popularne wyszukiwania: Sidewalks of New York, The World's End, Co jest grane, Davis?, Animatrix, Ani słowa więcej,

Koneser - recenzja

03-08-2013 00:51, megafon.pl

Jak oprzeć się pokusie, gdy jest tak wielkak O pasjach, skrywanych fascynacjach i pragnieniach nikt nie potrafi opowiadać tak, jak Giuseppe Tornatore, autor "Cinema Paradiso" i "Maleny".

Virgil Oldman, główny bohater "Konesera", przyzwyczaił się już do tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Ma olbrzymią wiedzę i spryt. W świecie sztuki potrafi w mgnieniu oka rozpoznać fałszerstwo oraz dostrzec niezwykle wartościowe dzieło w zmurszałym kawałku deski. Jako dyrektor ekskluzywnego domu aukcyjnego ma dostęp do największych unikatów. Najciekawsze z nich potrafi - nie całkiem legalnie i po wyjątkowo korzystnej cenie - przechwycić do swojej prywatnej kolekcji. W życiu osobistym radzi sobie trochę gorzej. Sukces zawodowy okupił samotnością. Pewnego dnia, za sprawą enigmatycznej i zdesperowanej dziedziczki Claire, trafia jednak na trop skarbu życia. I nie wiadomo już czy jest nim XVII-wieczny robot czy też sama klientkay

Koneser zdjęcie


Jedna z największych przyjemności oglądania "Konesera" wiąże się z zagadką, którą widz musi (a raczej chce) rozwiązać wspólnie z bohaterem. Druga wypływa z gry, która prowadzona jest zarówno między postaciami, jak i między reżyserem i widzami. Tornatore niemal perfidnie podrzuca nam nowe tropy, interpretacje, zagęszcza atmosferę. Trzecia to z kolei genialne aktorstwo Geoffreya Rusha, który jako Virgil stopniowo otwiera się na nieznane mu wcześniej uczucia. Donald Sutherland - jako jego przyjaciel i wspólnik - dopełnia dzieła, tak, jak i muzyka Ennia Morricone.

Koneser zdjęcie


"Koneser" to film, który historię pewnej miłości i samotności, opowiada językiem thrillera. A może to thriller wplata w dramat uczuć i marzeńm Jedno jest pewne - ta gra bliższa jest "Niebezpiecznym związkom" niż hollywoodzkim komediom romantycznym i naprawdę wciąga. Wręcz magnetyzuje.

Więcej o filmie: Koneser

Zobacz też

21-04-2014 00:37

"The Hateful Eight" jednak powstanie

Quentin Tarantino zrealizuje western "The Hateful Eight".
Kapitan Ameryka wciąż na czele Ameryki

21-04-2014 00:26

Kapitan Ameryka wciąż na czele Ameryki

Film "Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz" utrzymał najwyższą pozycję amerykańskiego box office'u trzeci tydzień z rzędu.
Uma Thurman znów zrywa zaręczyny

20-04-2014 22:19

Uma Thurman znów zrywa zaręczyny

Uma Thurman zerwała zaręczyny z multimilionerem Arpadem Bussonem.
Jackie Chan i dynastia Han

20-04-2014 11:10

Jackie Chan i dynastia Han

Jackie Chan zagra główną rolę w filmie Daniela Lee "Dragon Blade", który powstanie w 3D.
Najnowsze newsy
 
Linki sponsorowane: