Prezentujemy fragment filmu "Honorowy obywatel"

22-12-2016 13:26
autor: avatar maniek
Przedstawiamy fragment "Honorowego obywatela" doskonale oddający komediowy charakter filmu, "idealnego połączenia komedii i dramatu".
Niepowtarzalny taniec w prowincjonalnej dyskotece i teorie na temat zdrady. „Możesz romansować z panienką, która nie jest twoją żoną” – to nauka, którą odbiera bohater filmu „Honorowy obywatel”, laureat literackiej Nagrody Nobla w rodzinnym Salas. Film, który został zgłoszony przez Argentynę jako kandydat do Oscara, w kinach już 6 stycznia.

- Mam taką teorię, że możesz romansować z panienką, która nie jest twoją żoną. Możesz przeżyć przygodę pod warunkiem, że wracasz do domu, do żony, która do ciebie należy. Do tej, z którą założyłeś rodzinę i którą szanujesz – naucza laureata Nagrody Nobla Daniela Mantovaniego jeden z mieszkańców prowincjonalnego Salas, do którego pisarz wraca po kilkudziesięcioletniej nieobecności.
?
Daniel Mantovani, argentyński pisarz (Oscar Martínez, najlepszy aktor festiwalu w Wenecji 2016) zdobył wszystko – łącznie z Nagrodą Nobla. Jego kalendarz jest pełny obowiązków i prestiżowych wydarzeń, ale on niespodziewanie odwołuje spotkania, aby pojechać do małego miasteczka, z którego pochodzi i które jest źródłem jego inspiracji. Ma odebrać medal Zasłużonego Obywatela.

Spotkanie światowej sławy autora z mieszkańcami Salas obfituje w zabawne wydarzenia – jak przejazd przez miasto na wozie strażackim z miejscową królową piękności. Wkrótce jednak atmosfera zagęści się, emocje towarzyszące obecności noblisty wzrosną, a różnice między kosmopolitycznym literatem a małomiasteczkową społecznością okażą się niemożliwe do pogodzenia.

„Głębszy, mroczniejszy i bardziej rezonującym niż tylko zabawna opowieść”

- Już w zarysie historii „Honorowego obywatela” tkwi potencjał komizmu (…) Ale w rękach duetu reżyserskiego Gastóna Duprata i Mariano Cohna ten biorący udział w konkursie Festiwalu Filmowego w Wenecji film staje się czymś głębszym, mroczniejszym i bardziej rezonującym niż tylko zabawna opowieść o pełnym pomyłek powrocie w rodzinne strony – zaznacza Lee Marshall w „Screen Daily”.

- Film porusza takie zagadnienia jak małomiasteczkowy konformizm będący metaforą narodowego konformizmu, problem wyważenia między wolnością twórczą a odpowiedzialnością artysty, i sposób, w jaki sława stała się wartością samą w sobie – w oderwaniu od zasług, dlatego tak łatwo staje się przedmiotem podziwu jak i pogardy – dodaje.

"Honorowy obywatel" jest argentyńskim kandydatem do Oscara. Martínez za rolę filmie Gastóna Duprata i Mariano Cohna otrzymał nagrodę dla najlepszego aktora na ostatnim Festiwalu Filmowym w Wenecji. "Honorowy obywatel" otworzył tegoroczny Warszawski Festiwal Filmowy. Kinowa premiera już 6 stycznia 2017. Dystrybutorem filmu jest Against Gravity.
 
Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy