Transakcja w Zone Europa

Czy oglądaliście film „Transakcja”?

Zjazd przedsiębiorców. Dwóch doświadczonych handlowców ma za zadanie pozyskać wpływowego kontrahenta. Od powodzenia tej misji może zależeć dalszy los firmy, dla której pracują. Towarzyszy im młody, stawiający pierwsze kroki Bob Walker. Doświadczona dwójka, Larry Mann i Phil Cooper, to mężczyźni o skrajnie odmiennych temperamentach. Phil to człowiek w średnim wieku, rozczarowany życiem, zgorzkniały i samotny. Przebojowy Larry jest pewny siebie, przeświadczony o swoich atutach, lubi dominować w grupie. Cała trójka zatrzymuje się w hotelowym pokoju. Początkowo rozmowy dotyczą szczegółów biznesowo-negocjacyjnych. Okazuje się jednak, że kontrahent, który był „przedmiotem” zainteresowania bohaterów, wyjechał. Między Larrym, Philem i Bobem dochodzi do spięć. Dyskusje o pracy schodzą na dalszy plan.

„Transakcja” to film dialogu i aktorstwa. Akcja toczy się właściwie tylko w przestrzeni pokoju, w którym zatrzymali się bohaterowie. Taka parateatralna forma wymagała prawdziwego kunsztu filmowego. Utrzymanie napięcia, wykorzystanie ograniczonej przestrzeni, wygranie każdego niuansu aktorskiego to niełatwe zadanie. John Swanbeck, mimo braku doświadczenia, poradził sobie znakomicie. Duża w tym zasługa wybitnych aktorów. Kevin Spacey i Danny DeVito okazują się klasą samą w sobie. Kroku dotrzymuje im Peter Facinelli. „Transakcja” nie jest tylko obrazem ukazującym kulisy działania i sposób myślenia rekinów biznesu. To także studium charakterów, wiwisekcja ludzkich wad i zalet oraz opowieść o lojalności i egoizmie.

Filmus pl oraz kanał Zone Europa zapraszają na film Transakcja  w sobotę 11 sierpnia 2012 o godz. 22:00.


PYTANIE KONKURSOWE

W rolach głównych w „Transakcji” wystąpili Kevin Spacey i Danny DeVito. Którego z tych aktorów bardziej lubisz i dlaczego? Krótko uzasadnij. Odpowiedzi jak zwykle udzielamy na naszym forum.


NAGRODY

5 najciekawszych odpowiedzi zostanie nagrodzonych upominkami od kanału Zone Europa: kubek oraz ramka na zdjęcia.


Konkurs zakończony

Zwycięzcy konkursu
AneciK, mika19, paulina9305, yarek, Nuuusiak,
Gratulujemy zwycięzcom

Sprawdź kto wygrał w naszych innych konkursach.

Udział w konkursie oznacza akceptację regulaminu.

Polecamy