popularne wyszukiwania: Sidewalks of New York, Zbaw nas ode złego, The World's End, Ani słowa więcej, Ona,

Koneser - recenzja

03-08-2013 00:51, megafon.pl

Jak oprzeć się pokusie, gdy jest tak wielkak O pasjach, skrywanych fascynacjach i pragnieniach nikt nie potrafi opowiadać tak, jak Giuseppe Tornatore, autor "Cinema Paradiso" i "Maleny".

Virgil Oldman, główny bohater "Konesera", przyzwyczaił się już do tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Ma olbrzymią wiedzę i spryt. W świecie sztuki potrafi w mgnieniu oka rozpoznać fałszerstwo oraz dostrzec niezwykle wartościowe dzieło w zmurszałym kawałku deski. Jako dyrektor ekskluzywnego domu aukcyjnego ma dostęp do największych unikatów. Najciekawsze z nich potrafi - nie całkiem legalnie i po wyjątkowo korzystnej cenie - przechwycić do swojej prywatnej kolekcji. W życiu osobistym radzi sobie trochę gorzej. Sukces zawodowy okupił samotnością. Pewnego dnia, za sprawą enigmatycznej i zdesperowanej dziedziczki Claire, trafia jednak na trop skarbu życia. I nie wiadomo już czy jest nim XVII-wieczny robot czy też sama klientkay

Koneser zdjęcie


Jedna z największych przyjemności oglądania "Konesera" wiąże się z zagadką, którą widz musi (a raczej chce) rozwiązać wspólnie z bohaterem. Druga wypływa z gry, która prowadzona jest zarówno między postaciami, jak i między reżyserem i widzami. Tornatore niemal perfidnie podrzuca nam nowe tropy, interpretacje, zagęszcza atmosferę. Trzecia to z kolei genialne aktorstwo Geoffreya Rusha, który jako Virgil stopniowo otwiera się na nieznane mu wcześniej uczucia. Donald Sutherland - jako jego przyjaciel i wspólnik - dopełnia dzieła, tak, jak i muzyka Ennia Morricone.

Koneser zdjęcie


"Koneser" to film, który historię pewnej miłości i samotności, opowiada językiem thrillera. A może to thriller wplata w dramat uczuć i marzeńm Jedno jest pewne - ta gra bliższa jest "Niebezpiecznym związkom" niż hollywoodzkim komediom romantycznym i naprawdę wciąga. Wręcz magnetyzuje.

Więcej o filmie: Koneser

Zobacz też

01-08-2014 02:07

"Niezniszczalni" ciągle w świetnej formie. Jest nowy zwiastun

Do sieci trafił nowy zwiastun trzeciej odsłony cyklu "Niezniszczalni".
Artystyczne plakaty

01-08-2014 01:48

Artystyczne plakaty "Strażników galaktyki"

Do sieci trafiły artystyczne plakaty filmu "Strażnicy galaktyki". Obraz właśnie wchodzi na nasze ekrany.

01-08-2014 00:54

"Into the Woods": jest już zwiastun

Dzień po publikacji nowych zdjęć z filmu "Into the Woods" do sieci trafił pierwszy oficjalny zwiastun produkcji Roba Marshalla.
Żółwie ninja chcą prowadzić dorosłą rozmowę z Megan Fox

31-07-2014 19:59

Żółwie ninja chcą prowadzić dorosłą rozmowę z Megan Fox

W sieci pojawił się klip promujący obraz "Wojownicze żółwie ninja".
Najnowsze newsy
 
Linki sponsorowane: