Komputery powiedziały, że „Jackie” wygra Oscara dla najlepszego filmu

13-01-2017 11:36
autor: avatar maniek
Producenci oprogramowania z Luminoso Technologies postanowili nie czekać na werdykt Amerykańskiej Akademii Filmowej i z pomocą sztucznej inteligencji wytypowali laureata Oscara dla najlepszego filmu.
W eksperymencie przeprowadzonym przy użyciu najnowszych technologii triumfował obraz „Jackie” Pablo Larraína. Według algorytmu opracowanego przez firmę z Massachusetts film z Natalie Portman ma największe szanse na statuetkę, zostawiając w tyle faworyzowane produkcje „Moonlight” i „La La Land”!

Luminoso Technologies – producenci sztucznej inteligencji, specjalizującej się w analizie i przetwarzaniu języka, jednoznacznie wskazują na zwycięstwo „Jackie” w walce o Oscara dla najlepszego filmu. W toku eksperymentu komputery firmy przeanalizowały recenzje użytkowników serwisu IMDb (największy filmowy portal świata) z lat 2013-15, koncentrując się na 50. najpopularniejszych filmach każdego roku. Maszyny przebadały ponad 84 000 tekstów, próbując ustalić, czy istnieje korelacja między zawartymi w nich pojęciami a werdyktem Amerykańskiej Akademii Filmowej.    
 

 


Oprogramowanie Luminoso wykazało, że sformułowania takie jak „kinematografia”, „arcydzieło”, „oszałamiający”, „efekty wizualne” i „przeżycie” – były mocno skorelowane z filmami, które otrzymały później nagrody. Pojęcia takie jak „narracja” i „narracyjny” miały mniejszą koneksję. Natomiast pojęcia w stylu „CGI” czy „horror” miały wobec Oscarów korelację ujemną. Co ważne, w badaniach, analizowano wyłącznie recenzje sprzed ogłoszenia nominacji, gdyż – jak wskazuje product training manager Luminoso, Eric Pendleton – „język późniejszych publikacji ulegał zmianie, swoistemu ‘wypaczeniu’”. Ostatecznie zwycięzcą eksperymentu został film „Jackie”, który w wirtualnej walce o Oscara pokonał m.in. „Moonlight”, „La La Land” i obraz „Sully”.  

 Ocena recenzenta:
Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy