popularne wyszukiwania: Boyhood, Zbaw nas ode złego, Sidewalks of New York, The World's End, Ona,

Koneser - recenzja

03-08-2013 00:51, megafon.pl

Jak oprzeć się pokusie, gdy jest tak wielkak O pasjach, skrywanych fascynacjach i pragnieniach nikt nie potrafi opowiadać tak, jak Giuseppe Tornatore, autor "Cinema Paradiso" i "Maleny".

Virgil Oldman, główny bohater "Konesera", przyzwyczaił się już do tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Ma olbrzymią wiedzę i spryt. W świecie sztuki potrafi w mgnieniu oka rozpoznać fałszerstwo oraz dostrzec niezwykle wartościowe dzieło w zmurszałym kawałku deski. Jako dyrektor ekskluzywnego domu aukcyjnego ma dostęp do największych unikatów. Najciekawsze z nich potrafi - nie całkiem legalnie i po wyjątkowo korzystnej cenie - przechwycić do swojej prywatnej kolekcji. W życiu osobistym radzi sobie trochę gorzej. Sukces zawodowy okupił samotnością. Pewnego dnia, za sprawą enigmatycznej i zdesperowanej dziedziczki Claire, trafia jednak na trop skarbu życia. I nie wiadomo już czy jest nim XVII-wieczny robot czy też sama klientkay

Koneser zdjęcie


Jedna z największych przyjemności oglądania "Konesera" wiąże się z zagadką, którą widz musi (a raczej chce) rozwiązać wspólnie z bohaterem. Druga wypływa z gry, która prowadzona jest zarówno między postaciami, jak i między reżyserem i widzami. Tornatore niemal perfidnie podrzuca nam nowe tropy, interpretacje, zagęszcza atmosferę. Trzecia to z kolei genialne aktorstwo Geoffreya Rusha, który jako Virgil stopniowo otwiera się na nieznane mu wcześniej uczucia. Donald Sutherland - jako jego przyjaciel i wspólnik - dopełnia dzieła, tak, jak i muzyka Ennia Morricone.

Koneser zdjęcie


"Koneser" to film, który historię pewnej miłości i samotności, opowiada językiem thrillera. A może to thriller wplata w dramat uczuć i marzeńm Jedno jest pewne - ta gra bliższa jest "Niebezpiecznym związkom" niż hollywoodzkim komediom romantycznym i naprawdę wciąga. Wręcz magnetyzuje.

Więcej o filmie: Koneser

Zobacz też

Więzień labiryntu - recenzja

20-09-2014 14:29

Więzień labiryntu - recenzja

"Więzień labiryntu" jest całkiem dobrym filmem, ale na tyle "stargetowanym", iż nie przemówi do szerszej widowni.

20-09-2014 10:17

"Men, Women & Children": zobacz nowe zdjęcia

Tuż po premierze zwiastuna studio Paramount Pictures zaprezentowało nowe zdjęcia z filmu Jasona Reitmana, "Men, Women & Children".
Rosamund Pike boi się Bena Afflecka

20-09-2014 00:13

Rosamund Pike boi się Bena Afflecka

W sieci pojawił się kolejny klip promujący nowy film Davida Finchera, "Zaginiona dziewczyna" ("Gone Girl").

19-09-2014 15:34

"Deadpool" w kinach w 2016

Fox i Marvel wyznaczyły datę premiery filmu "Deadpool".
 
Linki sponsorowane: