Niewierni - recenzja

12-10-2012 18:38
megafon.pl
Faceci to zwierzęta, które muszą zdradzać.
Nie, to nie feministyczne lamenty, lecz teza, która posłużyła za podstawę filmu "Niewierni". Niestety, twórcy mnie nie przekonali, niekoniecznie też rozbawili przedstawiając kolejne argumenty w dość frywolny sposób. Może więc chociaż skłonili do refleksjil Odrobinę.

Francuskie dzieło jest zbiorem nowelek opowiadających o różnych formach cudzołożenia. Generalnie mamy pełen przekrój. Playboye włóczący się po klubach, desperaci na wyjazdach integracyjnych, zakompleksieni żonkosie dający się uwieść lubiącej mocno pokręcony seks ślicznotce, panowie mający słabość do dużo młodszych dziewcząt i w końcu mężczyźni, którzy tak naprawdę wolą... mężczyzn.

Problem w tym, że ma być i mądrze, i zabawnie. Z tym drugim jest największy problem i nie tylko dlatego, że uważam, że coś takiego jak francuski humor to oksymoron. Najczęściej są to bowiem wyświechtane, tanie, wulgarne, przaśne gagi, które widzieliśmy już milion razy. Naprawdę, czy kogoś bawi pies z prezerwatywą w pyskuĹ Zamiast śmiesznie, jest żenująco i nudno. Trochę lepiej, kiedy twórcy uderzają w dramatyczne tony (historia o małżeństwie, które wyznaje swoje zdrady). Wtedy pojawiają się refleksje. Dlaczego zdradzamy, Czy kobiety z innych powodów niż mężczyźnia Czy warto być szczerymc Szkoda tylko, że te głębsze, ambitniejsze momenty są zdominowane przez marne komediowe popisy. I wcale nie chodzi o to, żeby było na poważnie, ale chociaż z klasą, ze smakiem.

"Niewierni" to film, który ma dużo "momentów" i kilka dobrych momentów. Jako całość jest nierówny, rozchwiany i mało przekonujący.

Więcej o filmie: Niewierni
Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też inne recenzje

Spójrz na morze - recenzja
03-01-2018 20:39

Spójrz na morze - recenzja

Film wyjątkowy
Szybcy i wściekli 8 - recenzja
27-04-2017 15:01

Szybcy i wściekli 8 - recenzja

To jeden z tych filmów, których widzowie wiedzą dokładnie co dostaną. W ósmej części serii jest to, co już doskonale znamy, z tym, że podane w jeszcze bardziej widowiskowym sosie.
Dzieciak rządzi - recenzja
21-04-2017 18:18

Dzieciak rządzi - recenzja

Gdy DreamWorks bierze się za jakąś nową animację, to wiadomo, że bez echa ona nie przejdzie. A jeśli za film odpowiedzialny jest Tom McGrath, twórca "Madagaskaru", to oczekiwania muszą być bardzo duże. I"Dzieciak rządzi" to rzeczywiście urocza, momentami bardzo zabawna komedia. Może nie na miarę "Madagaskaru", ale na pewno powinna spodobać się dzieciom, a dorosłym może i bardziej.
Pakt krwi - recenzja
12-04-2017 15:25

Pakt krwi - recenzja

Nicolas Cage to z pewnością uzdolniony aktor, ale jak mało kto ma tendencję do występowania w naprawdę kiepskich filmach. "Pakt krwi" jest jednym z nich, choć to wcale nie Cage - wbrew promocyjnym plakatom - nie gra tu pierwszych skrzypiec.
Polecamy
Najnowsze newsy