Rozdano Złote Globy - La La Land bezkonkurencyjny

10-01-2017 08:30
autor: avatar maniek
Złote Globy rozdano po raz 74. To nagroda przyznawana przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej, uznawana za najważniejsze po Oscarze wyróżnienie dla twórców filmowych.
Niekwestionowanym zwycięzcą tej edycji Złotych Globów okazał się film Damiena Chazelle’a „La La Land”, który otrzymał siedem nagród, w tym najważniejsze dla aktora – Ryana Goslinga i aktorki – Emmy Stone w głównych rolach, za najlepszą reżyserię, scenariusz, muzykę i piosenkę. Ta opowieść o muzyku jazzowym i początkującej aktorce spotykających się w Los Angeles, swoisty hymn na cześć tego miasta i złotej ery Hollywood, została także uznana za najlepszy film w kategorii komedia/musical. Film Chazelle’a, który ma na koncie już znakomicie przyjęty na całym świecie „Whiplash”, wejdzie do polskich kin 20 stycznia 2017 roku.

Za najlepszy dramat uznano film Barry’ego Jenkinsa „Moonlight” opowiadający o dojrzewaniu czarnoskórego chłopca w niebezpiecznej dzielnicy Miami. W kategorii najlepszy zagraniczny film dramatyczny zwyciężył francuski film Paula Verheovena: „Elle” ze znakomitą rolą Isabelle Huppert, również uhonorowaną Złotym Globem za stworzenie postaci kobiety chcącej zemścić się za napad i gwałt we własnym domu. Najlepszym aktorem dramatycznym został Casey Affleck za rolę w filmie „Manchester by the Sea”, będącym historią robotniczej rodziny mieszkającej na przedmieściach Massachusetts.

Najlepszymi aktorami w rolach drugoplanowych okazali się Viola Davis grająca w filmie „Fences” w reżyserii Denzela Washingtona oraz Aaron Taylor Johnson występujący w „Zwierzętach nocy” w reżyserii Toma Forda. Za najlepszy film animowany uznana została produkcja „[Zwierzogród]” w ujmujący i zabawny sposób opowiadająca o tajemniczym śledztwie ambitnej króliczki Judy Hops zatrudnionej w policji.

Złote Globy przyznano także najlepszym serialom. W tej kategorii zwyciężył jako serial dramatyczny „The Crown” – nowa produkcja Netflixa, a aktorka grająca królową Elżbietę II Claire Foy otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki. Najlepszym aktorem dramatycznym został [Billy Bob Thornto]n za rolę w produkcji „Goliath”. W kategorii najlepszy serial musicalowy lub komediowy zwyciężyła „Atlanta” – opowieść o karierze w świecie hip-hopu. David Glover grający w tym serialu otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora w serialu komediowym lub musicalowym. Najlepszą aktorką w tej kategorii telewizyjnej została Tracey Ellis Ross za rolę w produkcji „Blackish”. Nagrodzony został także miniserial „American Crime Story: Sprawa O. J. Simpsona” i występująca w nim Sarah Paulson. Uznanie zdobył także miniserial „Nocny recepcjonista” będący adaptacją prozy Johna le Carré. Nagrodzeni zostali grający w nim aktorzy: Tom Hiddleston w roli głównej oraz w rolach drugoplanowych: Hugh Laurie i Olivia Coleman.

Gwiazdą tegorocznych Złotych Globów była Meryl Streep odbierająca tę nagrodę za całokształt twórczości. Aktorka, która ma na swoim koncie osiem Złotych Globów, wygłosiła emocjonalne przemówienie nawiązujące do sytuacji politycznej w Stanach Zjednoczonych i kryzysu związanego z przyjmowaniem obcokrajowców. Skrytykowała także obecnego prezydenta USA – Donalda Trumpa – naśmiewającego się z niepełnosprawnego dziennikarza CNN. Jej wypowiedź spotkała się z ogromnym aplauzem zgromadzonych na uroczystości gwiazd.

Zobacz też

23-01-2017 15:31

"Maria Skłodowska-Curie" z prestiżowymi nagrodami Bavarian Film Awards za najlepszą reżyserię i scenografię.

20 stycznia poznaliśmy zwycięzców Bavarian Film Awards - najważniejszych, obok German Film Awards, niemieckich nagród filmowych. Wśród zdobywców prestiżowych wyróżnień znalazł się film "Maria Skłodowska-Curie" - wystawna, międzynarodowa koprodukcja o życiu słynnej polskiej noblistki. Obraz z Karoliną Gruszką w roli tytułowej triumfował w dwóch kategoriach. Został nagrodzony za najlepszą reżyserię i najlepszą scenografię.
Premiera nowego serialu Six w HBO
20-01-2017 15:28

Premiera nowego serialu Six w HBO

W piątek, 20 stycznia o godz. 20.10 w HBO będzie można obejrzeć pierwszy odcinek nowego serialu sensacyjnego Six. Jego twórcy prezentują opartą na prawdziwych wydarzeniach historię legendarnego Navy SEAL Team Six - amerykańskiego oddziału żołnierzy do zadań specjalnych.
Głosowanie na Orły 2017 rozpoczęte
20-01-2017 15:12

Głosowanie na Orły 2017 rozpoczęte

Rozpoczęły się emocje związane z wyłanianiem nominowanych, a potem laureatów do Polskich Nagród Filmowych Orły 2017, dorocznych nagród Polskiej Akademii Filmowej.
Żebrowski i Deląg w komediowej ekranizacji bestsellera
20-01-2017 15:08

Żebrowski i Deląg w komediowej ekranizacji bestsellera

"Wszystko albo nic" to pikantnie romantyczna komedia o singlach i miłości, której lepiej nie mieszać z nimfomanią, dietą wege, ani zbyt szybkim zakochaniem! Film inspirowany przebojową "Bridget Jones" opowiada o sercowych poszukiwaniach grupy znajomych, których codzienność wygląda jak najlepsze odcinki kultowych "Przyjaciół".