Gala Otwarcia 32. Warszawskiego Festiwalu Filmowego

06-10-2016 07:50
autor: avatar maniek
W piątek, 7 października rozpoczyna się 32. Warszawski Festiwal Filmowy. Uroczysta inauguracja festiwalu odbędzie się o godzinie 20.30 w Multikinie Złote Tarasy, sala nr 1.
Galę Otwarcia tegorocznej edycji uświetni pokaz filmu „Honorowy obywatel” w reżyserii Gastóna Duprat i Mariano Cohna.

Pisarz, laureat Nagrody Nobla, jedzie po kilkudziesięciu latach do miasteczka, z którego pochodzi i które jest źródłem jego inspiracji. Ma odebrać medal Honorowego Obywatela Miasta. Czy powinowactwo z miejscem urodzenia ciągle istnieje, a może różnice nie do pogodzenia spowodują zakłócenie życia miasta?

Film jest oficjalnym kandydatem Argentyny do Oscara® w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny. Oscar Martínez, odtwórca głównej roli, otrzymał Puchar Volpiego, nagrodę dla Najlepszego Aktora na festiwalu w Wenecji 2016. Polskim dystrybutorem filmu jest Against Gravity.


Pierwszego dnia festiwalu zostanie pokazanych 35 premierowych filmów. Projekcją, która rozpocznie 32. edycję WFF będzie film dokumentalny "Dobry dzień, żeby umrzeć" w reżyserii Harolda Monfils. Pierwszy seans festiwalowy odbędzie się o godzinie 9.30 w Kinotece sala 1.

Pierwszym filmem pokazanym w Multikinie Złote Tarasy będzie irański film "Malaria" w reżyserii Parviza Shahbazi, o godzinie 11.00 w sali 2.
Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy