popularne wyszukiwania: Boyhood, Zbaw nas ode złego, Obecność, Sąsiedzi, Szef,

Koneser - recenzja

03-08-2013 00:51, megafon.pl

Jak oprzeć się pokusie, gdy jest tak wielkak O pasjach, skrywanych fascynacjach i pragnieniach nikt nie potrafi opowiadać tak, jak Giuseppe Tornatore, autor "Cinema Paradiso" i "Maleny".

Virgil Oldman, główny bohater "Konesera", przyzwyczaił się już do tego, że zawsze dostaje to, czego chce. Ma olbrzymią wiedzę i spryt. W świecie sztuki potrafi w mgnieniu oka rozpoznać fałszerstwo oraz dostrzec niezwykle wartościowe dzieło w zmurszałym kawałku deski. Jako dyrektor ekskluzywnego domu aukcyjnego ma dostęp do największych unikatów. Najciekawsze z nich potrafi - nie całkiem legalnie i po wyjątkowo korzystnej cenie - przechwycić do swojej prywatnej kolekcji. W życiu osobistym radzi sobie trochę gorzej. Sukces zawodowy okupił samotnością. Pewnego dnia, za sprawą enigmatycznej i zdesperowanej dziedziczki Claire, trafia jednak na trop skarbu życia. I nie wiadomo już czy jest nim XVII-wieczny robot czy też sama klientkay

Koneser zdjęcie


Jedna z największych przyjemności oglądania "Konesera" wiąże się z zagadką, którą widz musi (a raczej chce) rozwiązać wspólnie z bohaterem. Druga wypływa z gry, która prowadzona jest zarówno między postaciami, jak i między reżyserem i widzami. Tornatore niemal perfidnie podrzuca nam nowe tropy, interpretacje, zagęszcza atmosferę. Trzecia to z kolei genialne aktorstwo Geoffreya Rusha, który jako Virgil stopniowo otwiera się na nieznane mu wcześniej uczucia. Donald Sutherland - jako jego przyjaciel i wspólnik - dopełnia dzieła, tak, jak i muzyka Ennia Morricone.

Koneser zdjęcie


"Koneser" to film, który historię pewnej miłości i samotności, opowiada językiem thrillera. A może to thriller wplata w dramat uczuć i marzeńm Jedno jest pewne - ta gra bliższa jest "Niebezpiecznym związkom" niż hollywoodzkim komediom romantycznym i naprawdę wciąga. Wręcz magnetyzuje.

Więcej o filmie: Koneser

Zobacz też

Pierwszy zwiastun

24-11-2014 19:35

Pierwszy zwiastun "Gwiezdnych wojen" w piątek

W nadchodzący piątek, 28 listopada, w amerykańskich kinach pojawi się pierwszy zwiastun nowej odsłony "Gwiezdnych wojen", "Star Wars: The Force Awakens".
Idris Elba kontra mutanci

24-11-2014 16:17

Idris Elba kontra mutanci

Idris Elba znalazł się w gronie aktorów starających się o rolę czarnego charakteru w nadchodzącym filmie z serii X-Men.
Nie będzie serialu z Johnem Stamosem

24-11-2014 15:59

Nie będzie serialu z Johnem Stamosem

Stacja ABC zrezygnowała z realizacji serialu "Members Only" z Johnem Stamosem w roli głównej.
Matthias Schoenaerts, Tom Sturridge i Michael Sheen rywalizują o Carey Mulligan

24-11-2014 15:50

Matthias Schoenaerts, Tom Sturridge i Michael Sheen rywalizują o Carey Mulligan

W sieci pojawił się zwiastun filmu "Far from the Madding Crowd" z Carey Mulligan w roli głównej.
 
Linki sponsorowane: