Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz

Captain America: The Winter Soldier (2014)

gatunek: Akcja, Przygodowy, Sci-Fi
produkcja: USA
ocena: 6.6/10 38 ocen
Zaloguj się lub zarejestruj aby ocenić ten film
Kapitan Ameryka ma się świetnie, Steve Rogers nieco mniej, gdyż nie może przystosować się do świata XXI wieku. Gdy świat ten potrzebuje jednak pomocy, nie będzie się zastanawiał. czytaj całą recenzję »
Opis filmu
Najnowsza część przygód Steve'a Rogersa, znanego również jako Kapitan Ameryka, rozgrywa się po nowojorskim kataklizmie, w którym znaczącą rolę odegrała drużyna Avengers. Steve Rogers wiedzie spokojne życie w Waszyngtonie i próbuje urządzić się we współczesnym świecie. Jednak w następstwie ataku na jednego z członków organizacji S.H.I.E.L.D., Steve zostaje wplątany w sieć zagrażającej całemu światu intrygi. Kapitan Ameryka wraz z Nataszą Romanoff, zwaną Czarną Wdową, próbują ujawnić nieustannie rozszerzający się spisek. Kiedy udaje im się wreszcie poznać pełny obraz wrogiej działalności, zyskują nowego sprzymierzeńca, Sokoła. Nie jest to jednak koniec walki, gdyż niespodziewanie muszą się jeszcze zmierzyć z potężnym przeciwnikiem, Zimowym Żołnierzem. /opis dystrybutora/
Obsada i twórcy

producent: Kevin Feige

reżyseria: Anthony Russo, Joe Russo

scenariusz: Christopher Markus, Stephen McFeely

zdjęcia: Trent Opaloch

Cobie Smulders
Dodaj opinię
Podobne filmy
Polecamy
Newsy

16-06-2014 10:08
Frank Grillo w amerykańskiej wersji "The Raid"
Frank Grillo, którego niedawno można było podziwiać w superprodukcji "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", potwierdził, że wystąpi w amerykańskiej wersji indonezyjskiego filmu sensacyjnego "The Raid".

30-05-2014 08:59
Joe i Anthony Russo o szarym człowieku
Joe i Anthony Russo, odpowiedzialni za reżyserię superprodukcji "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz", napiszą scenariusz oraz staną za kamerą adaptacji powieści Marka Greaneya, "The Gray Man".

21-04-2014 00:26
Kapitan Ameryka wciąż na czele Ameryki
Film "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" utrzymał najwyższą pozycję amerykańskiego box office'u trzeci tydzień z rzędu.


więcej »
Stronę współtworzą