Kurt Russel żywiołów się nie boi

21-09-2016 10:36
autor: avatar maniek
Pierwsze kroki przed kamerą stawiał mając zaledwie 10 lat w serialach i filmach Disneya. Wystąpił u boku samego Elvisa Presleya w musicalu przygodowym „Co się wydarzyło na Targach Światowych”.
Kilka lat później za rolę króla rock’n’rolla w filmie „Elvis” Johna Carpentera został nominowany do nagrody Emmy. Ale to dopiero „Ucieczka z Nowego Jorku” otworzyła mu wrota do wielkiej kariery. Wieloletnia współpraca z Carpenterem się opłaciła. Produkcje „Coś” czy „Wielka draka w chińskiej dzielnicy” były prawdziwymi hitami. Pod koniec lat 80tych jego kariera zeszła na dalszy plan, na szczęście nie na długo. Parafrazując jego bohatera Wyatta Earpa z „Tombstone”, Kurt Russell powrócił, a za nim kroczy piekło pełne niezwykle ekscytujących filmowych ról. Najnowszy film z jego udziałem Żywioł. Deepwater Horizon na ekrany kin wejdzie 30 września.W filmie Petera Berga wciela się w postać Jimmy'ego Harrella, który pełnił na Deepwater Horizon funkcję tzw. OIM (Offshore Installation Manager), czyli starszego kierownika odpowiedzialnego za zdrowie i bezpieczeństwo całej ekipy pracującej w danym momencie na platformie.

Russell podkreśla, że Harrell był szanowany przez całą ekipę Deepwater Horizon, którą osobiście uważał za swoją rodzinę. Aktora zafascynował także wątek ludzi postawionych w skrajnych sytuacjach i zmuszonych do podejmowania trudnych decyzji. Człowiek uświadamia sobie, że to niezwykle niebezpieczny świat, tym bardziej, jeśli komuś zdarzy podjąć się złą decyzję. Na pracownikach takich jak Jimmy ciąży ogromna odpowiedzialność, żeby dokonywali dobrych wyborów, opowiada Russell. Nie mówimy przecież o zero-jedynkowych sytuacjach, tylko autentycznie trudnych dylematach, co może stać się przez lata sporym brzemieniem, dodaje aktor.

Premiera "Żywioł. Deepwater Horizon" 30 września.

 
Spodobał Ci się artykuł ?
Śledź nas na facebook.

Zobacz też

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
01-06-2017 10:57

Wściekły i pies! Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.

Wściekły i pies!  Bruce Willis na polskim plakacie komedii sensacyjnej „Jak dogryźć mafii”.
 Prezentujemy plakat filmu
31-03-2017 08:29

Prezentujemy plakat filmu "Mały Jakub"

"Mały Jakub" to wyprodukowany przez Wytwórnię Filmów Dokumentalnych i Fabularnych film w reżyserii Mariusza Bielińskiego - zdobywcy Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej i laureata Międzynarodowego Festiwalu Scenarzystów Interscenario.
Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017
22-03-2017 09:13

Rozdano nagrody Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017

Gala wręczenia nagród Polskiej Akademii Filmowej Orły 2017, podczas której po raz dziewiętnasty wręczono nagrody nazywane popularnie "polskimi Oscarami", jak co roku przyniosła wiele emocji i będzie jeszcze długo omawiana w różnego rodzaju mediach i serwisach.
Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.
20-03-2017 09:01

Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera „Amok”.

Czarne charaktery? "Chętnie zagrałbym więcej takich ról". Mateusz Kościukiewicz odkrywa kulisy thrillera "Amok".
Polecamy
Najnowsze newsy