Hollywood oklaskuje Gibsona

12-11-2016 09:26
autor: avatar
Na pokazie filmu w Los Angeles oklaski dla niesfornego reżysera i jego aktorów pojawiły się już na czerwonym dywanie. Ale nie tylko te brawa świadczą o tym, że Mel Gibson wraca na szczyt.
6 listopada trafiła do niego nagroda Hollywood Film Awards za reżyserię. W wyścigu po statuetki AACTA „Przełęcz ocalonych” dostała aż 13 nominacji. Film w USA już w pierwszy weekend zarobił ponad 14 milionów dolarów, wskakując na trzecie miejsce box office. Historia o żołnierzu uzbrojonego we własne przekonania już na ekranach polskich kin.

 „To nie jest kolejny film o wojnie”, mówi Mel Gibson. „Ten projekt wyróżniają na tle innych o tej tematyce właśnie kwestie militarne. O wiele łatwiej zaaranżować uderzenie kogoś tępym lub ostrym przedmiotem niż wybuchy, świszczące kule, ogień i tego typu rzeczy. To znacznie bardziej skomplikowana sprawa, należy nadzorować znacznie więcej zmiennych. A miałem mniej czasu niż zazwyczaj, więc... wymagało to porządnego główkowania. Oczekiwano ode mnie epickiego kina wojennego za niewygórowany budżet. Najważniejsze jest klarowne opowiedzenie pewnej historii i prawda. Gdy dotrzesz do prawdy i znajdziesz sposób na jej ukazanie, będzie to dobry początek. Prawda została trochę uwznioślona dla klarowności historii, a jednocześnie trzeba było dołożyć trochę chaosu dla równowagi. Trochę pogłówkować. Sam nie wiem, to nie jest coś, co można poddać analizie, po prostu robię, co uważam za stosowne, podejmuję decyzje w danej chwili. Czasami wychodzi lepiej, innymi razami gorzej”, kończy.
Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy