popularne wyszukiwania: Boyhood, Zbaw nas ode złego, Sąsiedzi, Szef, Ewolucja planety małp,

Koneser - recenzja

03-08-2013 00:51, megafon.pl

Jak oprzeć się pokusie, gdy jest tak wielkak O pasjach, skrywanych fascynacjach i pragnieniach nikt nie potrafi opowiadać tak, jak Giuseppe Tornatore, autor "Cinema Paradiso" i "Maleny".

Virgil Oldman, główny bohater "Konesera", przyzwyczaił się już do tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Ma olbrzymią wiedzę i spryt. W świecie sztuki potrafi w mgnieniu oka rozpoznać fałszerstwo oraz dostrzec niezwykle wartościowe dzieło w zmurszałym kawałku deski. Jako dyrektor ekskluzywnego domu aukcyjnego ma dostęp do największych unikatów. Najciekawsze z nich potrafi - nie całkiem legalnie i po wyjątkowo korzystnej cenie - przechwycić do swojej prywatnej kolekcji. W życiu osobistym radzi sobie trochę gorzej. Sukces zawodowy okupił samotnością. Pewnego dnia, za sprawą enigmatycznej i zdesperowanej dziedziczki Claire, trafia jednak na trop skarbu życia. I nie wiadomo już czy jest nim XVII-wieczny robot czy też sama klientkay

Koneser zdjęcie


Jedna z największych przyjemności oglądania "Konesera" wiąże się z zagadką, którą widz musi (a raczej chce) rozwiązać wspólnie z bohaterem. Druga wypływa z gry, która prowadzona jest zarówno między postaciami, jak i między reżyserem i widzami. Tornatore niemal perfidnie podrzuca nam nowe tropy, interpretacje, zagęszcza atmosferę. Trzecia to z kolei genialne aktorstwo Geoffreya Rusha, który jako Virgil stopniowo otwiera się na nieznane mu wcześniej uczucia. Donald Sutherland - jako jego przyjaciel i wspólnik - dopełnia dzieła, tak, jak i muzyka Ennia Morricone.

Koneser zdjęcie


"Koneser" to film, który historię pewnej miłości i samotności, opowiada językiem thrillera. A może to thriller wplata w dramat uczuć i marzeńm Jedno jest pewne - ta gra bliższa jest "Niebezpiecznym związkom" niż hollywoodzkim komediom romantycznym i naprawdę wciąga. Wręcz magnetyzuje.

Więcej o filmie: Koneser

Zobacz też

Luke Evans walczy z terrorystami

24-10-2014 03:22

Luke Evans walczy z terrorystami

Pełną parą ruszyły przygotowania do filmu "SAS: Red Notice", w którym w głównej roli wystąpi znany m.in. filmu "Hobbit: Pustkowie Smauga" Luke Evans.
Za kulisami

24-10-2014 03:19

Za kulisami "Tajemnic lasu"

W sieci pojawił się materiał z planu "Tajemnic lasu" ("Into the Woods") Roba Marshalla.
Najmroczniejsza bohaterka Jennifer Lawrence

24-10-2014 02:40

Najmroczniejsza bohaterka Jennifer Lawrence

Do kin na świecie wkracza dramat "Serena" z Jennifer Lawrence i Bradleyem Cooperem w rolach głównych. Reżyserka Susanne Bier jest przekonana, że to najmroczniejsza postać w karierze gwiazdy "Igrzysk śmierci".
David Hasselhoff z misiem Tedem

24-10-2014 02:36

David Hasselhoff z misiem Tedem

David Hasselhoff dołączył do obsady komedii "Ted 2" Setha MacFarlane'a.
 
Linki sponsorowane: