Cate Blanchett zamieszana w zabójstwo JFK

16-05-2013 04:59
megafon.pl
Cate Blanchett fot. Monolith Plus Cate Blanchett fot. Monolith Plus
Cate Blanchett ma zagrać główną rolę w nowym filmie Davida Mameta - thrillerze "Blackbird".
Tematyka obrazu zahaczać będzie o teorie spiskowe dotyczące zabójstwa prezydenta Kennedy'ego. Główną bohaterką będzie Janet. Po pogrzebie swojego dziadka, specjalisty od efektów specjalnych, kobieta odkryje, iż mężczyzna posiadał wiele mrocznych sekretów. Pracował nie tylko dla Hollywood, ale i dla agencji rządowych. Tajemnice mogą okazać się niebezpieczne dla Janet.

Mamet nakręci film w Sydney. Na razie swój pomysł będzie promował na festiwalu w Cannes.

Przypomnijmy, iż ostatnie dzieło reżysera to "Phil Spector". Blanchett mogliśmy ostatnio oglądać u Petera Jacksona w pierwszej części "Hobbita". Obecnie aktorka jest zajęta na planie "Monuments Men" George'a Clooneya.

Zobacz też

Miejsce akcji a odbiór filmu - zakłady psychiatryczne
28-06-2016 13:47

Miejsce akcji a odbiór filmu - zakłady psychiatryczne

W historii kinematografii dość popularny jest zabieg umieszczenia akcji w zakładzie psychiatrycznym. Czy ma on wpływ na odbiór filmu przez widza i jaki efekt chce w ten sposób osiągnąć reżyser? Na to pytanie warto spojrzeć w świetle ekranizacji, które zostały uznane za absolutną klasykę gatunku.
Czarno białe filmy. Co w nich widzą twórcy?
19-04-2016 11:28

Czarno białe filmy. Co w nich widzą twórcy?

Czarno-biały film kojarzy się z bardzo starym kinem, artystami takimi jak Charlie Chaplin czy też pełnometrażowymi klasykami jak na przykład "Casablanca".
Jedna historia. Jeden aktor. Takie kino.
31-03-2016 09:37

Jedna historia. Jeden aktor. Takie kino.

Filmy jednego aktora należą do rzadkich w kinie. Nie łatwo jest stworzyć dramat, czy po prostu konflikt bez udziału więcej niż jednej osoby. A w niemal każdej produkcji obserwujemy przecież relacje. Z tego składa się otaczająca nas rzeczywistość, która jest nieograniczoną inspiracją dla twórców.
Orły 2016 rozdane
08-03-2016 11:13

Orły 2016 rozdane

W poniedziałek, 7 marca, tuż przed godz. 22:00 w Teatrze Polskim w Warszawie zakończyła się ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2016, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej. Galę można było obejrzeć na kanale TVP2.