – a także z własnymi słabościami i sobą nawzajem. A pomaga im w tym dobry duch... A właściwie Duch.

   

Konkurs zakończony

Zwycięzcy konkursu
paulina9305, donpedro9, micnaw, Gwenbleid, aniaskn, kama185,
Gratulujemy zwycięzcom

Sprawdź kto wygrał w naszych innych konkursach.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Polecamy