popularne wyszukiwania: Boyhood, Zbaw nas ode złego, Sąsiedzi, Szef, Ewolucja planety małp,

Koneser - recenzja

03-08-2013 00:51, megafon.pl

Jak oprzeć się pokusie, gdy jest tak wielkak O pasjach, skrywanych fascynacjach i pragnieniach nikt nie potrafi opowiadać tak, jak Giuseppe Tornatore, autor "Cinema Paradiso" i "Maleny".

Virgil Oldman, główny bohater "Konesera", przyzwyczaił się już do tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Ma olbrzymią wiedzę i spryt. W świecie sztuki potrafi w mgnieniu oka rozpoznać fałszerstwo oraz dostrzec niezwykle wartościowe dzieło w zmurszałym kawałku deski. Jako dyrektor ekskluzywnego domu aukcyjnego ma dostęp do największych unikatów. Najciekawsze z nich potrafi - nie całkiem legalnie i po wyjątkowo korzystnej cenie - przechwycić do swojej prywatnej kolekcji. W życiu osobistym radzi sobie trochę gorzej. Sukces zawodowy okupił samotnością. Pewnego dnia, za sprawą enigmatycznej i zdesperowanej dziedziczki Claire, trafia jednak na trop skarbu życia. I nie wiadomo już czy jest nim XVII-wieczny robot czy też sama klientkay

Koneser zdjęcie


Jedna z największych przyjemności oglądania "Konesera" wiąże się z zagadką, którą widz musi (a raczej chce) rozwiązać wspólnie z bohaterem. Druga wypływa z gry, która prowadzona jest zarówno między postaciami, jak i między reżyserem i widzami. Tornatore niemal perfidnie podrzuca nam nowe tropy, interpretacje, zagęszcza atmosferę. Trzecia to z kolei genialne aktorstwo Geoffreya Rusha, który jako Virgil stopniowo otwiera się na nieznane mu wcześniej uczucia. Donald Sutherland - jako jego przyjaciel i wspólnik - dopełnia dzieła, tak, jak i muzyka Ennia Morricone.

Koneser zdjęcie


"Koneser" to film, który historię pewnej miłości i samotności, opowiada językiem thrillera. A może to thriller wplata w dramat uczuć i marzeńm Jedno jest pewne - ta gra bliższa jest "Niebezpiecznym związkom" niż hollywoodzkim komediom romantycznym i naprawdę wciąga. Wręcz magnetyzuje.

Więcej o filmie: Koneser

Zobacz też

Jon Bernthal i Catalina Sandino Moreno handlują kokainą dla Catherine Zety-Jones

31-10-2014 09:49

Jon Bernthal i Catalina Sandino Moreno handlują kokainą dla Catherine Zety-Jones

Jon Bernthal i Catalina Sandino Moreno oraz Óscar Jaenada i Mehdi Dehbi dołączyli do obsady filmu "The Godmother".
Gal Gadot nie będzie ukochaną Ben Hura

31-10-2014 09:22

Gal Gadot nie będzie ukochaną Ben Hura

Gal Gadot zrezygnowała z roli Esther w filmie "Ben-Hur".
Julianne Moore walczy o swoją pamięć

31-10-2014 06:47

Julianne Moore walczy o swoją pamięć

W sieci pojawił się pierwszy fragment dramatu "Still Alice", w którym Julianne Moore gra naukowca z wczesnymi oznakami choroby Alzheimera.
Hugh Jackman i Nicole Kidman adoptują dziecko z Kalkuty

31-10-2014 06:42

Hugh Jackman i Nicole Kidman adoptują dziecko z Kalkuty

Hugh Jackman, Nicole Kidman i Dev Patel zagrają główne role w filmie "Lion". Produkcję przygotowuje właśnie studio The Weinstein Company.
 
Linki sponsorowane: