Premiera nowego czeskiego miniserialu HBO Europe Pustkowie

12-12-2016 09:19
autor: avatar maniek
7 stycznia w HBO i HBO GO odbędzie się premiera nowego czeskiego miniserialu HBO Europe "Pustkowie".
Nowy, czeski miniserial HBO Europe Pustkowie pojawi się w sobotę, 7 stycznia w HBO i HBO GO. Akcja dzieje się w małym miasteczku niedaleko czesko-polskiej granicy, gdzie w niejasnych okolicznościach znika nastoletnia córka lokalnej starosty. Produkcję wyreżyserowali Alice Nellis i Ivan Zachariáš według scenariusza Stepána Hulika, autora Gorejącego krzewu. Miniserial był prezentowany na międzynarodowych festiwalach filmowych w Karlovych Varach i Toronto.

Główną bohaterką serialu Pustkowie jest Hana Sikorova (Zuzana Stivínová), będąca starostą małego miasteczka w północnych Czechach. Kiedy duży koncern wydobywczy zaczyna proponować mieszkańcom wysokie rekompensaty za opuszczenie swoich domów, kobieta robi wszystko, aby uchronić miejscowość i jej społeczność przed popadnięciem w ruinę. Niestety pewnego dnia niespodziewanie i w niewyjaśnionych okolicznościach znika jej czternastoletnia córka. Hana nie spocznie, póki nie odnajdzie dziewczyny oraz osób odpowiedzialnych za jej zniknięcie.Pustkowie to serial pełen tajemnic i niewyjaśnionych wątków, sprawnie zrealizowany przez Alice Nellis i debiutującego w roli reżysera filmowego, znanego twórcę reklam Ivana Zachariáša. Autorem scenariusza jest Stepán Hulik, który kilka lat wcześniej stworzył napisał scenariusz do docenionego serialu Gorejący krzew w reżyserii Agnieszki Holland. Młodym twórcom udało się stworzyć opowieść, która wciąga i uwodzi dzięki sugestywnemu klimatowi i nieoczywistym, wielowymiarowym postaciami.

W główne role wcielają się Zuzana Stivínová (Opowieści o zwyczajnym szaleństwie), Jaroslav Dušek (Na złamanie karku), Eliška Krenková (Mężczyźni w nadziei), Leoš Noha (El Paso) oraz Jan Cina (Smradi). Producentem miniserialu jest HBO Europe.

Osiem odcinków politycznej intrygi, dziejącej się pośród pól węglowych, wzdłuż granicy czesko-polskiej, angażuje czołówkę największych czeskich talentów, od reżyserów - Ivana Zachariasa i Alice Nellis, po obsadę - Zuzannę Stivinovą, Jaroslava Duška, Eve Holubovą i Petra Spalkova. Stivinova gra mocno skonfliktowaną panią burmistrz miasta, ale w dopracowanym scenariuszu Stepána Hulika chodzi o coś więcej – Will Tizard, Variety.Com.Karel Och, dyrektor artystyczny festiwalu w Karlovych Varach, powiedział, że Pustkowie będzie telewizyjnym wydarzeniem sezonu i zaprosił serial wraz z twórcami na specjalny przedpremierowy pokaz podczas festiwalu.  Czeskie media zachwyciły się produkcją, pisząc, że w Pustkowiu wszystko działa znakomicie […], serial jest ekstremalnie realistyczny, ekstremalnie mroczny i klimatyczny (totalfilm.cz), opiniotwórczy tygodnik Reflex nazwał produkcję - znakomitą, reżyserię - wyrafinowaną, uznając jednocześnie kluczowe znaczenie zdjęć dla ostatecznego efektu. Miniserial miał światową premierę na międzynarodowym festiwalu filmowym w Toronto.

Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy