Uroczysta premiera filmu "Jestem mordercą"

04-11-2016 14:23
autor: avatar
Wczoraj w Warszawie odbyła się uroczysta premiera filmu.
Jestem mordercą”, nagrodzony Srebrnymi Lwami na Festiwalu Filmowym w Gdyni, nowy film Maciej Pieprzycy jest już w kinach.Thriller inspirowany prawdziwą historią Zdzisława Marchwickiego, skazanego w wyniku procesu poszlakowego w głośnej sprawie „Wampira z Zagłębia” trzyma w napięciu do ostatniej minuty.

„Wampir z Zagłębia” zabił 14 kobiet, w  tym bratanicę Edwarda Gierka. Śledztwo  trwało kilka lat, w kręgu podejrzeń znalazło się nawet 23 tysiące mężczyzn. Propaganda sukcesu wymagała od milicji 100% wykrywalności. Na Śląsku wybuchła panika – mężczyźni organizowali się w „ochronę” obywatelską, eskortowali bliskie sobie kobiety do pracy i z powrotem. „Takiego mordercy nie było jeszcze ani u nas, ani na zachodzie” – mówi bohater filmu Macieja Pieprzycy. Za informacje mogące pomóc w schwytaniu zabójcy wyznaczono nagrodę miliona złotych. Zdzisława Marchwickiego milicjantom wskazała żona. Po procesie poszlakowym został skazany na śmierć. Wyrok wykonano w garażu. Po latach na jaw wyszły nieprawidłowości śledztwa. Powróciło pytanie: czy skazany mógł być niewinny?

Thriller inspirowany prawdziwymi wydarzeniami z początku lat 70. Główny bohater filmu Janusz Jasiński jest młodym oficerem milicji. Po kolejnych niepowodzeniach śledztwa w sprawie brutalnych zabójstw kobiet zostaje mianowany nowym szefem grupy dochodzeniowej. Stara się zrobić wszystko, by wykorzystać życiową szansę i złapać seryjnego mordercę. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla śledztwa?


 


 


 


 


 

Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy