Oscary 2017 - ogłoszono nominacje

30-01-2017 10:02
autor: avatar maniek
Ogłoszenie nominacji do Nagród Akademii Filmowej, popularnie zwanych Oscarami przebiegło w tym roku pod znakiem ogromnych emocji i rekordów. Wygranych nominacji 2017 roku jest dwóch, niewątpliwie największym zwycięzcą został "La La Land", ale także nie można zapomnieć o Meryl Streep.
Jeśli chodzi o amerykański musical, ilość nominacji dla "[La La Lan]d" to rekord, lecz niesamodzielny. W przeszłości tyle samo nominacji otrzymały jeszcze dwa filmy, a dokładnie były to "Wszystko o Ewie" oraz "Titanic", jednak są to filmy już wiekowe, pierwszy powstał w 1950 a "Titanic" w 1997, są to kinowe klasyki, tak więc sukces "La La Land" jest jeszcze większy. Jaki dystans oddzielił ten film od reszty pokazuje ilość nominacji filmów znajdujących się również na podium, a są to "Nowy początek" Jacques'a Villeneuve'a i "Moonlight" Barry'ego Jenkinsa - obie te produkcje zdobyły "zaledwie" po 8 nominacji, jest to bardzo dobry wynik, lecz w cieniu zwycięzcy tegorocznych nominacji wynik nie robi zbyt dużego wrażenia.

Nieco zawiódł film "Manchester by the Sea", chociaż zawiódł to może zbyt mocne określenie, film ten zdobył 6 nominacji, jednak był typowany jako czarny koń i liczono, że zdoła wedrzeć się do trójki najlepszych filmów, jednak musi zadowolić się czwartym miejscem, co trzeba przyznać i tak jest przyzwoitym wynikiem. Wracając do filmu "La La Land" - zgarnął on praktycznie wszystko co mógł, nominacje otrzymał w takich kategoriach jak pierwszoplanowi aktor i aktorka, muzyka, scenariusz oryginalny, reżyseria, film czy kostiumy. Ciekawostką jest fakt, że dla najlepszego utworu muzycznego "La La Land" zgarnął aż dwie nominacje dla piosenek "Audition" oraz "City of Stars", a trzeba przyznać, że dość rzadko się zdarza aby jeden film otrzymał dwie nominacje do jednej kategorii.

Niestety w tym roku nie będziemy mieli żadnego polskiego akcentu na gali Oscarów, jedyną minimalną nadzieją na nominację był krótkometrażowy film "Więzi" w reżyserii Zofii Kowalewskiej, lecz nie znalazł się on nawet na liście nominacji. Po ogromnym sukcesie "Idy" niestety Polacy muszą poczekać trochę dłużej na kolejny sukces, lub chociażby nominację.

Na uwagę zasługuje również nominacja Meryl Streep za film "Boska Florence", jest to drugi rekord jeśli chodzi o nominacje w 2017 roku. Streep otrzymała łącznie 20 nominacji do Oscara i właśnie ta tegoroczna jest rekordowa, nikt w historii nie otrzymał jeszcze aż tylu nominacji. Maryl Streep to jedna z najlepszych aktorek, zdobyła z tych 19 nominacji 3 nagrody Akademii Filmowej, więc czy ta 20. okaże się kolejną nagrodą? Na tą odpowiedź musimy poczekać do 26 lutego, kiedy to odbędzie się uroczysta, 89. gala rozdania Oscarów, którą poprowadzi Jimmy Kimmel.

Podsumowując, ogłoszenie nominacji z 24. stycznia to tylko początek, jednak taka ilość nominacji jaką otrzymał film "La La Land", patrząc w przeszłość, gwarantuje również spore osiągnięcia, kolejną wygraną nominacji jest Maryl Streep, która otrzymała swoją 20. nominację w życiu, a jeśli chodzi o polskie akcenty na gali Oscarów to niestety w tym roku ich nie będzie. Teraz pozostaje nam czekać z niecierpliwością około miesiąca na 89. galę rozdania Oscarów.

Oscary 2017 - najlepszy film

"Aż do piekła"
"Fences"
"La La Land"
"Lion. Droga do domu"
"Manchester By The Sea"
"Moonlight"
"Nowy początek"
"Przełęcz ocalonych"
"Ukryte działania"

Oscary 2017 - najlepszy reżyser

Barry Jenkins - "Moonlight"
Damien Chazelle - "La La Land"
Denis Villeneuve - "Nowy początek"
Kenneth Lonergan - "Manchester By The Sea"
Mel Gibson - "Przełęcz ocalonych"


Oscary 2017 - najlepszy aktor pierwszoplanowy

Andrew Garfield - "Przełęcz ocalonych"
Casey Affleck - "Manchester by the Sea"
Denzel Washington - "Fences"
Ryan Gosling - "La La Land"
Viggo Mortensen - "Captain Fantastic"


Oscary 2017 - najlepsza aktorka pierwszoplanowa

Emma Stone - "La La Land"
Isabelle Huppert - "Elle"
Meryl Streep - "Boska Florence"
Natalie Portman - "Jackie"
Ruth Negga - "Loving"

Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy