Uprowadzona 2 - recenzja

05-10-2012 18:47
megafon.pl
Chcecie miło i przyjemnie spędzić czas w kinien Na chwilę przestać myśleć o troskach i w ogóle niewiele myśleće "Uprowadzona 2" czeka.
Od razu wyjaśnię. Powyższa wypowiedź nie jest ani sarkastyczna, ani złośliwa. Sequel, który właśnie trafia na nasze ekrany to po prostu niezła rozrywka ze znakomitą kreacją aktorską. Mowa oczywiście o Liamie Neesonie, który choć tak naprawdę musi się wykazać przede wszystkim stoickim spokojem, robi to wybornie.

Schemat jest prosty. Emerytowany agent CIA zostaje porwany razem z żoną podczas wakacji w Stambule. Korzystając z lat doświadczeń i, nieco z pomocy córki, robi wszystko, by uratować rodzinę. Mamy więc liczne gonitwy i pościgi po malowniczej tureckiej metropolii. Trochę ekplozji, trochę strzelania, ale przede wszystkim plan. Bryan jest bowiem człowiekiem niezwykle zorganizowanym, kontrolującym sytuację. Dokładnie wie, gdzie, co i w jaki sposób trzeba zrobić. I na swój sposób jest to fascynujące, kiedy córka biega po dachach i rzuca granatami, by nasłuchując wybuchu, uwięziony tato mógł określić swe położenie. Nie ma tu może zwrotów akcji, całość jest mocno przewidywalna, ale zrealizowana porządnie, efektownie, szybko, dynamicznie i nawet trochę na luzie (dziewczę trzy razy oblało egzamin na prawo jazdy, za to po wąskich uliczkach śmiga ostro, co nie znaczy gładko).

Dynamiczny montaż, świetny Neeson, ładne zdjęcia. Bez szału, ale i nudzić się ciężko.

Więcej o filmie: Uprowadzona 2
Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też inne recenzje

Spójrz na morze - recenzja
03-01-2018 20:39

Spójrz na morze - recenzja

Film wyjątkowy
Szybcy i wściekli 8 - recenzja
27-04-2017 15:01

Szybcy i wściekli 8 - recenzja

To jeden z tych filmów, których widzowie wiedzą dokładnie co dostaną. W ósmej części serii jest to, co już doskonale znamy, z tym, że podane w jeszcze bardziej widowiskowym sosie.
Dzieciak rządzi - recenzja
21-04-2017 18:18

Dzieciak rządzi - recenzja

Gdy DreamWorks bierze się za jakąś nową animację, to wiadomo, że bez echa ona nie przejdzie. A jeśli za film odpowiedzialny jest Tom McGrath, twórca "Madagaskaru", to oczekiwania muszą być bardzo duże. I"Dzieciak rządzi" to rzeczywiście urocza, momentami bardzo zabawna komedia. Może nie na miarę "Madagaskaru", ale na pewno powinna spodobać się dzieciom, a dorosłym może i bardziej.
Pakt krwi - recenzja
12-04-2017 15:25

Pakt krwi - recenzja

Nicolas Cage to z pewnością uzdolniony aktor, ale jak mało kto ma tendencję do występowania w naprawdę kiepskich filmach. "Pakt krwi" jest jednym z nich, choć to wcale nie Cage - wbrew promocyjnym plakatom - nie gra tu pierwszych skrzypiec.
Polecamy
Najnowsze newsy