Karbala

Karbala (2015)

gatunek: Wojenny
produkcja: Polska
ocena: 8.2/10 9 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
"Karbala": iracka wojna po polsku Najnowszy film Krzysztofa Łukaszewicza już przed premierą został nazwany polskim "Helikopterem w ogniu". I choć może nie ma w nim tak świetnych efektów specjalnych, to można spokojnie uznać, że doczekaliśmy się wreszcie filmu wojennego z prawdziwego zdarzenia. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Film opowiadający o bitwie karbalskiej z 2004 roku powstał na podstawie prawdziwej historii. To były cztery dni piekła - Irackie miasto Karbala, środek wojny w Zatoce Perskiej. Zaczyna się ważne muzułmańskie święto Aszura. Bojówki Al-Kaidy i As-Sadry atakują miejscowy ratusz - siedzibę lojalnych władz i policji, w którym przetrzymywani są też aresztowani terroryści. Ich kolejne wściekłe ataki odpiera osiemdziesięciu polskich i bułgarskich żołnierzy, którzy mają zapasy jedzenia oraz broni jedynie na 24 godziny walk. Tracą kontakt z bazą, nie wiadomo, kiedy dotrze wsparcie. Wystrzelawszy niemal całą amunicję, na racjach głodowych, zabijają ponad stu napastników, nie tracąc ani jednego żołnierza.
Obsada i twórcy

reżyseria: Krzysztof Łukaszewicz

scenariusz: Krzysztof Łukaszewicz

zdjęcia: Arkadiusz Tomiak

Antoni Królikowski
Leszek Lichota
Mikołaj Roznerski
Michał Żurawski
Jakub Wieczorek
Piotr Żurawski
~
~
09-09-2015 08:55 Zapowiada się widowiskowe kino wojenne. Już dawno nie było wojennego filmu polskiej produkcji. Ostatnie dobre filmy to Operacja Samum oraz Demony Wojny wg Goi.
Dodaj opinię
Zdjęcia (5)
Polecamy
Newsy

14-08-2015 12:14
"Karbala": Nowa zapowiedź filmu Krzysztofa Łukaszewicza
Pojawił się nowy zwiastun filmu "Karbala" w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza.

30-06-2015 11:04
Bartłomiej Topa walczy w Karbali
Pojawił się zwiastun filmu "Karbala" w reżyserii Krzysztofa Łukaszewicza.


więcej »
Stronę współtworzą