Poznaliśmy nominacje do Złotych Globów

16-12-2016 13:34
autor: avatar maniek
10 grudnia poznaliśmy tegoroczne nominacje do Złotych Globów. Jak wiadomo, Złote Globy to prestiżowe nagrody filmowe, które przyznawane są od 1944 roku przez Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej. W tym roku wręczenie nagród odbędzie się 8 stycznia. Właśnie wtedy poznamy najlepsze filmy i gwiazdy ubiegłego roku.
Okazuje się, że szczególnym uznaniem cieszy się musical "La La Land" wyreżyserowany przez Damiena Chazelle'a, w którym zagrała między innymi Emma Stone oraz Ryan Gosling. Warto wiedzieć, że aktorzy ci również zostali nominowani do nagród. Oprócz nominacji aktorskich musical ma szansę wygrać w kategoriach: najlepsza komedia lub musical, najlepszy reżyser, najlepszy scenariusz, najlepsza piosenka, najlepsza ścieżka dźwiękowa.

Bardzo dużo nominacji otrzymał także niskobudżetowy "Moonlight" B. Jenkinsa, który już może poszczycić się wieloma nagrodami. Produkcja nominowana jest aż w sześciu kategoriach: najlepszy dramat, najlepsza reżyseria, najlepszy scenariusz, najlepsza ścieżka dźwiękowa i dwie nominacje dla aktorów drugoplanowych. Z kolei aż pięć nominacji przyznano filmowi "Manchester by the Sea". Wielkim zaskoczeniem natomiast są dwie nominacje dla Toma Forda za scenariusz, a także reżyserię filmu "Zwierzęta nocy". Warto także wspomnieć, że znów powrócił Mel Gibson, który ma okazję zostać najlepszym reżyserem za "Przełęcz ocalonych".

Bardzo ciekawie zapowiada się rywalizacja między aktorami. Ciężko jest określić, kto zdobędzie statuetkę. Najlepszą aktorkę w filmie dramatycznym ma szansę zostać między innymi Natalie Portman ("Jackie") oraz Isabelle Huppert ("Elle"). Z kolei w kategorii komediowej lub musicalowej można spodziewać się zwycięstwa genialnej Meryl Streep ("Boska Florence") lub wielokrotnie nagradzanej Emmy Stone ("La La Land"). Już wiadomo, że ta pierwsza otrzyma honorowy Złoty Glob za całokształt. Jeśli chodzi o mężczyzn to nagrodę za film dramatyczny otrzymać może między innymi Denzel Washington ('Fences") oraz Joel Edgerton ("Loving"). Z kolei za rolę w filmie komediowym duże szanse na nagrodę ma Ryan Gosling, który zagrał w "La La Land".

Co z pozostałymi kategoriami? Jeżeli chodzi o nagrody telewizyjne to można tu mówić o sporych zaskoczeniach. Uwielbiana "Gra o tron" otrzymała tylko dwie nominacje (rola drugoplanowa oraz najlepszy serial dramatyczny). Wiele seriali dostało nominację już za swój pierwszy sezon. Między innymi jest to "The Crown" oraz "Atlanta". Ten pierwszy otrzymał zresztą aż trzy nominacje. Najwięcej telewizyjnych nominacji udało się zdobyć miniserialowi "American Crime Story: Sprawa O. J. Simpsona". Serial ten powalczy przede wszystkim z "Długą nocą" oraz "American Crime". Z kolei o tytuł najlepszego serialu komediowego lub musicalu powalczą między innymi: "Czarno to widzę", "Atlanta" oraz "Figurantka".

Rywalizacja zapowiada się naprawdę emocjonująco, tym bardziej, że obok Oscarów Złote Globy są jedną z najważniejszych nagród. Wyniki poznamy już za niecały miesiąc. Z pewnością nie obędzie się bez zaskoczeń.

Najlepszy film dramatyczny

"Przełęcz ocalonych"
"Aż do piekła"
"Lion. Droga do domu"
"Manchester by the Sea"
"Moonlight"

Najlepszy film komediowy lub musical

"20th Century Women"
"Deadpool"
"Boska Florence"
"La La Land"
"Sing Street"

Najlepszy reżyser

Tom Ford - "Zwierzęta nocy"
Mel Gibson -  "Przełęcz ocalonych"
Kenneth Lonergan -  "Manchester by the Sea"
Barry Jenkins - "Moonlight"
Damien Chazelle - "La La Land"

Najlepszy scenariusz

"La La Land"
"Zwierzęta nocy"
"Moonlight"
"Manchester by the Sea"
"Aż do piekła"

Najlepszy aktor w filmie dramatycznym

Casey Affleck - "Manchester by the Sea"
Joel Edgerton - "Loving"
Andrew Garfield - "Przełęcz ocalonych"
Viggo Mortensen - "Captain Fantastic"
Denzel Washington - "Fences"

Najlepsza aktorka w filmie dramatycznym.

Amy Adams - "Nowy początek"
Jessica Chastain - "Miss Sloane"
Isabelle Huppert - "Elle"
Ruth Negga - "Loving"
Natalie Portman - "Jackie"
Ocena recenzenta:
Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy