"Zdradź ją, zanim ona zdradzi ciebie" - radzi oficjalny plakat "Porad na zdrady"

03-02-2017 09:35
autor: avatar maniek
Czy istnieje jedna, złota rada na wszystkie zdrady? O tym przekonają się polscy widzowie podczas seansu najnowszej komedii romantycznej "Porady na zdrady" wyreżyserowanej przez mistrza gatunku - Ryszarda Zatorskiego.
W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się m.in.: Magdalena Lamparska, Tomasz Karolak, Anna Dereszowska, Mikołaj Roznerski i Weronika Rosati. Promocję filmu wspiera piosenka Ani Dąbrowskiej "Porady na zdrady (Dreszcze)". Prezentujemy oficjalny polski plakat i piszemy o tym jak zdradzają współcześni Polacy.

Zdjęcie: 9


Podejmowana w komedii "Porady na zdrady" tematyka niewierności z każdym rokiem zyskuje na ważności i aktualności. Z badań CBOS opublikowanych w 2013 roku wynika, że ponad połowa Polaków i jedna trzecia Polek zdradzała partnera. Te dane były olbrzymim zaskoczeniem nawet dla socjologów. Wcześniej do "skoków w bok" przyznawało się tylko około 14 procent respondentów. Wśród kobiet ten odsetek był jeszcze niższy. Niewierność deklarowało siedem procent badanych pań. Skąd ta olbrzymia zmiana?

Według seksuologa profesora Zbigniewa Lwa-Starowicza to między innymi efekt przemian cywilizacyjnych. Przejawiają się one większą aktywnością kobiet we wszystkich dziedzinach życia. Pracując zawodowo, mają więcej okazji do romansów. Na przykład biurowych. Podobne obserwacje poczynił inny seksuolog, profesor Zbigniew Izdebski. Przyznał, że coraz częściej jego pacjentami zostają mężczyźni, którzy... nie umieją się oprzeć kobiecie. Wszystko przez mit "prawdziwego faceta", zawsze chętnego i co ważniejsze w pełni gotowego do działania. Taki dotknięty "maczyzmem" samiec w zetknięciu z silną, niezależną, wyzwoloną i wiedzącą czego chce kobietą z góry jest na straconej pozycji. Bo nie wszyscy są w stanie pogodzić się z tym, że równouprawnienie dotyczy nie tylko sfery politycznej ale też erotycznej.

W dochowaniu wierności na pewno nie pomaga też praktycznie nieograniczony dostęp do Internetu. Pracując od rana do nocy jesteśmy skazani na przebywanie w jednym środowisku, więc w sieci szukamy rozrywki, nowych bodźców. Coraz częściej są to nowe znajomości, a stąd już tylko krok dzieli nas od zdrady dotychczasowego partnera. W porównaniu z nowymi znajomym może nam się wydawać mniej atrakcyjny, nudny, przewidywalny. Zmienił się również główny powód zdrady. Z wcześniej deklarowanego rozczarowania związkiem, na ciekawość, chęć zaspokojenia chwilowej potrzeby.

(źródła danych za: https://www.wprost.pl/405481/Jak-zdradzaja-Polacy http://www.se.pl/wiadomosci/polska/tak-zdradzaja-polacy_144233.html)


Zdradzona w dniu ślubu Kalina (Magdalena Lamparska) i porzucona przez chłopaka Fretka (Anna Dereszowska), rozkręcają nietypowy biznes, który raz na zawsze ma rozwiązać problemy z męską wiernością. Postanawiają pomagać kobietom i na zlecenie testować lojalność ich partnerów. Wszystko idzie dobrze do chwili, gdy Kalina ma uwieść Macieja (Mikołaj Roznerski) - coacha i specjalistę do spraw damsko-męskich. Jego żona Beata (Weronika Rosati) podejrzewa go o zdradę i chce mieć na to niezbite dowody. Kalina doceniając klasę "przeciwnika", bierze się do pracy ze zdwojoną energią. Jednak tym razem cały plan bierze w łeb. Maciej nie jest jak inni mężczyźni, których z łatwością udało się przyłapać na zdradzie. Serce dziewczyny - mimo podjętych postanowień - znów zaczyna bić mocniej, a wielka miłość to tylko kwestia czasu…

Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy