popularne wyszukiwania: Zbaw nas ode złego, Sidewalks of New York, The World's End, Sąsiedzi, Ona,

Koneser - recenzja

03-08-2013 00:51, megafon.pl

Jak oprzeć się pokusie, gdy jest tak wielkak O pasjach, skrywanych fascynacjach i pragnieniach nikt nie potrafi opowiadać tak, jak Giuseppe Tornatore, autor "Cinema Paradiso" i "Maleny".

Virgil Oldman, główny bohater "Konesera", przyzwyczaił się już do tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Ma olbrzymią wiedzę i spryt. W świecie sztuki potrafi w mgnieniu oka rozpoznać fałszerstwo oraz dostrzec niezwykle wartościowe dzieło w zmurszałym kawałku deski. Jako dyrektor ekskluzywnego domu aukcyjnego ma dostęp do największych unikatów. Najciekawsze z nich potrafi - nie całkiem legalnie i po wyjątkowo korzystnej cenie - przechwycić do swojej prywatnej kolekcji. W życiu osobistym radzi sobie trochę gorzej. Sukces zawodowy okupił samotnością. Pewnego dnia, za sprawą enigmatycznej i zdesperowanej dziedziczki Claire, trafia jednak na trop skarbu życia. I nie wiadomo już czy jest nim XVII-wieczny robot czy też sama klientkay

Koneser zdjęcie


Jedna z największych przyjemności oglądania "Konesera" wiąże się z zagadką, którą widz musi (a raczej chce) rozwiązać wspólnie z bohaterem. Druga wypływa z gry, która prowadzona jest zarówno między postaciami, jak i między reżyserem i widzami. Tornatore niemal perfidnie podrzuca nam nowe tropy, interpretacje, zagęszcza atmosferę. Trzecia to z kolei genialne aktorstwo Geoffreya Rusha, który jako Virgil stopniowo otwiera się na nieznane mu wcześniej uczucia. Donald Sutherland - jako jego przyjaciel i wspólnik - dopełnia dzieła, tak, jak i muzyka Ennia Morricone.

Koneser zdjęcie


"Koneser" to film, który historię pewnej miłości i samotności, opowiada językiem thrillera. A może to thriller wplata w dramat uczuć i marzeńm Jedno jest pewne - ta gra bliższa jest "Niebezpiecznym związkom" niż hollywoodzkim komediom romantycznym i naprawdę wciąga. Wręcz magnetyzuje.

Więcej o filmie: Koneser

Zobacz też

Ed Harris w uwspółcześnionym Szekspirze

03-09-2014 02:57

Ed Harris w uwspółcześnionym Szekspirze

W sieci pojawił się nowy zwiastun filmu "Cymbeline".
Vince Vaughn politykiem u Setha Rogena

03-09-2014 02:54

Vince Vaughn politykiem u Setha Rogena

Vince Vaughn wystąpi w głównej roli w komedii "The Politician".

03-09-2014 02:50

"Jak wytresować smoka 3" dopiero w 2017

Trzecia odsłona obrazu "Jak wytresować smoka" trafi do kin dopiero za trzy lata.

03-09-2014 01:54

"Hemlock Grove" po raz trzeci i ostatni

Serial "Hemlock Grove" doczeka się trzeciego sezonu, który zarazem będzie finałowym.
 
Linki sponsorowane: