popularne wyszukiwania: Sidewalks of New York, Zbaw nas ode złego, Sąsiedzi, The World's End, Ona,

Koneser - recenzja

03-08-2013 00:51, megafon.pl

Jak oprzeć się pokusie, gdy jest tak wielkak O pasjach, skrywanych fascynacjach i pragnieniach nikt nie potrafi opowiadać tak, jak Giuseppe Tornatore, autor "Cinema Paradiso" i "Maleny".

Virgil Oldman, główny bohater "Konesera", przyzwyczaił się już do tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Ma olbrzymią wiedzę i spryt. W świecie sztuki potrafi w mgnieniu oka rozpoznać fałszerstwo oraz dostrzec niezwykle wartościowe dzieło w zmurszałym kawałku deski. Jako dyrektor ekskluzywnego domu aukcyjnego ma dostęp do największych unikatów. Najciekawsze z nich potrafi - nie całkiem legalnie i po wyjątkowo korzystnej cenie - przechwycić do swojej prywatnej kolekcji. W życiu osobistym radzi sobie trochę gorzej. Sukces zawodowy okupił samotnością. Pewnego dnia, za sprawą enigmatycznej i zdesperowanej dziedziczki Claire, trafia jednak na trop skarbu życia. I nie wiadomo już czy jest nim XVII-wieczny robot czy też sama klientkay

Koneser zdjęcie


Jedna z największych przyjemności oglądania "Konesera" wiąże się z zagadką, którą widz musi (a raczej chce) rozwiązać wspólnie z bohaterem. Druga wypływa z gry, która prowadzona jest zarówno między postaciami, jak i między reżyserem i widzami. Tornatore niemal perfidnie podrzuca nam nowe tropy, interpretacje, zagęszcza atmosferę. Trzecia to z kolei genialne aktorstwo Geoffreya Rusha, który jako Virgil stopniowo otwiera się na nieznane mu wcześniej uczucia. Donald Sutherland - jako jego przyjaciel i wspólnik - dopełnia dzieła, tak, jak i muzyka Ennia Morricone.

Koneser zdjęcie


"Koneser" to film, który historię pewnej miłości i samotności, opowiada językiem thrillera. A może to thriller wplata w dramat uczuć i marzeńm Jedno jest pewne - ta gra bliższa jest "Niebezpiecznym związkom" niż hollywoodzkim komediom romantycznym i naprawdę wciąga. Wręcz magnetyzuje.

Więcej o filmie: Koneser

Zobacz też

Charlie Hunnam ma szansę uciec z Nowego Jorku

30-08-2014 16:31

Charlie Hunnam ma szansę uciec z Nowego Jorku

Charlie Hunnam jest nowym kandydatem do roli Snake'a Plisskena w remake'u filmu "Ucieczka z Nowego Jorku".
Enver Gjokaj i Chad Michael Murray z agentką Carter

30-08-2014 16:28

Enver Gjokaj i Chad Michael Murray z agentką Carter

Enver Gjokaj i Chad Michael Murray dołączyli do nowego serialu powstającego dla stacji ABC "Marvel's Agent Carter".
Gwiazda

29-08-2014 19:54

Gwiazda "Arrow" bierze udział w eksperymencie

Do sieci trafił zwiastun zapowiadający nową produkcję science fiction, "The Scribbler".
Hotel - recenzja

29-08-2014 19:47

Hotel - recenzja

Kino skandynawskie przyzwyczaiło nas do trafnych obserwacji społecznych i intrygującego humoru. Nie jest to jednak przypadek "Hotelu" Lisy Langseth.
 
Linki sponsorowane: