popularne wyszukiwania: Boyhood, Zbaw nas ode złego, Szef, Grawitacja, Jack Ryan: Teoria chaosu,

Koneser - recenzja

03-08-2013 00:51, megafon.pl

Jak oprzeć się pokusie, gdy jest tak wielkak O pasjach, skrywanych fascynacjach i pragnieniach nikt nie potrafi opowiadać tak, jak Giuseppe Tornatore, autor "Cinema Paradiso" i "Maleny".

Virgil Oldman, główny bohater "Konesera", przyzwyczaił się już do tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Ma olbrzymią wiedzę i spryt. W świecie sztuki potrafi w mgnieniu oka rozpoznać fałszerstwo oraz dostrzec niezwykle wartościowe dzieło w zmurszałym kawałku deski. Jako dyrektor ekskluzywnego domu aukcyjnego ma dostęp do największych unikatów. Najciekawsze z nich potrafi - nie całkiem legalnie i po wyjątkowo korzystnej cenie - przechwycić do swojej prywatnej kolekcji. W życiu osobistym radzi sobie trochę gorzej. Sukces zawodowy okupił samotnością. Pewnego dnia, za sprawą enigmatycznej i zdesperowanej dziedziczki Claire, trafia jednak na trop skarbu życia. I nie wiadomo już czy jest nim XVII-wieczny robot czy też sama klientkay

Koneser zdjęcie


Jedna z największych przyjemności oglądania "Konesera" wiąże się z zagadką, którą widz musi (a raczej chce) rozwiązać wspólnie z bohaterem. Druga wypływa z gry, która prowadzona jest zarówno między postaciami, jak i między reżyserem i widzami. Tornatore niemal perfidnie podrzuca nam nowe tropy, interpretacje, zagęszcza atmosferę. Trzecia to z kolei genialne aktorstwo Geoffreya Rusha, który jako Virgil stopniowo otwiera się na nieznane mu wcześniej uczucia. Donald Sutherland - jako jego przyjaciel i wspólnik - dopełnia dzieła, tak, jak i muzyka Ennia Morricone.

Koneser zdjęcie


"Koneser" to film, który historię pewnej miłości i samotności, opowiada językiem thrillera. A może to thriller wplata w dramat uczuć i marzeńm Jedno jest pewne - ta gra bliższa jest "Niebezpiecznym związkom" niż hollywoodzkim komediom romantycznym i naprawdę wciąga. Wręcz magnetyzuje.

Więcej o filmie: Koneser

Zobacz też

Mrok i piękno amerykańskiego snu w

27-11-2014 03:03

Mrok i piękno amerykańskiego snu w "A Most Violent Year"

Producenci przedstawili w sieci nowy materiał wideo z planu "A Most Violent Year" J.C. Chandora.
Drugi sezon

27-11-2014 03:01

Drugi sezon "Constantine" bardzo prawdopodobny

Chociaż niedawno media obiegła wiadomość, że serial "Constantine" zniknie z anteny po 13 odcinkach, jego twórca, Daniel Cerone, jest przekonany, że wkrótce wejdzie na plan drugiego sezonu.
Julia Kijowska leci w kosmos

27-11-2014 02:34

Julia Kijowska leci w kosmos

Już niedługo znaną z "Pod Mocnym Aniołem", "Drogówki" oraz "Miłości" Julię Kijowską będzie można podziwiać w roli radzieckiej kosmonautki Walentyny Tiereszkowej.
Zwiastun

27-11-2014 02:11

Zwiastun "Unfinished Business" tylko dla dorosłych

W sieci pojawił się pierwszy, przeznaczony tylko dla pełnoletnich widzów, zwiastun "Unfinished Business".
Najnowsze newsy
 
Linki sponsorowane: