Rozdano Złote Globy - La La Land bezkonkurencyjny

10-01-2017 08:30
autor: avatar maniek
Złote Globy rozdano po raz 74. To nagroda przyznawana przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, uznawana za najważniejsze po Oscarze wyróżnienie dla twórców filmowych.
Niekwestionowanym zwycięzcą tej edycji Złotych Globów okazał się film Damiena Chazelle’a „La La Land”, który otrzymał siedem nagród, w tym najważniejsze dla aktora – Ryana Goslinga i aktorki – Emmy Stone w głównych rolach, za najlepszą reżyserię, scenariusz, muzykę i piosenkę. Ta opowieść o muzyku jazzowym i początkującej aktorce spotykających się w Los Angeles, swoisty hymn na cześć tego miasta i złotej ery Hollywood, została także uznana za najlepszy film w kategorii komedia/musical. Film Chazelle’a, który ma na koncie już znakomicie przyjęty na całym świecie „Whiplash”, wejdzie do polskich kin 20 stycznia 2017 roku.

Za najlepszy dramat uznano film Barry’ego Jenkinsa „Moonlight” opowiadający o dojrzewaniu czarnoskórego chłopca w niebezpiecznej dzielnicy Miami. W kategorii najlepszy zagraniczny film dramatyczny zwyciężył francuski film Paula Verheovena: „Elle” ze znakomitą rolą Isabelle Huppert, również uhonorowaną Złotym Globem za stworzenie postaci kobiety chcącej zemścić się za napad i gwałt we własnym domu. Najlepszym aktorem dramatycznym został Casey Affleck za rolę w filmie „Manchester by the Sea”, będącym historią robotniczej rodziny mieszkającej na przedmieściach Massachusetts.

Najlepszymi aktorami w rolach drugoplanowych okazali się Viola Davis grająca w filmie „Fences” w reżyserii Denzela Washingtona oraz Aaron Taylor Johnson występujący w „Zwierzętach nocy” w reżyserii Toma Forda. Za najlepszy film animowany uznana została produkcja „[Zwierzogród]” w ujmujący i zabawny sposób opowiadająca o tajemniczym śledztwie ambitnej króliczki Judy Hops zatrudnionej w policji.

Złote Globy przyznano także najlepszym serialom. W tej kategorii zwyciężył jako serial dramatyczny „The Crown” – nowa produkcja Netflixa, a aktorka grająca królową Elżbietę II Claire Foy otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Najlepszym aktorem dramatycznym został [Billy Bob Thornto]n za rolę w produkcji „Goliath”. W kategorii najlepszy serial musicalowy lub komediowy zwyciężyła „Atlanta” – opowieść o karierze w świecie hip-hopu. David Glover grający w tym serialu otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora w serialu komediowym lub musicalowym. Najlepszą aktorką w tej kategorii telewizyjnej została Tracey Ellis Ross za rolę w produkcji „Blackish”. Nagrodzony został także miniserial „American Crime Story: Sprawa O. J. Simpsona” i występująca w nim Sarah Paulson. Uznanie zdobył także miniserial „Nocny recepcjonista” będący adaptacją prozy Johna le Carré. Nagrodzeni zostali grający w nim aktorzy: Tom Hiddleston w roli głównej oraz w rolach drugoplanowych: Hugh Laurie i Olivia Coleman.

Gwiazdą tegorocznych Złotych Globów była Meryl Streep odbierająca tę nagrodę za całokształt twórczości. Aktorka, która ma na swoim koncie osiem Złotych Globów, wygłosiła emocjonalne przemówienie nawiązujące do sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych i kryzysu związanego z przyjmowaniem obcokrajowców. Skrytykowała także obecnego prezydenta USA – Donalda Trumpa – naśmiewającego się z niepełnosprawnego dziennikarza CNN. Jej wypowiedź spotkała się z ogromnym aplauzem zgromadzonych na uroczystości gwiazd.
Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy