Koneser - recenzja

03-08-2013 00:51, megafon.pl
Jak oprzeć się pokusie, gdy jest tak wielkak O pasjach, skrywanych fascynacjach i pragnieniach nikt nie potrafi opowiadać tak, jak Giuseppe Tornatore, autor "Cinema Paradiso" i "Maleny".
Virgil Oldman, główny bohater "Konesera", przyzwyczaił się już do tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Ma olbrzymią wiedzę i spryt. W świecie sztuki potrafi w mgnieniu oka rozpoznać fałszerstwo oraz dostrzec niezwykle wartościowe dzieło w zmurszałym kawałku deski. Jako dyrektor ekskluzywnego domu aukcyjnego ma dostęp do największych unikatów. Najciekawsze z nich potrafi - nie całkiem legalnie i po wyjątkowo korzystnej cenie - przechwycić do swojej prywatnej kolekcji. W życiu osobistym radzi sobie trochę gorzej. Sukces zawodowy okupił samotnością. Pewnego dnia, za sprawą enigmatycznej i zdesperowanej dziedziczki Claire, trafia jednak na trop skarbu życia. I nie wiadomo już czy jest nim XVII-wieczny robot czy też sama klientkay

Koneser zdjęcie


Jedna z największych przyjemności oglądania "Konesera" wiąże się z zagadką, którą widz musi (a raczej chce) rozwiązać wspólnie z bohaterem. Druga wypływa z gry, która prowadzona jest zarówno między postaciami, jak i między reżyserem i widzami. Tornatore niemal perfidnie podrzuca nam nowe tropy, interpretacje, zagęszcza atmosferę. Trzecia to z kolei genialne aktorstwo Geoffreya Rusha, który jako Virgil stopniowo otwiera się na nieznane mu wcześniej uczucia. Donald Sutherland - jako jego przyjaciel i wspólnik - dopełnia dzieła, tak, jak i muzyka Ennia Morricone.

Koneser zdjęcie


"Koneser" to film, który historię pewnej miłości i samotności, opowiada językiem thrillera. A może to thriller wplata w dramat uczuć i marzeńm Jedno jest pewne - ta gra bliższa jest "Niebezpiecznym związkom" niż hollywoodzkim komediom romantycznym i naprawdę wciąga. Wręcz magnetyzuje.

Więcej o filmie: Koneser

Zobacz też

Szybcy i wściekli i naprawdę bardzo bogaci
27-04-2015 02:31

Szybcy i wściekli i naprawdę bardzo bogaci

"Szybcy i wściekli 7" czwarty tydzień z rzędu okupują szczyt amerykańskiego box office.
Jennifer Lawrence wzgardziła księciem Harrym
27-04-2015 01:23

Jennifer Lawrence wzgardziła księciem Harrym

Jennifer Lawrence nie chciała umówić się na randkę z księciem. Prawdziwym.
Jason Statham prawdziwym agentem
27-04-2015 00:05

Jason Statham prawdziwym agentem

W sieci pojawił się jeszcze jeden klip promujący komedię "Agentka" ("Spy") z Melissą McCarthy w roli głównej.
Kontuzja Christiana Bale'a opóźnia
26-04-2015 22:37

Kontuzja Christiana Bale'a opóźnia "The Deep Blue Good-by"

Christian Bale doznał poważnej kontuzji kolana, co spowoduje opóźnienie realizacji filmu "The Deep Blue Good-by".